Kako ocistiti cipele od velura??

gudajoka

Primećen član
Poruka
583
Imam preslatke cipele od velura bez (krem) boje koje su se uprljale do tacke kad ih je nemoguce ocistiti. Probala smirglom, gumicom, ali ne pomaze.
Neko mi je predlozio da ih odnesem u hemijsku cistionicu za kozne jakne. Ne znam da li ce hteti da prime cipele.
Imate li neko resenje?
 
Ja za velur i nubuk koristim isti sprej i naravno potrebna ti je ona gumica za ciscenje koja je super. prvo se iscetkaju pa se naprskaju pa kad se osuse onda se istrljaju tom gumicom. ipak su ti cipelice bez boje i kako kazes isprljale su se. Ima li sanse da pokusas da ih operes? Makar samponom povrsinski? To su mi jednom rekli za cipele od nubuka i probala sam. I preporucujem ipak sprej ili jako retko pranje.
 
@pile - mislim da sprej sad vec ne moze pomozi jer on ne cisti vec odrzava, a cetka s gumicom definitivno vise ne pomaze - probala
Mislim da cu probati sa sredstvom za pranje tepiha - nije losa ideja. Ma probace sve dok ih ne unistim, ionako ne mogu da ih nosim
 
Hahaha.. Opet tema o flekavim cipelama. I ja imam slican problem sa svetlim cipelama od prirodne koze. Vidjala sam sprej za nubok, ali ne i za kozu. Pokusala sam sa pitanjem na temi o flekama na cizmama, ali tamo su svi u nekom cudnom stanju- jako ih je inspirisala tema na zezanje :)
 

Back
Top