Lennon lives!

J

John

Gost
Da li neko zna ko je bio John Lennon?

Puno puta pitam to pitanje razne ljude, svi znaju ali niko ne zna koliko je on imao SAVRSENE pesme. Kopam po netu vec par meseci sve njegove snimke i ne mogu da prestanem da se divim. A juce sam saznao iz licne analize da su cak i James Bond glavnu pesmu uzeli od jedne pesme koju je on vecim delom napisao. Ceo svet rock-a i popularne muzike je izgradjen manje vise po njegovim osnovama, a to NIKO izgleda da ne zna.

On je bio jedinstven, i niko na svetu nikada nece biti blizu njemu.

Osim toga, nisam stari momak kome on nedostaje, imam 19 godina i mislim da su njegove pesme vecno mlade.

Da li postoji neko tamo negde ko ceni tog umetnika bar delimicno?
 
John:
Da li postoji neko tamo negde ko ceni tog umetnika bar delimicno?

Naravno da postoji. Nije li tekst za Imagine savrsenstvo? Do jaja jednostavan, a tako...sta znam, dubokouman! Posebno se slazem za onaj deo sto se tice religije...

Covek je bio genije. Tragedija sto ga Chapman i zena ubise! Sigurno bismo i danas imali sta da cujemo od njega.
 
slazem se i mislim da bez njega nista od svega ovoga ne bi postojalo. on je bio genije, jednostavan i savrsen muzicar. zacetnik neceg totalno novog i uopste, uspeo je da postavi neke nove...pa jao kako mi je tesko...kako da kazem da pomeri granice, postavi nve nade ljudima i tako te stvari...nadam se da me razumete
 
Imagine there's no heaven,
It's easy if you try,
No hell below us,
Above us only sky,
Imagine all the people
living for today...

Imagine there's no countries,
It isnt hard to do,
Nothing to kill or die for,
No religion too,
Imagine all the people
living life in peace...

Imagine no possesions,
I wonder if you can,
No need for greed or hunger,
A brotherhood of man,
Imagine all the people
Sharing all the world...

You may say Im a dreamer,
but Im not the only one,
I hope some day you'll join us,
And the world will live as one.

amin...
 
... ma sta da vam pricam... Kao klinka slusala sam samo stari rock, u mojoj kuci nije bilo onih decjih pesmica ili narodnjaka... Cesto je moj cale sestri i meni umesto ,,uspavanke'' pevao uz gitaru pesmu The house of a rising sun ili neki solo... Ma ludilo...
 
slicno kao i kod mene...kad sam bila klinka omiljeni su mi bili simon i garfungel i emerson lake palmer...dok su moje drugarice slusale cecu slavkovic i slicno...mislim da po tom pitanju matorci imaju relativno jak uticaj
 
Da,slazem se
Ja sam slusao svasta
ali nekako najvise domaci rok (corba,dugme) i sa cetiri godine poceo Maidene i Bitlse (iamo moj cale par njihovih ploca). A voleo sam i Modern talking (sada ih ne volim vise - nekako su pederkasti)
 
Alexandra9:
Imagine there's no heaven,
It's easy if you try,
No hell below us,
Above us only sky,
Imagine all the people
living for today...

Imagine there's no countries,
It isnt hard to do,
Nothing to kill or die for,
No religion too...------------OVAJ STIH BIH IZBACIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Imagine all the people
living life in peace...

Imagine no possesions,
I wonder if you can,
No need for greed or hunger,
A brotherhood of man,
Imagine all the people
Sharing all the world...

You may say Im a dreamer,
but Im not the only one,
I hope some day you'll join us,
And the world will live as one.

amin...
 
Anonymous:
Alexandra9:
Imagine there's no heaven,
It's easy if you try,
No hell below us,
Above us only sky,
Imagine all the people
living for today...

Imagine there's no countries,
It isnt hard to do,
Nothing to kill or die for,
No religion too...------------OVAJ STIH BIH IZBACIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Imagine all the people
living life in peace...

Imagine no possesions,
I wonder if you can,
No need for greed or hunger,
A brotherhood of man,
Imagine all the people
Sharing all the world...

You may say Im a dreamer,
but Im not the only one,
I hope some day you'll join us,
And the world will live as one.

amin...

... ne slazem se sa tobom... Razmisli malo, vecina ratova zasnovana je na verskom NEslaganju...
 
John:
Da li postoji neko tamo negde ko ceni tog umetnika bar delimicno?
Naravno da ima...ali kod nas vrlo malo

DeepPurple:
Naravno da postoji. Nije li tekst za Imagine savrsenstvo? Do jaja jednostavan, a tako...sta znam, dubokouman! Posebno se slazem za onaj deo sto se tice religije...
Hm...pa da.Jednostavna, dobukoumna, ali mi ide na zivce ovaj stih:
I hope some day you'll join us,
and the world will be as one.
Zvuci nekako sektaski, kao neka reklama za jehovine svedoke ili tako nesto, ***** li ga.
 
Ovako, nisam bas previse upucen u Bitlse tako da ne znam da li je on pisao sve njihove pesme, ali sam ipak odslusao vecinu i u vezi sa tim mogu da kazem: i pored sve popularnosti, on je ipak samo beba u poredjenju sa Rodzerom Votersom (Pink Floyd).

Mada, da budem iskren, pesma Imagine je u mom licnom "Top 10 songs of all time" i mislim da nijedan jedini stih ne treba da se izbaci i da je svaki perfektno uklopljen... tol'ko od mene...
 

Back
Top