Himne

Moja najomiljenija i jedina himna je Star - spangled Banner. Himna Sjedinjenih Americkih Drzava, jedne od mojih najomiljenijih zemalja i domovina. Svakog jutra je otpevam i sa desnom rukom na grudima ponosno stojim pred nasom zastavom, koja svedoci o borbi americkog naroda za demokratiju i mir u svet. 8-)
 
Државна химна Словачке републике




Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú,
Zastavme ich, bratia,
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo,
ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.
 
najbolja je žabarska himna, i to ubedljivo. kako moćno zvuči, ko god da je otpeva na bilo kojoj manifestaciji.
a ni ja nisam neki ljubitelj 'Bože pravde', kao što nisam voleo ni 'Hej Sloveni', mislim da bi Marš na Drinu bio idealan
 
Pored nase americke himne, moja najomiljenija himna mi je nase majke domovine Velike Britanije: God save the Queen. Svakoga jutra je veselo pevusim pred nasom divnom zastavom. 8-)
 
Boze pravde ti sto spase, od propasti do sad nas, cuj i od sad nase glase i od sad nam budi spas. Mocnom rukom vodi brani buducnosti srpske brod. Boze spasi boze hrani srpskog kralja, srpski rod...
 
Боже Правде на броју 1 зато што је српска химна. (самим тим је и одличана зар не? :))
Марсељеза на броју 2 - некад стварно пожелим да сам Француз кад чујем оно Маршон, маршон лалалала...
Марш на Дрину на броју 3 - иако није званично химна може се окарактеристаи као српска народна химна (док би по мени Боже правде више била српска државна)
(ово што следи је више за политику али нема везе - волео би да знам коју би химну ставили ови што говоре за Боже правде и Марш на Дрину - бљак, националистички ... (слепци и пилићари, гадови))
 
Boze pravde sam pevala,melodija nije losa i sama muzika me tera da se najezim(u pozitivnom smislu) ali tekst mi se ne dopada...Mars na Drinu mi bas ne zvuci himnicno...Vostani Serbie moze da prodje:)...Svidja mi se melodija neke partizanske himne..samo kada bi joj nakacili neki normalan tekst bila bi ok...
 
Дафмен3:
Боже Правде на броју 1 зато што је српска химна. (самим тим је и одличана зар не? :))

Bljak! 8-)


Дафмен3:
Марсељеза на броју 2 - некад стварно пожелим да сам Француз кад чујем оно Маршон, маршон лалалала...

Moze dobra je! 8-)
Дафмен3:
Марш на Дрину на броју 3 - иако није званично химна може се окарактеристаи као српска народна химна

Bljak! 8-)

Ja predlazem da nasa himna bude God Save the Queen. God Save the Queen je najlepsa himna i ceo svet je peva i voli. to bi bilo dobro da je nasa himna. Moze i Star - Spangled Banner, koja celim svetom pronosi zvuke slobode i demokratije, a moze da bude i Deutschland, Deutschland uebr Alles, znaci verzija od pre II sv rata, a ne ova koja je isto tako lepa, ali malo bez te topline koju je imala prethodna verzija i naravno, Oda radosti 8-)
 
Ни мени се не допада претерано "Боже правде" али химна је химна. Востани Сербије је боља. Од страних руска (обична и она у рок фазону), па казахастанска, пољска (слична "Хеј Словени") и на крају италијанска.
 

Back
Top