POLIHRONO

Krajem juna idem sa porodicom u Polihrono u vilu Nikos pa vidim da je neko pisao vec bio pretpostavljam u toj vili.Intersuje me dali neko zna kako izgleda rekli su nam da je to maltene neki ampartmancic 3kreveti sa jednim krevetom u kuhinji a dva odvojena kreveta u pregradjenoj sobi dali moze neko nesto da mi kaze o tome ako zna:bye:
 
Polihrono, avgust 2014.
- More toplo, cisto. Jedan dan je bilo, aj da kazem, malo prljavo i tog dana vidjena je jedna meduza jedno 20-30 m od obale.
- Mesto je mirno, manje je buke nego, npr, u Pefkohoriju - znaci, daleko manje onih prdavaca motorcica, daleko manje razuzdanih, pripitih tinejdzera i njihove vriske na grckom, srpskom, makedonskom...
- Polihrono preporucujem porodicama sa malom decom i bebama, kao i ostalima koji bi nocu da spavaju mirno
- Smestaj - perfektan! Vila preko puta plaze, na kraju Polihrona (onaj kraj prema Haniotiju), plaza ispred vile je za ljude sa sopstvenim suncobranima. 5-6 m desno i 40ak m levo su suncobrani kafica (ko nece da zabada svoj suncobran)... standardno: za lezaljke i suncobran platite pice.
Da se vratim na smestaj - vila Dimitris Eleni:
- cisto!
- duseci odlicni
- ako idete preko neke od nasih agencija, smestaj je na spratu (visoko prizemlje izdaje vlasnik Dimitris)
- svaki apartman/studio ima svoju terasu + zajednicka terasa, na kojoj svaki apartman/studio ima zaseban stocic i stolice
- vlasnik zivi u vili, vodi racuna o dvoristu, u kojem je velika zelena kanta za djubre koju koriste samo gosti vile... ujutru je vlasnik iznese iz dvorista, djubretari isprazne
- u dvoristu, na samom ulazu je cesma sa "kadicom" - tu sperete stopala i japanke, papuce od peska
- zajednicku terasu i stepeniste cisti zena, koja je takodje u vili 24 h
- posteljina se menja na 5 dana (mislim i peskiri... ne mogu da se setim sad da li sam koristila svoje peskire ili njihove)
- kucni red se postuje (bila sam 15 dana i na ovo nemam nijednu primedbu)
- iako je na samom setalistu, tu nema guzve, jer je vila na samom kraju (ili na samom pocetku... ko kako gleda) setalista.

Elem, ovo letovanje pamticu po tome sto sam se dobrano naspavala u cistom smestaju koji je na samoj obali.
 
Polihrono je prelepo mesto koje svakako treba posetiti. Ipak, ne bih vam preporučila vilu Victoria. Letovala sam tamo preko Argus Toursa. Villa je lepa, apartmani su prostrani, imaju dve terase, ali ono što je meni smetalo je to što je NESTAJALA VODA. U početku na sat vremena, a posle na nekoliko sati dnevno. Vlasnica apartmana se izvinjavala, govorila da se to nikada do sada nije dešavalo, da je u pitanju kvar koji će biti otklonjen. Na kraju se ispostavilo DA JE GAZDA ISKLJUČIVAO VODU. Jedna od gošći vile ga je slikala dok je zavrtao ventil u šahti.
 
Da li je neko bio u periodu od 1-11 Juna?
Zanima me samo kakvo je vreme obicno u to doba, odnosno sta moze da se ocekuje?
Mada kada je pao sneg na Zlatiboru u sred Maja svasta moze da se ocekuje od vremena...
Ali me zanima koliko vidim da je temperatura prognozirana od 25-29 stepeni, to je sasvim solidno, samo kolika temperatura mora moze da se ocekuje, meni nije problem ali imamo sina od 4 godine a on sigurno nece samo sedeti na plazi...
U Avgustu idemo na Tasos, a sada smo hteli na Zlatibor, ali kada sam video neke last minute ponude ispadne da mogu deset noci za manje para da budem na moru u Grckoj nego na Zlatiboru, pa sto da ne...
 
Mi bili 2014te od 2-7 juna na trećem prstu (Uranopoli) , bilo je katastrofalno vreme. Kupali smo se samo dva dana. Međutim ljudi sa kojima smo bili kažu da su u tom periodu bili na halkidikiju nekoliko puta, pa čak i krajem maja, bilo je ekstra i vreme i more.
 
Svake godine idemo na prvi prst. Pilihrono je mirno mesto. Plaza svih mesta je malo uza ali lepa. Voda predivna. Vecinom sam isla pocetak septembra. Za decu idealno. Bili smo smesteni u vili Foulis 2015god. Vila je odlicna, na pocetku mesta. Tu su sve nove vile, dovoljno udaljene jedna od druge pa nije sparno vec uvece pirka vetric. Prodavnica je na 200m. Apartmani su prostrani,veliki ormar, terasa sa bocnim pogledom na more. Imaju roletne. Blizu je plaza, druga kuca od plaze, skuvam kafu i odnesem na plazu. Utom delu nema lezaljki,nije guzva samo Grci za vikend dolaze sto je meni odgovaralo.
Parking mesta koliko hoces.
Ova vila ima od mene cistu desetku
 
Svake godine idemo na prvi prst. Pilihrono je mirno mesto. Plaza svih mesta je malo uza ali lepa. Voda predivna. Vecinom sam isla pocetak septembra. Za decu idealno. Bili smo smesteni u vili Foulis 2015god. Vila je odlicna, na pocetku mesta. Tu su sve nove vile, dovoljno udaljene jedna od druge pa nije sparno vec uvece pirka vetric. Prodavnica je na 200m. Apartmani su prostrani,veliki ormar, terasa sa bocnim pogledom na more. Imaju roletne. Blizu je plaza, druga kuca od plaze, skuvam kafu i odnesem na plazu. Utom delu nema lezaljki,nije guzva samo Grci za vikend dolaze sto je meni odgovaralo.
Parking mesta koliko hoces.
Ova vila ima od mene cistu desetku

je malo vise uza,kad odes do haniotia ili neko drugo mesto bice ti zao sto si toliko puta protracila vreme u toj socijali
 
Svake godine obidjemo ceo prst, od Afitosa do Paljurija. Ksenija je najlepsa plaza, drugacija od svih na prvom prstu. A ostale narocito Polihrono, Pefkohori i Hanioti su potpuno iste. U Pefkohoriju je velika guzva a u Haniotiju je od ove tri plaza za mene najlosija.
 
Pozdrav ljudi, planiram za mesec dana da idem sa drustvom u Polihronu.S obzirom da idemo autobusom pa po pricama sve je blizu Polihrona...Uglavnom interesuje me taxi i bus u jednom pravcu ili sa povratnom u 2 pravca nebitno relacije Polihrono-Pefkohori i Polihrono-Kalitea. Kakave su cene na Halkidikiju? Od neke cujem skupo,od neke jeftino...I koje izlete preporucujete da se obidju? I cene izleta svih? Znacilo bi odredjene informacije :)
 
A neke cene priblizne? Najvise me interesuje Meteori i Onaj Akva park Waterland i Shopping za Solun? Jedino saznao za krstarenje zalivom da je 20tak evra do 25 po stranicama na netu..Hvala i pozdrav :)
 
Bila sam u vili Stela u Polihronu ove godine.Pisem samo zato sto ja kad sam se interesovala o ovoj vili,nisam nigde mogla na netu da pronadjem nicija iskustva.Nadam se da ce nekome biti od koristi...
Mesto je na blagoj uzbrdici,nista strasno.Do mora ima 300-350m,medjutim u tom delu plaze je kamenje gde ima jezeva,a za jos nekih 200m je ok,pescana plaza. Sama vila je sasvim ok, u pitanju su dupleksi sa prostranim sobama,lepe terase, nije novijeg datuma ali sve je cisto i funkcionalno. Sam gazda i gazdarica(Stela) su u vili. Korektni su ako ste vi prema njima korektni. Nisu nesto preterano ljubazni. Net im je ocajan,cesto se gubi.U nekim ranim jutarnjim i kasnim vecernjim casovima je jos i koliko toliko ok.
Preko puta vile je prodavnica Karatasos.Nije medju najpovoljnijima ali mogu da se nadju povoljne stvari.Kada se podje od vile prema moru,2.ulica levo vodi ka centru gde se nalazi i najpovoljniji market Bazar.Preko puta je restoran Doktor koji ima prelep giros(2,5e) a pritom su i oni prilicno povoljni.
Mesto je preposeceno i ima dosta porodica sa decom.Na plazi je velika guzva.More je prelepo,tirkizno,prozirno,cisto.
Kafa na plazi je 3e,neka druga pica su i 5e,sve zavisi sta pijete.Da biste ostali ceo dan na lezaljkama,traze da popijete min.2 pica.
 
Zeleo bih ovim putem da dam losu ocenu na rad same turisticke agencije, predstavnika agencije u Polhrono i same uslove u Vili Dani u Polihronu. sami uslovi u vili su bili da kazem uzasni, kupatilo i kuhinja su renovirani i u ok stanju ali higijena koju odrzavaju nikakva, po ulasku u sobu koja je navodno ociscenja i spremna za sledece korisnike zaticem: plocice nisu oribane, baterije na tus kabini lavabou uzas kamenac kao da od namestanja nije ocisceno, plocice pune kamenca, ogledalo nije obrisano. Kuhinja baterija na lavabou isto puna kamenca dopire smrad iz odvoda za vodu. U hodniku se nalazio orman za stvari koji kada se otvori ne moze se disati jer je iz njega dopirao uzasan smrad, na terasi zaticemo pikslu sa 2 pikavca, izgleda cistacica sela da odmori i ispusi koju. sami kreveti u sobi su ok. Tv hvata sve grcke kanale jedini srpski je o kulinarstvu. Wifi koji kada sam rezervisao vilu pisalo je da je gratis, ni u kom momentu mi niko nije rekao da je slab ili da ga nema. Po dolasku i ukucavanju lozinke koju mi je dao predstavnik agencije 24.07/2017 wifi nema, dok sam istovarivao stvari predstavnik je zurio na sledecu lokaciju i otisao, u razgovoru sa ostalim stanarima vile rekao im je da su bili serviseri i da ce resiti wifi. sutra dan nista od wifi pustam sms predstavniku nista ne odgovara, na plazi placam pice i dobijam gratis wifi pustam mu poruku i on odgovara posle nekoliko sati da je u guzvi i da ce doci da resi problem. ja opet sutra dan pustam poruke on odgovara da je takav svuda wifi i da to nije do vile i da je resenje da napisem zalbu. pisem zalbu i obavestavam ga da dodje da je potpise i preuzme, odgovara da je opet u guzvi i da ce doci za 2 do 3 dana. dolazi za 2 dana napada mene da kao sta zelim evo ima wifi, stvarno tel se spoji sa tom mrezom ali pri bilo kojoj konekciji ili pozivu na viberu signala nema. on onako bezobrazno kaze da on to ne zeli da potpise i da to sve oko higijene i wifi nije tacno jer su bili serviseri za wifi i cistacica koja je sve oribala, a kada sam mu otvorio orman on kao pa malo se oseca. Wifi mi je potreban bio zbog posla kao i deci da gledaju youtube zato sam i pitao pri rezervaciji daliima wifi sto su svi i potvrdili a i pisalo je lepo u prospektu. Predstavnik ove agencije je totalno bezobrazan i neodgovran za svoj posao, kontaktirao sam agenciju i poslao im zalbu, cim dobijem njihov odgovor zalbu i sve cu proslediti i inspekciji, jer ovakve uslove nisam platio a posebno onako ponasanje predstavnika agencije.ZAO mi je sto slike ne mogu ovde postaviti da vidite sve to kao i paucinu po zidovima, ali ko zeli neka se javi pa cu mu sve proslediti, jer ne zelim jos neko ovako nesto da dozivi.Tako da ovim putem zelim da upozorim da posebno zaobidjete ovu vilu kao i ovo mesto zbog predstavnika, kao i ovu agenciju u kojoj je sve ok dok im das pare a posle ma lako cemo i nema ih i izbegavaju sve. Zao mi je sto sam kasno video da nisu clanica Yute, jer da su njihova clanica zalba bih isla mnogo lakse, treba sve gledati pri rezervaciji. Puno srece na odmoru i lep provod ali bez ove agencije GRAND HOLIDAY
 
Ко воли мравињак на плажи, плажу окупирану лежаљкама на плаћање, где за шансу да ви и ваша партнерка проборавите на плажи од подне до 6 часова, плаћате 16 евра! На плажи је неки шодер, на самој обали и 6-7 метара у води шљунак, а потом камење... Ако то преживите и не поломите се чека вас најзад песак.:D

plaza2 (1).jpg


plaza3.jpg
 
Da li je neko bio u vili Sterios preko Elnos tursa, kakva je vila, kakva je plaža u tom delu?
nisam bio, ali imam druga koji je bio...blizu je centra a plaza ti je u polihronu celom duzinom ista.. tako da je tu manje vise svejedno.
bio je zadovoljan..za te pare sasvim solidno.
inace koristio sam elnos i korektno su uradili sve sta su se obavezali..bio sam zadovoljan sa njima i spadaju u agencije sa kojima bih opet isao.
 

Back
Top