iframe pitanje

gorki2

Zainteresovan član
Poruka
305
Na SMF forumu hocu da imam header od sajta sa horizontalnim menijem. Znam da iframe nije najbolje resenje ali mora privremeno dok ne nadjem kompletno resenje. Sad to sam postavio i radi ali meni(menu) ne radi. U stvari kad kliknem na home od sajta nista se ne desi i korisnik ostaje na forumu a treba da mu se otvori home od sajta ili druga izabrana strana iz menija. Kako podesiti iframe da de otvori home ili sta je vec odabrano. Sajt je u joomli.
Koristio sam sledeci kod:
Kod:
<iframe 
src ="../index.php" align="top" width="100%" height="143px" frameborder="0" scrolling="no">
</iframe>


hvala!
 
Ne vidi se taj iframe, gledao sam i u source i nema ga nigde. Link HOME je u okviru foruma i vodi na pocetnu stranu foruma i ne nalazi se niukakvom frejmu. Nisi ti nesto to dobro uradio.
 
Kada sam rekao da das linkove mislio sam da postujes code tih linkova u meniju jer je najverovatnije tu neki problem, ali nisi me razumeo pa si postavio link do foruma.

Koliko ja sad vidim sve radi ok, znaci uspeo si da resis problem.
 
Ma da u kodovima linkova je bio problem ali ne mogu ih menjati pa odustajem od iframe opcije. Ali naucio sam da iframe radi kao zasebna strana i kad se u njoj nalazi link koji otvara sledecu stranu unutar istog prozora, sve se odigrava u okviru iframe-a. U ovom slucaju se to nije primecivalo jer je samo zaglavlje sa menijem bilo vidljivo a ono je isto na svim stranama. Pravim html kod u toj strani sto je u stvari zaobilazno resenje ali radi posao. Hvala!
 
Nije mi bas najjasnije zbog cega je html kod u toj strani zaobilazno resenje...verovatno ima vise strana u koje trebas to da korigujes html ili sta vec?

Takodje mi nije jasno zasto ne napravis zasebnu stranicu koja ce sadrzati meni i zatim je ubacis u taj i frame sa podesenim linkovima kako treba.
Potpuno je suludo ubacivati neku drugu stranu u frame a da se pritom vidi samo meni od te strane posto ces time usporiti ucitavanje sajta jer istovremeno moraju da se ucitaju dve strane bez obzira sto se ta u frejmu nece videti cela...
 
taksistaZR:
Nije mi bas najjasnije zbog cega je html kod u toj strani zaobilazno resenje...
Zaobilazno je u konkretnom slucaju, zbog toga sto je sajt u joomli, koja ima bridge (most) za smf forum. Isti omogucava logovanje korisnika na sajt i na forum istovremeno (sto meni za sad nije neophodno ) i otvaranje strane foruma sa navigacijom sajta, putem bridge wrapped opcije i jednostavnog redirekt koda u index.php strani foruma (sto mi treba ko leba).

Kako joomla jos uvek nije savrsen cms, desava se da stvar krene u neocekivanom pravcu i zahteva dodatna podesavanja za koja nemam ni znanja ni vremena da provaljujem, pa sam eto zaobisao taj most i sve radi ko zmaj.

taksistaZR:
Takodje mi nije jasno zasto ne napravis zasebnu stranicu koja ce sadrzati meni i zatim je ubacis u taj i frame sa podesenim linkovima kako treba.
cini mi se da se ovako brza ucitava mada nije iskljuceno da necu

taksistaZR:
Potpuno je suludo ubacivati neku drugu stranu u frame a da se pritom...
u pravu si, sad vidim i sam :)
 

Back
Top