Kako poboljsati

PrOgRaM

Početnik
Poruka
42
Ovo je moj forum: www.tehnoportal.net/forum .Uskoro treba da forum dobije i portal, ali otom potom.E sad.

Iskusniji webmasteri i obicni korisnici, da li mozete da mi kazete kako da poboljsam ovaj moj forum?Sta mi 'fali, i kako mogu da ga popravim da bi bio dobar forum.Naravno sad 'fale clanovi ali vi ste tu 8-) da to popravite 8-)

Molim moderatore da ovaj topic ne brisu posto uopste nemam nameru da reklamiram vec samo trazim pomoc
 
Ne razumem, sta bi ti na forumu da "poboljsas"? Forum ko forum, nisi ga ti pravio, pa mozes samo boje da menjas ili neke slike koje se postavljaju tu i tamo i to je sve. Nwma ti neke mudrolije niti izmena.

Osim toga, da bi kao nesto o tvom forumu rekao, morao bih da se prvo registrujem.. Na pamet mi ne pada. Providan ti fazon za "navatavanja" clanova foruma.
 
uopste nezelim da mi to bude fazon.Nisam zeleo da savim da gosti mgu da gledaju forum jer imam ogromnu download bazu.Sad vi kako hocete.

Mislio sam na ideju foruma, da li sam negde pogresio, sta treba da se doda i da se oduzme....
 
Dakle bilo ko, ako pozeli da ti kaze sta misli o forumu, mora da se registruje?
I ponavljam, o ideji foruma se moze raspravljati samo u smislu tematike - koje podforume imas, cime se forum generalno bavi. A sam dizajn, posto nisi ti dizajnirao forum, nema sa tobom nikakve veze.

I sta sad zelis da ti se kaze a da se ne mora regostrovati? Da li ti zelis ili ne, da ti to bude fazon je jedna prica, ali da bi se bilo sta o tvom forumu reklo, treba se regostrovati, zeleo to neko ili ne, ostao kao clan ili ne. Da li ti je to fazon ili ne, ne znam, ali nije ti fazon...
 
:)
I mene zanima koliko daleko ce ga lansirati u prvih pola sata..

To samo na Krstarici moze da se desi da se postovi poput ovih koje decko fosrira, zadrze duze od 30 minuta. I naravno da se zbog toga slazem sa onim sto momak napisa: "jadna krstarica".. Definitivno, nivo diskusije na pojedinim "kompjuteri i internet" podforumima je katastrofa i tuga na kvadrat... Toliki nivo tolerancije srozava forum svakim danom sve nize i nize...

Naravno da se niko nije naucen rodio, treba pitati pa nauciti. Ali dozvoliti od strane moderatora, da svako radi sta hoce i ponasa se kako zeli je besmisleno. Hajde onda da sva pravila odbacimo, uvedemo anarhiju kao pravilo na Krstarici. Neka pise ko gde hoce, ko sta hoce, onaj kome se ne svidja da mu se predlozi nesto sto nije zamislio, da se svadja, neznalice da traze detaljna objasnjenja i odradjivanje posla.. Nikakva druga pomoc u usmeravanju na 95% samostalnog rada a 5% pomoci odavde, ne dolazi u obzir...

Na ozbilnim IT forumima, je nezamislivo da neko pita kako da napise validaciju forme. Nezamislivo je da neko pita kako da salje mail sa veb strane... Ne zbog toga sto se tamo skupljaju IT geniji, vec zbog toga sto se podrazumeva da je onaj ko pita "optrcao" Google ili neki pretrazivac uzduz i popreko, konsultovao literaturu, pokusao sve da se edukuje (a to nije problem kad se hoce). E tek onda, kada vise stvarno ne moze dalje, postavlja se pitanje.
A na nasem forumu kad nekome kazes gde da zapocne trazenje o resavanju nekog problema, zapocinje ziva rasprava u smislu da coveku treba pomoc a ne filozofija...

Pa nama se desavaju ovde pitanja "sta je HTML"! Pobogu, pa onome ko to pita treba zakonski zabraniti upotrebu interneta jer ne ume da ga koristi, a na Krstaricu bi trebalo da mu se dozvoli opovratak tek nakon godinu dana...

Samo cekam pitanje na ovom podforumu nesto u smislu "kakva je ono mala strelica na ekranu, sto se veselo mrda kad pomerim misa..?" Uopste se ne bih zacudio.
 
Ma i pitanje sa strelicom koja se pomera kada mrdnem miša, bih nekako preživeo, ali bi u narednih par dana sigruno stiglo i pitanje "Nema mi više strelice, ali mi se sada pojavi neki zeleni listić koji se pomera? Kako da vratim strelicu?" Definitivno niko neće da čita, učenje da i ne pominejm, već se sve svodi na sistem da pitam na forumu sigurno neko zna.

Sada još samo čekam da neko kaže, evo ti remote pristup pa mi to namesti.
 
Aj da ne idemo vise u off topic


Ovako.Ja se javno izvinjavam svima koje sam uvredio.Malo me je codemaker iznervirao, jer ja sam lepo pitao sta mi nedostaje na forumu, a on poceo da razglaba kako taj forum nije moj, kako ga ja nisam pravio itd.

Znaci pitanje je prosto i jednostavno

Sta treba popraviti da forum kao forum (ne mislim na SMF) bude bolji???

E da.Stavio sam da gosti mogu da vide forum, ali nemogu da udju u downlaod sekciju
 
Niko se ovde nije uvredio, ali da si malo pregledao teme i postove nashao bi shtoshta. Ovako, za tebe i za sve ostale koji ovde promovishu svoje forume:
foruma ima na stotine, hiljade. Specijalizovanih foruma, onih na koje ljudi dolaze SAMO ZBOG FORUMA i nichega vishe, a koji imaju izgradjenu poziciju, takodje ima sasvim dovoljno. Prema tome, tvoj forum ima sve shto treba da ima, ali nema chlanova. Chlanova ce biti ako uspesh da ih privuchesh SAJTOM. Drugachije ce ovo tvoje chedo biti samo josh jedan mrtav kutak na netu. Trenutno je i jedan elitesecurity vishe nego dovoljan.
 
PrOgRaM:
Aj da ne idemo vise u topic


Ovako.Ja se javno izvinjavam svima koje sam uvredio.Malo me je codemaker iznervirao, jer ja sam lepo pitao sta mi nedostaje na forumu, a on poceo da razglaba kako taj forum nije moj, kako ga ja nisam pravio itd.

Znaci pitanje je prosto i jednostavno

Sta treba popraviti da forum kao forum (ne mislim na SMF) bude bolji???

E da.Stavio sam da gosti mogu da vide forum, ali nemogu da udju u downlaod sekciju
Pitao si otprilike kao: "sta treba uciniti da kvaka bude bolja"? Kvaka kao kvaka, radi svoj posao, kao i forum, to sto si nabacio kao podforume, to je to. Nema tu sta bolje ili ne bolje. Ako si stavio zanimljive podforume, moze biti bolje nego da si stavio nesto dosadno. A sad, sta je to sto je bolje od onoga sto si vec postavio, pitanje je naprosto smesno. Zavisi sta zelis i cime zelis da se forum bavi.
Znaci jedina izmena sto se foruma tice moze biti cime se forum bavi i koje podforume si postavio. I naravno clanovi.

Sto se mene tice ovo je besmislena diskusija da te ne bih vise nervirao (mada me bas zabole ako se ti nerviras kad ti se nesto realno kaze), necu se vise mesati a praticu koliko ces biti zadovoljan odgovorima u vezi tvog poboljsanja foruma jer me bas zanima sta ce biti odgovor po tvom cefu.
.
Shvati samo da si postavio jedan od MILIONA forumcica na netu i da sansa da taj forum opstane iznosi manje nego da te u sred Knez Mihajlove zvizne grom iz savrseno vedrog neba u sledeci utorak u 13:54...
 
PrOgRaM:
Aj da ne idemo vise u topic

Znaš li ti uopšte o čemu pričaš...? :shock:

LePiaf:
Prema tome, tvoj forum ima sve shto treba da ima, ali nema chlanova. Chlanova ce biti ako uspesh da ih privuchesh SAJTOM. Drugachije ce ovo tvoje chedo biti samo josh jedan mrtav kutak na netu. Trenutno je i jedan elitesecurity vishe nego dovoljan.


Upravo tako. A drugo, čemu trista hiljada klonova izrađenih na osnovu već viđenog koncepta??? :roll:
 

Back
Top