gradnja bazena

da!vec sam napravio jedan koji sluzi za kisnicu i nije mi problem da napravim bazen da ne curi nego me interesuje gde se stavljaju skimeri i povratna creva?da li je to nesto propisano da mora biti na nekim odredjenim visinama i odstojanjima!!!!
 
da!vec sam napravio jedan koji sluzi za kisnicu i nije mi problem da napravim bazen da ne curi nego me interesuje gde se stavljaju skimeri i povratna creva?da li je to nesto propisano da mora biti na nekim odredjenim visinama i odstojanjima!!!!

naravno! pazi, jedno je bazen za kisnicu a sasvim drugo bazen za plivanje. prvo moras imati staticki proracun da se zna gde koja i koliko armature ide, zatim je bitna marka betona, potom izolacije, skimeri se postavljaju na tacno propisanim visinama i odstojanjima u odnosu na kubikazu... msm, sve to ako hoces ozbiljan bazen.
 
Kao poznavalac izgradnje bazena,prvi i osnovni savet je:NE RADITE SAMI !!!! Prvo se posavetujte o polozaju i obliku bazena,komunikaciji oko njega,stvarnim potrebama...itd.Od velicine i oblika bazena zavisi i koja oprema se ugradjuje(snaga pumpe,velicina filtera,broj mlaznica,skimera,slivnika,ventila,reflektora,odgovarajuci el.orman,itd,itd).Sama gradnja je prica za sebe,od iskopa,salovanja,provlacenja instalacija,zavrsne obrade,masinske sale...Sve u svemu,zidani bazeni su najtrajniji,najlepsi(nemaju gabaritna i estetska ogranicenja) ali su zato i najskuplji...A jos je skuplje ako krenete sami da pravite betonsku rupu u zemlji umesto bazena koji to zaista jeste u svim svojim zahtevima.Rado cu pomoci svima ukoliko mi slobodno vreme to dozvoli...
 

Back
Top