Praznoverja???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

AnaBg:)

Iskusan
Banovan
Poruka
5.862
Praznoverja,price iz zivota,strasne price(ali istinite),vestice i ostalo...cudesne pojave

Onako palo mi napet,jer smo drugarice i ja juce ceo dan pricale o tome...I ovaj nisam znala za ono ako se gledas u ogledalo u 00:00h...
a ono sto sam znala za one stopere koji ti kzu gde da ih odvezes oni nestanu,i kad odes tamo gde su rekli vidis njihovu umrlicu...

Znate vi nesto???
 
AnaBg:):
Praznoverja,price iz zivota,strasne price(ali istinite),vestice i ostalo...cudesne pojave

Onako palo mi napet,jer smo drugarice i ja juce ceo dan pricale o tome...I ovaj nisam znala za ono ako se gledas u ogledalo u 00:00h...
a ono sto sam znala za one stopere koji ti kzu gde da ih odvezes oni nestanu,i kad odes tamo gde su rekli vidis njihovu umrlicu...

Znate vi nesto???
Znao sam, dok sam bio živ !!!
 
E ja se bila neko veche zhiva usrala kad su mi prichali tako neku prichu iako je izlizana stvar skroz...kao,voze se momci nocju i jedan drzi kameri,sve snimaju,zezaju se,ovo ono,i zaustavlja ih neka mnogo lepa devojka,udje,voze se oni daljeeee i taaaako i onda devojka kazhe kao "vidite ono svetlo napred na putu?e tu sam ja poginula pre dve godine".I oni okrenu kameru ka njoj,a njoj lice sve sagorelo,otkud znam,i poginu bash kod tog svetla.
Elem,navodno su nadjeni ti snimci pa je tako pricha procurila :roll:
nije nesh' strashno al sobzirom da sam je chula u shumi u neko gluvo doba,meni jes' bilo :P
 
AnaBg:):
Praznoverja,price iz zivota,strasne price(ali istinite),vestice i ostalo...cudesne pojave

Onako palo mi napet,jer smo drugarice i ja juce ceo dan pricale o tome...I ovaj nisam znala za ono ako se gledas u ogledalo u 00:00h...
a ono sto sam znala za one stopere koji ti kzu gde da ih odvezes oni nestanu,i kad odes tamo gde su rekli vidis njihovu umrlicu...

Znate vi nesto???
a shta ako se gledash u ogledalo u ponocj?
 
Ne znam...kao fora bude ti sve zamegljeno ili sta vec...

i ako ti se pojavi neki lik i pita te nesto,jedino sto ne smes da mu odgovris gde su ti roditelji,nego da kazes ne znam

milicaanscy svaka cast-to nisam cula

a da li verujete u to?
 
milicaanchy:
E ja se bila neko veche zhiva usrala kad su mi prichali tako neku prichu iako je izlizana stvar skroz...kao,voze se momci nocju i jedan drzi kameri,sve snimaju,zezaju se,ovo ono,i zaustavlja ih neka mnogo lepa devojka,udje,voze se oni daljeeee i taaaako i onda devojka kazhe kao "vidite ono svetlo napred na putu?e tu sam ja poginula pre dve godine".I oni okrenu kameru ka njoj,a njoj lice sve sagorelo,otkud znam,i poginu bash kod tog svetla.
Elem,navodno su nadjeni ti snimci pa je tako pricha procurila :roll:
nije nesh' strashno al sobzirom da sam je chula u shumi u neko gluvo doba,meni jes' bilo :P
cero, shta si radila u shumi u gluvo doba noci?! :shock:
 
AnaBg:):
Ne znam...kao fora bude ti sve zamegljeno ili sta vec...

i ako ti se pojavi neki lik i pita te nesto,jedino sto ne smes da mu odgovris gde su ti roditelji,nego da kazes ne znam

milicaanscy svaka cast-to nisam cula

a da li verujete u to?
jok...ono, ima ljudi koji vide shto niko ne vidi hehe...
 
A mozete pricati i cudne snove...(u njih vise verujem)

Moja tetka kad je bila trudna sanjala je neku Bogorodicu,koja joj je rekla da obavezno svake godine slavi cerci rodjendan...I ona(cerka)je rodjena 4.12---kada je praznik neke te Bogorodice...

A moja baba zivi u Kursumliji-gde je Djavolja varos---ja se ne usudjujem da odem,lai pricaju se razne price i za to...
 
ovo nikad nisam cula,al na kraju je ispalo da su svi culi...

Na Vrbicu,ako si napolju u 00:00h cuces kao da konje da jure,i ne smes da se okrenes,smes da bezis ali en da se okrenes
 
Ja sam samo u snu videla neku zhenu koja je umrla pre 7-8 godina,inache to majka nekog...nije bitno koga,u svakom sluchaju,nisam je nikad videla,ni na slikama,ali kad sam opisala onom ko je znao kako izgleda,to jeste bila ona :shock:
I jednom,malo poshto mi je umrla baba,znam da sam neshto stajala pred ogledalom,i mogu da se zakunem da sam je videla kako mi spushta ruku na rame i nestaje.
 
u svim narodnim verovanjima kada si u "gluvo" doba napolju trebalo bi da bezis od svega zivog i nezivog i da se ne okreces.
ima zanimljivih knjiga na temu narodnih verovanja.pisali ljudi radove,istrazivali.ima simpaticnih nasledja,nije lose biti upucen u paganska verovanja.danas se mogu naci mnoga jos uvek vrlo ziva.
djavolja varos me fascinira.i svake godine planiram da odem.a ti mozes kada god i plasis se.nemas cega da se plasis.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top