Кад је бал...

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
BEOGRAD - Čedomir Jovanović, predsednik LDP, proslavio je nedavno u jednom francuskom restoranu rođendan svoje supruge Jelene uz najbolje vino sveta! Jovanović je, kako saznajemo, naručio i popio bocu kraljevskog vina "romane konti", čija je cena u proseku oko četiri hiljade evra. Reč je o vinu koje su pili još Karlo Veliki, Luj XIV, Luj XV i njegova ljubavnica markiza De Pompadur, prenose za Kurir izvori bliski Jovanoviću. Naime, posle povratka iz Francuske, gde je otišao da se malo odmori nakon izbornog uspeha, Čeda se pohvalio svojim prijateljima, ali i vlasnicima nekih prestižnih beogradskih restorana.
- Izveo sam Jelenu na večeru i možete misliti koliko sam se obradovao kad sam u vinskoj karti video "romane konti". Pošto je mojoj supruzi tog dana bio rođendan, pozvao sam konobara i bez razmišljanja naručio. Međutim, nije sve išlo glatko.

- Osoblje restorana je pomislilo da smo mi bogati i bahati Rusi koji su naručili vino samo zato što je najskuplje, a ne zato što znaju o čemu se radi. A pošto je pomenuto vino prava dragocenost, odbili su da nam ga posluže.

- Nesporazum je izglađen posle mog savršenog nastupa i onda smo pili najbolje vino na svetu! Nije mala stvar! - ispričao je Jovanović odmah nakon povratka iz Francuske izvoru Kurira, inače jednom od naših najpoznatijih ugostitelja.

Da se radi o istinitoj priči, potvrđuje i kolumna koju je u jednom banjalučkom nedeljniku napisao Goran Petrović, bivši načelnik Službe državne bezbednosti i donedavno partijski drug i blizak prijatelj lidera LDP. U opširnom tekstu, u kojem je napisao gotovo sve o ovom izuzetno kvalitetnom i skupocenom vinu, Petrović se pita:

"Baš lepo i romantično: i ljubav, i rođendan, i 'romane konti'. Naravno, dok se ne zapitate čijim je to parama plaćeno. Da li parama Građanskog saveza Srbije, koje su njegovi ortaci doneli u miraz, ili parama SDU gospodina Žarka Koraća, koji je takođe morao da se 'učipi' za novi poslanički mandat. Možda su to pare LSDV Nenada Čanka ili pare građana Srbije uplaćene LDP iz budžeta.

A možda su u pitanju pare američkih poreskih obveznika ili anonimnih donatora koji pomažu ovu političku opciju. Zbilja ne znam, ali znam da su to i moje pare i pare svih onih koje je 'nezaposleni dramaturg' prevario i pokrao tokom prethodnih godina! Pa, živeli!"

Za one potpuno neupućene i nemaštovite treba na kraju reći da jedna boca ovog vina, koje se inače ne može kupiti u slobodnoj prodaji već samo na aukcijama, košta u proseku 4.000 i slovima četiri hiljade evra. A koliko je plaćena ova iz naše priče, zna samo galantni suprug.

Извор ''Курир''.

Истина или не ,питање је сад?8-)
 

BEOGRAD - Čedomir Jovanović, predsednik LDP, proslavio je nedavno u jednom francuskom restoranu rođendan svoje supruge Jelene uz najbolje vino sveta! Jovanović je, kako saznajemo, naručio i popio bocu kraljevskog vina "romane konti", čija je cena u proseku oko četiri hiljade evra. Reč je o vinu koje su pili još Karlo Veliki, Luj XIV, Luj XV i njegova ljubavnica markiza De Pompadur, prenose za Kurir izvori bliski Jovanoviću. Naime, posle povratka iz Francuske, gde je otišao da se malo odmori nakon izbornog uspeha, Čeda se pohvalio svojim prijateljima, ali i vlasnicima nekih prestižnih beogradskih restorana.

Za one potpuno neupućene i nemaštovite treba na kraju reći da jedna boca ovog vina, koje se inače ne može kupiti u slobodnoj prodaji već samo na aukcijama, košta u proseku 4.000 i slovima četiri hiljade evra. A koliko je plaćena ova iz naše priče, zna samo galantni suprug.
Ima se, moze se...

Ceda zaradio tokom svoje uspesne karijere dramaturga :D
 
A nisi iskopirao da je tekst pisao Gradiša Katić nekadašnji urednik lista Identitet koji je bio u vlasništvu Dušana Spasojevića i koji je služio za obračun sa Đinđićem zbog čega je Katić bio hašen u Sablji.

:lol:
 
monti7-krstas:
Dobro jutro barjaktare ;)
Sjutra ne radim pa ću kasnije u aljine :lol:
Ako dobri kolega misoni dozvoli, što bješe to u Kuriru?
Dobra ti sreca ...
e sad, barjaktar... malo je to. Ne znam sto mi chini ova zlatna Obilica Medalja doma (ozbiljno). A bogumi i barjak moje chete (sa Fundine) u muzej na Cetinje ;)
 
misoni:
BEOGRAD - Čedomir Jovanović, predsednik LDP, proslavio je nedavno u jednom francuskom restoranu rođendan svoje supruge Jelene uz najbolje vino sveta! Jovanović je, kako saznajemo, naručio i popio bocu kraljevskog vina "romane konti", čija je cena u proseku oko četiri hiljade evra. )

A sta je 4000 evra za njega.Par stotina grama heroina a mozda i manje.
 
Како му не застаде у грлу ... :lol: "Незапослени драматург" заправо и није незапослен. Он веома добро ради на заплету комада под називом "Комадање Србије", само што не знам (као не знам :lol: ) ко га плаћа и колики му је хонорар ... :roll:
 
pumps:
Dobra ti sreca ...
e sad, barjaktar... malo je to. Ne znam sto mi chini ova zlatna Obilica Medalja doma (ozbiljno). A bogumi i barjak moje chete (sa Fundine) u muzej na Cetinje ;)
Viđu da nam je tolerantni misoni da malo prostora ;)
Opet će mo se mi izgleda naći. I slika moga prađeda Vojvode (Mina od R......) je u Kolašinskom muzeju :|

p.s.

Barjaktar biti je velika čast goro moja ;-)
 
monti7-krstas:
Viđu da nam je tolerantni misoni da malo prostora ;)
Opet će mo se mi izgleda naći. I slika moga prađeda Vojvode (Mina od R......) je u Kolašinskom muzeju :|

p.s.

Barjaktar biti je velika čast goro moja ;-)
Хвала и поздрав,али овде имаш гомилу оних који не мисле тако.;)
 
Lacibg:
Како му не застаде у грлу ... :lol: "Незапослени драматург" заправо и није незапослен. Он веома добро ради на заплету комада под називом "Комадање Србије", само што не знам (као не знам :lol: ) ко га плаћа и колики му је хонорар ... :roll:
Bravisimo Laci.... :lol: :lol: :lol:
 
monti7-krstas:
Viđu da nam je tolerantni misoni da malo prostora ;)
Opet će mo se mi izgleda naći. I slika moga prađeda Vojvode (Mina od R......) je u Kolašinskom muzeju :|

p.s.

Barjaktar biti je velika čast goro moja ;-)
Znam dome moj...
Moji su dolje, juznije... nedje oko Cetinja. Sirotinja je to bila jado moj, ali poshtena...
eto i jedno m'esto u Srbiji ima takvo ime, a bogumi su i njegovi mjeshtani ponosni na svoja prad'edovska ognjishta ;)
 
Ја а приори не верујем новинама типа "Курира". (Скептик сам генерално према свему што не могу сама да проверим).

Али, то ионако не утиче на моје (негативно) мишљење о Ч. Јовановићу.


Има тога довољно лошег и без овог, као што сам рекла својевремено и за причу о његовој наркоманији, у коју, лично, не верујем.

Ова сензационалистичка писанија "пале" код томе подложног света, али

много су битније неке друге ствари, оне перфидније, на први поглед каткад неприметне, које чине да се за ЛДП-ом поведу и неки паметнији и образованији људи.
 
pumps:
Znam dome moj...
Moji su dolje, juznije... nedje oko Cetinja. Sirotinja je to bila jado moj, ali poshtena...
eto i jedno m'esto u Srbiji ima takvo ime, a bogumi su i njegovi mjeshtani ponosni na svoja prad'edovska ognjishta ;)


Svi smo ti mi dolje sirotinja kumara ;)
Al još uvjek važi: "U siromaha na čas u bogata na glas".
Vidiš ovoga što pije vino u Pariz na glas. A što se ne zagrcnu bar, što reče Laci...
 

Back
Top