logovanje sa sajta na drugi sajt

Banovani

Aktivan član
Poruka
1.559
Napravio sam sajt koji promovise jedan drugi veci sajt tacnije internet telefoniju. E sada na glavnom sajtu ciji sam ja affilate korisnici se uclane i loguju. Sto ce reci da ako neko udje preko mog sajta a ne loguje se odmah i ne plati odmah nego se vrati kasnije i to uradi direktnim ulaskom na glavni sajt ja ne dobijem nista.

Sta bi je zeleo da uradi.

Izmedju mene i glavnog sajta je Commision Junction dakle www.cj.com.

Ja bi da na moj sajt stavim form za logovanje. I da se nekako korisnici sa mog sajta loguju na glavni sajt.

Ako ista znaci kada korisnik klikne na link na ulaz na glavni sajt sa mog sajta. Link je www.dpbolvw.net/click-2408554-10453986 pa se odatle redirektuje na glavni sajt.
 
Ja sam koristio neki Aff program koji je funkconisao ovako:

U linku sa mog sajta stoji moj ID broj i kada korisnik udje na taj sajt dobije lepo "cookie" u kom pise odakle je dosao (ID broj). Ako se taj korisnik ne registruje odmah nego dodje sutra, taj sajt procita "cookie" i vidi da je dosao sa mog sajta i meni ide zarada.

Sve to funkcionise pod uslovom da korisnikov browser prihvata kolacice i pod uslovom da ih u medjuvremenu ne obrise.

I jos jedan uslov ako su ovi prethodni ispunjeni je da nije vec bio na tom sajtu sa nekog drugog aff sajta.

PS

Ako mislis ozbiljno da saradjujes sa Affiliate sajtovima, nemoj da pokusavas nista na fore i fazone. Ako su posteni i placaju, onda ce sigurno brzo da te provale i ukinu nalog, a ako su prevaranti, pazi da ne gubis vreme dzabe.
 
Aco , sa tvog sajta se posetioci ne mogu nikako logovati naj taj glavni sajt, to bi bilo hakovanje onda :-)

Te stvari funkcionisu upravo tako kako je @stvt rekao.

Ako za registraciju nije striktno potreban unos necijeg ID onda ti ne mozes puno da ucinis osim da se nadas da korisnik nece obrisati cookie pre registracije.
 
U aff programu ciji si clan pise lepo koliko dana posle prvog dolaska potencijalne musterije vredi to sto si ga ti doveo. Prati se cookies-ima koje sajt ostavi na korisnikovom racunaru i deo je aff programa kojeg si clan. To je posten dogovor koji prihvatas pristupom programu i nemas prava ni na kakve vratolomije jer mozes dobiti i trajni ban od cj (publisher terminated) sto bi bilo steta jer imaju vrednih programa i zaista su autoritet u aff svetu.
 
HVALA SVIMA NA ODGOVORIMA

Moze li neko da mi objasni sta ovo znaci tj sta je sta:

ActionCriteria The customer must complete an online purchase within our store, via any of our available payments methods (excluding vouchers)
Action Referral Period 90 day(s)
Action Referral Occurrences Unlimited
Commission 25.00%
Locking Period - Standard Actions lock on the 10th of the month, unless extended.
 

Back
Top