Politička dešavanja (Boban)

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
Boban ovde.
Boban (11 Maj, 2007 - 15:07) *novo

Izbor Tome Nikolica je simuliran i dogovoren izmedju Kostunice i Tadica kao strategija koju je osmislio Dinkic da se zaobidju mediji i slobodni kriticari ideje o vladi po meri Kostunice. Bozidaru Djelicu je istog dana kada je proglasen Toma Nikolic za predsednika skupstine, isticao rok za placeno odsustvo sa mesta direktora Kredi Agrikol Banke. Tog dana je, prema pre sest meseci potpisanom pod-ugovoru, Djelic morao da kaze - da li se vraca na posao i obnavlja ugovor ili prekida radni odnos. Bez obzira sto je u tri ujutru Toma Nikolic bio izglasan za predsednika Skupstine, Tadic glumio zabrinutost i bes pred kamerama, Djelic je ipak, u osam ujutru, potvrdio prekid radnog odnosa i rekao da upravo formiraju vladu.
To znaci da su svi znali da je afera sa Tomom Nikolicem samo zamazivanje ociju javnosti, da bi Tadic, kao sto sam jos one noci govorio - rekao - podrzite me, morao sam da im ostavim i Jocica i BIU, inace bi bilo vanredno stanje, sankcije i rat!
Srbija je dala garancije i detaljne informacije u Savetu Evrope oko strategije koju je u tom trenutku sprovodila i zbog toga, uprkos Nikolicu i nepodizanju zastave, Srbiji nije zamrzlo mesto predsedavajuceg u telu koje se nacelno bavi ljudskim pravima u Evropi. Niti jedan pisani protest od zemalja evropske sile nije stigao, svi su ambasadori bili obavesteni da je u pitanju predstava, jedino je ona glupa Karla Del Ponte, koja sama vodi rat protiv Kostunice, poslala pisani protest.
Mahinacija sa Nikolicem u parlamentu je smisljena od onog koji je tog dana najvise vristao - ujutru u Kaziprstu, tokom zasedanja glumio da ce da se potuce, sutradan rekao da napusta pregovore, da bi prekosutra napravio onu vladu za koju svi znamo vec tri meseca.

Kada su dogovarali raspisivanje izbora, Kostunica je otvoreno rekao Tadicu da za njega i njegove ljude ima mesta samo u postojecoj Vladi Srbije, u odgovarajucem procentu koji budu osvojili na izborima, ali da se vlada nece menjati, ni politicki ni kadrovski. Tadic prvo nije hteo da pristane na to, ali su mu savetnik Krstic i njegov prijatelj Srdjan Saper na veceri kod Milke Forcan objasnili da je to njegova jedina sansa. Zatim su mu predlozili Djelica kao glavnog aduta i Ruzicu Djindjic kao nosioca liste.Ruzicu je bilo teze ubediti i slagali su je da ce pobeda biti tako velika, da ce samostalno napraviti vladu, iako su sva istrazivanja govorila suprotno. Kada su stigli rezultati, jos one noci kiselih osmeha u izbornom stabu DS-a, Ruzica je rekla da u Skupstinu nece da udje i da nece da ima veze sa Vladom u kojoj su ubice njenog muza. DS je uz olaksanje prihvatio njeno odstupanje,jer je Kostunica vec upozorio da "Ako prezime tog mafijasa figurira na bilo kom spisku predloga, od koalicije nema nista!"
Inace zanimljivo je da je izvesni Emilijan Djindjic, student iz Njujorka, naseg porekla, koji nema nikakvog srodstva sa Zoranom Djindjicem, kada se prijavio za Telekomovu stipendiju koje dele najboljim studentima za usavrsavanje u inostranstvu, uprkos odlicnom CV-u, bio glatko odbijen, uz reci "Drzi se ti Amerike, mali. S tim prezimenom u nasoj Srbiji, neces daleko dogurati"

http://blog.b92.net/node/5679#comment-192469
 
Eraserhead:
Boban ovde.
Boban (11 Maj, 2007 - 15:07) *novo

Izbor Tome Nikolica je simuliran i dogovoren izmedju Kostunice i Tadica kao strategija koju je osmislio Dinkic da se zaobidju mediji i slobodni kriticari ideje o vladi po meri Kostunice. Bozidaru Djelicu je istog dana kada je proglasen Toma Nikolic za predsednika skupstine, isticao rok za placeno odsustvo sa mesta direktora Kredi Agrikol Banke. Tog dana je, prema pre sest meseci potpisanom pod-ugovoru, Djelic morao da kaze - da li se vraca na posao i obnavlja ugovor ili prekida radni odnos. Bez obzira sto je u tri ujutru Toma Nikolic bio izglasan za predsednika Skupstine, Tadic glumio zabrinutost i bes pred kamerama, Djelic je ipak, u osam ujutru, potvrdio prekid radnog odnosa i rekao da upravo formiraju vladu.
To znaci da su svi znali da je afera sa Tomom Nikolicem samo zamazivanje ociju javnosti, da bi Tadic, kao sto sam jos one noci govorio - rekao - podrzite me, morao sam da im ostavim i Jocica i BIU, inace bi bilo vanredno stanje, sankcije i rat!
Srbija je dala garancije i detaljne informacije u Savetu Evrope oko strategije koju je u tom trenutku sprovodila i zbog toga, uprkos Nikolicu i nepodizanju zastave, Srbiji nije zamrzlo mesto predsedavajuceg u telu koje se nacelno bavi ljudskim pravima u Evropi. Niti jedan pisani protest od zemalja evropske sile nije stigao, svi su ambasadori bili obavesteni da je u pitanju predstava, jedino je ona glupa Karla Del Ponte, koja sama vodi rat protiv Kostunice, poslala pisani protest.
Mahinacija sa Nikolicem u parlamentu je smisljena od onog koji je tog dana najvise vristao - ujutru u Kaziprstu, tokom zasedanja glumio da ce da se potuce, sutradan rekao da napusta pregovore, da bi prekosutra napravio onu vladu za koju svi znamo vec tri meseca.

Kada su dogovarali raspisivanje izbora, Kostunica je otvoreno rekao Tadicu da za njega i njegove ljude ima mesta samo u postojecoj Vladi Srbije, u odgovarajucem procentu koji budu osvojili na izborima, ali da se vlada nece menjati, ni politicki ni kadrovski. Tadic prvo nije hteo da pristane na to, ali su mu savetnik Krstic i njegov prijatelj Srdjan Saper na veceri kod Milke Forcan objasnili da je to njegova jedina sansa. Zatim su mu predlozili Djelica kao glavnog aduta i Ruzicu Djindjic kao nosioca liste.Ruzicu je bilo teze ubediti i slagali su je da ce pobeda biti tako velika, da ce samostalno napraviti vladu, iako su sva istrazivanja govorila suprotno. Kada su stigli rezultati, jos one noci kiselih osmeha u izbornom stabu DS-a, Ruzica je rekla da u Skupstinu nece da udje i da nece da ima veze sa Vladom u kojoj su ubice njenog muza. DS je uz olaksanje prihvatio njeno odstupanje,jer je Kostunica vec upozorio da "Ako prezime tog mafijasa figurira na bilo kom spisku predloga, od koalicije nema nista!"
Inace zanimljivo je da je izvesni Emilijan Djindjic, student iz Njujorka, naseg porekla, koji nema nikakvog srodstva sa Zoranom Djindjicem, kada se prijavio za Telekomovu stipendiju koje dele najboljim studentima za usavrsavanje u inostranstvu, uprkos odlicnom CV-u, bio glatko odbijen, uz reci "Drzi se ti Amerike, mali. S tim prezimenom u nasoj Srbiji, neces daleko dogurati"

http://blog.b92.net/node/5679#comment-192469
Ма, да. Сви су грозни. Осим ЛДП-а. :roll:
 
Boban (8 Maj, 2007 - 20:47)
Vuk Jeremic je sin bivšeg i buduceg direktora NIS-a. Nikada nije doktorirao, zavrsio je samo osnovne studije u Engleskoj, otac je novcem pokradenim od Srbije platio skolovanje bilmezu. U KejD'Orseju su nekoliko puta i zvanicno upozorili Tadica da ne vredjaju homologe izborom izaslanika, koga niko u Francuskoj ne želi da primi. U engleskom ministarstvu inostranih poslova, mali je bio izbacen kada je zeleo da ucestvuje u delegaciji Srbije. Jednostavnom proverom su stigli do podatka da mu je novac kojim raspolaze - sumnjiv, i kao takav nije podoban sagovornik. Tadic je ucenjen covek, obecao je tati svog savetnika da će negde da mu smesti bilmeza, za uzvrat velike provizijie od privatizacije NIS-a.
Znate li gde je Tanja Tadic uplatila skijanje ove godine, za sebe i svoju decu i četiri telohranitelja u susednom apartmanu? Na gleceru, u Italiji, deset hiljada evra za nedelju dana. Pa joj je dete palo i povredilo jezik, skijanje je propalo, deset hiljada je otislo, a da nije ni trepnula

Boban (8 Maj, 2007 - 21:52) *novo
Vuk Jeremic, čiji otac tajkun zahvaljujuci vezama pljacka Srbiju i ucestvuje u posavljanju Tadica na mesto sefa DS-a
Nebojsa Krstic. poznat kao retko glup covek, za koga predsednikov otac Ljubomir Tadic u intimnijem drustvu govori da je „jedini gluplji od onog mog mamlaza”, a koga impotentni Saper već trideset godina vuce sa sobom, da opere savest i izleci komplekse. Saperu je uvek bilo teško da gleda svog siromasnog drugara, kome nije isla ni skola, ni muzika, ali jesu ribe, koji je rastao bez oca, jer ga otac nikada nije priznao, a sa druge strane sebe samog Srdjana Sapera, nikad sa devojkama, a uvek u ogromnom novcu koji mu je tata Rasa Saper napljackao na sportskim malverzacijama. Nebojsa Krstic je, to se svi secamo, bio maneken srpske policije i slikao se na njihovim reklamama u uniformi 1996. kada je ta policija batinala ljude koje predvodio Djindjic.
Obojica su radili za Koštunicu, obojica su intimni prjatelji Ljiljane Nedeljkovic, obojica dele ideolosko ubeđenje Vojislava Koštunice.
Dusan Batakovic je bio clan DSS-a, Leon Kojen takođe- za obojicu svi misle da su u stvari Koštunicini savetnici, koji svoju znojavu mrznju prema svemu što ne dolazi iz Srbije i Srpske, nikada nisu ni krili. Ako postoji izvorni srpski fasizam, onda su to vojvode slavske burzuazije - Vladeta, Batakovic i Leon Kojen.

Djindjic je prezirao Sapera i Krstica,

Boban (8 Maj, 2007 - 22:09) *novo
smatrao ih je klovnovima i mutnim ljudima i kada su dosli da se ponude, odbio ih je vrlo surovo i otvoreno, pred svima.
Obojica su se organizovala i novcem od pokojnog Rase Sapera i od Milorada MIskovica, preko Milke Forcan - najbolje Saperove drugarice, pripremali rusenje Djindjica. Strane diplomate su na vecerama za Koštunicu redovno vidjale Sapera, koji se predstavljao kao politicki analiticar. Kada je jedan od tih stranaca slučajno prepoznao Ćoru iz reklame za englesku Visa karticu od pre petnaest godina, tražio je da mu manekena više ne dovode. Ljudi iz protokola su tu reč bukvalno shvatili - i sa liste zvanica SKINULI TADICA, tadasnjeg ministra odbrane!!!

Boban (8 Maj, 2007 - 22:25)
Evo, samo još ovoliko: Kada je Tadic isao u posetu Zaku Siraku, poveo je „jedinog glupljeg od sebe” na put. Toliko su zdrali u najskupljem francuskom restoranu, da su Krsticu, dok je izlazio iz automobila na susret sa Zakom Sirakom - PUKLE PANTALONE!!! Kada je shvatio šta se dogodilo, bilo je kasno da bilo šta urade, pa je savetnik čitavo vreme ostao ne skidajuci zimski kaput, da sakrije pocepani sav kroz koji su mu virile gace! Sirak je bio prilično iznenadjen i stalno se osvrtao da vidi u cemu je problem, a obezbedjenje je čak posumnjalo da savetnik nešto krije u kaputu. Ne pomerio se sa mesta ako nije istina!!! Uostalom, slike sa ove zvanicne posete to i pokazuju - Krstic je stalno u kaputu.
Drugo, Vuk Jeremic je u svojoj „ofanzivi na EU” uz veliku muku dobio prijem kod nizih cinovnika Kej D'Orseja, pred kojima se razbacivao svojim oksfordskim engleskim - što se smatra uvredom u frankofonskoj diplomatiji - ali kada je rekao „Mister Milosevic was not Mister Hitler”, domaćin mu je objasnio da u toj zemlji Hitlera ne zovu gospodinom i da je sastanak zavrsen.

Branka Nevestic ucestvuje u ozbiljnom pranju stranackih para.

Boban (8 Maj, 2007 - 21:5Cool *novo
Producent emisije koju ona vodi na pinku - Piramida je Srdjan Saper, koji svake nedelje da zadatak omladincima svoje stranke da iz kancelarije i specijalnih kompjutera, a preko stranackih telefona zovu besomucno i glasaju za pobedu DS-kandidata u tom pseudo-politickom talk showu. Onda naravno, sistematicno pobedjuje predstavnik njihove stranke, razni Sutanovci i ostala govna, a novac od glasanja - 37 dinara plus PDV po pozivu, pa tako po nekoliko desetina hiljada puta, sa racuna Demokratske Stranke ide na racun producenta Piramide - Srdjana Sapera lično.
Kako je Saper objasnio Tadicu - i vuk siti i ovce na broju.
Branka Nevestic ucestvuje u toj namestaljci i u svemu ima ozbiljan udeo.
Zato je poznato da svi ozbiljni politicari (osim onog klovna Canka) nikada ne idu u taj mafijaski sou pranja para, a za racun savetnika predsednika Tadica.

Ovde Boban.

Boban (9 Maj, 2007 - 17:25) *novo
Mala rekapitulacija posle mog nocasnjeg nastupa:
Moj mobilni telefon je od jutros primio nekoliko sms poruka

Re: Sa bloga B92
Reply #1 - Today at 17:45:31* Quote Ovde Boban.

Boban (9 Maj, 2007 - 17:25) *novo
Mala rekapitulacija posle mog nocasnjeg nastupa:
Moj mobilni telefon je od jutros primio nekoliko sms poruka sledeće sadrzine „remote aplication error” i u podne potpuno prestao da radi. U Telenorovoj podrsci sam obavesten da je toku „testiranje mreze” i da će prikljucak proraditi svakog trenutka. Od danas u 13 casova, zvao sam sedam puta, telefon mi je i dalje blokiran.
Na moj privatni email stiglo je nekoliko pisama uvredljive sadrzine sarazlicitih yahoo accounta.
Mislim da sve ovo govori u kakvo sam osinje gnezdo dirnuo jucerasnjim informacijama, zbog čega ne mogu da kažem svoje puno ime i kakva panika vlada u redovima i DSSa i njihovih ljudi u DSa...

I mene prijatelji zovu sa pitanjem ko je Boban, neupuceni sumnjaju na Bebu Popovica, sto apsolutno nije istina i sto je ovde svakome jasno.
Ja nisam Beba Popovic.
Bebu Popovica poznajem lično i veoma ga postujem.
Ali ja nisam on.
U ovome sto govorim i sto govore ovde pojedini pametni i obavesteni komentatori, najmanje je važno da se razotkrije ta sapunica - ko je zapravo Boban. Ja sam covek koji uzima svoje ime za svoj pseudonim i koji zbog pritisaka ne sme da kaže svoje prezime. Drugih motiva nema, sto vise kopate po tome, veci je rizik za mene i moju porodicu.
Važno je da znate da je ovaj trenutak odlucujuci, da nije ni malo naivan. Da Tadic jeste glup, ali ne toliko da ga iznenade potezom koji su njegovi ljudi propagirali od početka.
Usao je u kolo sa njima onda kada je stao na binu zajedno sa radikalima, socijalistima i udbasima, da bi promovisao novi Ustav Srbije, za koji je pokvareno znao da ne može nikada da zazivi.
Dao je dinar da udje u kolo, sad bi dao zivu glavu da iz njega izadje.
On nije nas lider, on je mutan covek, mracnih radnji i opasnih saradnika.
Toliko.
 
Norma Kampl:
Ма, да. Сви су грозни. Осим ЛДП-а. :roll:

Kако год било, превеслани су.
Мрзи ме сад да читам али не би ме изненадило да је од почетка договор. Најзад, и око Устава су се лепо договорили.
Постоје две групе политичких странака у Србији. Оне које су на власти и оне "од којих зависи" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top