POLIHRONO

Da, hvala, barem ste nam tu delemu otklonili. Mada, pošto smo godinama letovali podno Olimpa, nekako više navijam za taj deo, ali ima i navijača za prvi prst. Nema veze što su ti "iza leđa" kukuruzi u regiji Pireia, ali je plaža božanstvena, naročito ona u Nei Poriju - dugačka, peskovita i široka. Da li je istina na u Polihronu vrvi od meduza?

Za ovu drugu vilu sam čula da je bolja.
Meduza je bilo i u Nei Poriju, tako da ti neće nedostajatim gde god da odeš.
 
Imam jedno pitanje za forumase vezano za Polihrono. Mi smo obisli skoro ceo taj prst i naravno sve pohvale. Nismo nikad letovali u Polihronu ali smo bili. E sad Kontiki nudi smestaj u Al Mare Clubu 2km od Polihrona da li neko nesto zna o tom smestaju ili je bio? Bas bi mi bilo od velike koristi svakii komentar. Hvala puno unapred
 
Ja sam bila u junu 2010.u Polihronu i vreme je bilo fantastično, čak i baš vruće, a smene pre i posle moje su imale hladno i kišno. Znači što se toga tiče nema pravila, a i ne možete se osloniti na dugoročnu prognozu Koljčickog;) Htela sam da kažem par reči o vili VIKTORIA u kojoj sam bila smeštena, pošto je o ostalim stvarima manje više rečeno, s tom razlikom što kako čitam 2004. nije bilo ležaljki na plaži, a sada su gotovo počitavoj i to je nice :zper:
Ovu vilu zaobiđite u širokom luku, jer je dva dana jahanja do mora i prolazite kroz neki tunel nalik kanalizaciji da ne biste morali preko magistrale, koja vam prolazi ispod prozora i pravi problem kod sapvanja. Posteljina možda tako ne bi ni trebala da se zove, jer je providna , požutela, sintetička, a od pribora za jelo imate sve osim noža...:dash: (a pomislite u trenutku da vam baš on treba). Klima je uključena u cenu, ali daljinski od klime nećete naći ni u jednom studiju...zanimljivo... Opremljena je vrlo jadno, a jedina i ponavljam jedina dobra strana ove "vile" je što je apartman bio prostran sa odvojenom kuhinjom i dve terase. Evo i neka sličica da steknete uvid. Dakle gledajte da ste najdalje na 250m od plaže. I moj utisak iz Polihrona je vrlo pozitivan i pored malera sa smeštajem. Ove godine opet idem tamo jer mi se dopao više od Pefkohorija i Haniotija. Ne trebaju mi diskoteke, a ni toliko urbana letovališta da podsećaju na buvljak. Pozdrav svima!
 

Prilozi

  • IMG_0414.jpg
    IMG_0414.jpg
    42,4 KB · Pregleda: 161
  • IMG_0597.jpg
    IMG_0597.jpg
    33,9 KB · Pregleda: 164
  • IMG_0601.jpg
    IMG_0601.jpg
    25,4 KB · Pregleda: 158
  • IMG_0600.jpg
    IMG_0600.jpg
    23,2 KB · Pregleda: 153
  • IMG_0602.jpg
    IMG_0602.jpg
    63,3 KB · Pregleda: 147
Poslednja izmena:
Pozdrav svim forumašima.
Jutros sam se vratila iz Polihrona pa da prenesem neke utiske. Prvo da kažem da mi Polihrono nije bila ni peta varijanta ali na kraju je bilo daj šta daš jer smo ja i verenik dobili godišnji u trajanju od 14 dana (varijanta danas sam saznala da sam od sutra na godišnjem pa se snalazi :dash:). Elem...
Meni lično je Polihrono skorz ok mestašce. Što se tiče plaža postoje delovi gde možete staviti svu svoju opremu (asure, suncobrane...) ali ja ništa osim peškira nisam nosila tako da sam bila tamo gde su ležaljke. Ukoliko naručite piće u kafiću imate ležaljku na korišćenje ceo dan. Cene tog pića variraju, ja sam našla za 3 evra i to mi je bilo ok.Svaki od tih kafića ima naravno pored ležaljke i stolić ali nema svaki pepeljaru (?????). Ne znam koliko je ovo nekome bitno ali mi nije prijatno baš da hodam po pikavcima.
Bili smo smešteni u vili Nikos. Za te pare (last minute ponuda po osobi 210 evra preko market tursa, u to uračunat prevoz od 8000din) je ok. Imate tv u sobi koji slobodno koristite, od naših lanala rts 1 i rts 2 (malo smo pratili olimpijske igre :klap::klap:), Klima se dodatno naplaćuje 4 evra dnevno.Vila ima svoj wireless koji se isto ne plaća. Sobe su ok, vila je jako blizu plaže, nije na samoj plaži ali imate 1 min hoda i tu ste. Jedino što bih kritikovala je higijena u vili. Gazda je jako fini grk koji živi u Solunu i nije baš svaki dan tu ali ako imate neki problemčić slobodno kad ga vidite kažite. Naš predstavnik je bila Nataša koja je odsela u Pefkohoriju i ona je bila zadužena za sređivanje soba ali nama nijednom za 10 dana nije očišćena soba, samo je posteljina promenjena a nove peškire je zaboravila da nam da (ok, ponela sam ja svoje naravno ali ako ništa drugo makar ispred tuš kabine da ga stavim). Ni posteljina nije bila neka sjajna, niti miriši niti smrdi. Ali što se tiče vile, mesta, same sobe to je ok. Koju god sobu da dobijete (a ima ih osam) nemate pogled na more, da vas neko ne laže. Tu stranu vile zaklanja veća vila tako da nema šanse da se vidi more ( onima kojima je to važno).

Neko na forumu je preporučio tzv. doktor giros, apsolutno se slažem. Rade od 11:30-24h, cena girosa je 2,20 evra. Postoje i radnje sa girosima na plaži ali nikad nisam videla ni jednog čoveka da ulazi da kupuje. Prekoputa (ne dijagonalno!!!!) ima pekara i poslastičarnica (kao jedna celina), sladoled je 1,10 evra kornet (ogroman je), tu možete kupiti i razna peciva. A prekoputa toga imate supermarket. Dakle na jednoj raskrsnici imate tri bitne stvari :D. Još bih preporučila i restoran viva, pola grčki polu srpski restoran sa ljubaznim nišlijama. Ima raznih specijaliteta i takođe uvek ima gužve. Ja sam jela pileću supu (to bi pre bila čorba sa komadima mesa i povrća), jedan pošten tanjir je 3 evra (drugo je bilo malo skuplje, a čorbica uvek dobro dođe :rotf:).
Toliko od mene, ako neko ima nešto da pita...
 
Pozdrav svim forumasima!!!
Vasi saveti stvarno znace i citam vec par dana jer planiramo more u septembru...

Odmor je porodicni 2+1 - dete 3 godine, ono sto mi je naj privuklo paznju je VILA/HOTEL PALM BEACH U POLIHRONU. Solidne su cene, vila/hotel ima bazen...( http://www.atlasttt.....php/palm-beach)
Cena za nas troje oko170 e od 12.09. samo smestaj + prevoz (moramo busom...), ali me zanima sledece:
- S obzirom na planiran porodicni odmor savet da li da nosimo odredjenu hranu ili je mozemo naci dole u solidnom asortimanu i naravno normalnim cenama?
- Ima li smisla ici u Grcku 12.09. zbog vremena?
- Kakav je hotel/vila konkretno i koliko ima do normalne plaze peske?

Molim nekog ko je bio u navedenom hotelu/vili da mi pomogne..

Hvala i pozz svima
 
doktor je car prica srpski i sve hoce da pomogne od smestaja do trazenja posla..a natasa je najveci smarac koji postoji

ako se ne varam doktor je sa kosova i imao je nesto i u beogradu :)

inace su super ljubazni.

prosao sam kroz polihrono i morao sam da probam taj cuveni giros i stvarno su dobre i velike porcije :)

a ima i ovo :)

 
Pozdrav svim forumasima!!!
Vasi saveti stvarno znace i citam vec par dana jer planiramo more u septembru...

Odmor je porodicni 2+1 - dete 3 godine, ono sto mi je naj privuklo paznju je VILA/HOTEL PALM BEACH U POLIHRONU. Solidne su cene, vila/hotel ima bazen...( http://www.atlasttt.....php/palm-beach)
Cena za nas troje oko170 e od 12.09. samo smestaj + prevoz (moramo busom...), ali me zanima sledece:
- S obzirom na planiran porodicni odmor savet da li da nosimo odredjenu hranu ili je mozemo naci dole u solidnom asortimanu i naravno normalnim cenama?
- Ima li smisla ici u Grcku 12.09. zbog vremena?
- Kakav je hotel/vila konkretno i koliko ima do normalne plaze peske?

Molim nekog ko je bio u navedenom hotelu/vili da mi pomogne..

Hvala i pozz svima

Polihrono je malo mesto i sve je blizu plaže. Inače, imaš veliki supermarket, cene nešto više nego naše. Vreme ok.
 
Pozdrav svima! Suprug, cerkica (8), sin (2) i ja idemo u julu u Polihrono. Uplatili smo preko agencije Tim travel hotel Palm Beach. Da li je neko bio u njemu? Kakva je najbliza plaza kod hotela, da li ima mesta za parkiranje ispred vile, da li je u blizini neka pekara ili prodavnica? Da li je vila na brdu ili je do plaze ravan put? Ako neko ima i neku sliku vile, bilo bi super! Hvala unapred i pozz!
 
Pozdrav! Dajte neku blizu informaciju ili sliku o vili Palm Beach u Polihronu? Da li ima mesta za parkiranje oko vile, kakva je najbliza plaza kod vile? Ima li u blizini pekara ili prodavnica? Hvala u napred!
 

Back
Top