Razlika izmedju Egipta i Tunisa

Evo ja!

Prednosti Egipta: Prelepa boja mora i samo uživanje u njemu, Piramide, Luxor i druge istorijsko-kulturna blaga

Prednosti Tunisa: Prelepa peščana plaža, Nezaboravan izlet u Saharu. Lepša priroda. Mogućnost slobodnijeg kretanja, pa i izlazaka.

mane Egipta: Osim hotela nije baš prijatno boraviti sam među Egipćanima, Sve sama krš i golet izvan Kaira i letovališta, prodavci smaraju iza svakog ugla

mane Tunisa: Preslano more, često i u hotelima sa 5 zvezdice ulaz u more može biti travnat i sl., prodavci ubiše od smaranja

Preporuka: I jedno i drugo je za videti pod obavezno, samo treba izabrati kojim redom.
Preporuka je da se u Tunisu boravi u idealnim temperaturnim prilikama za nas u junu ili septembru, a u npr. Hurgadi (Egipat) možeš i za Novu godinu da se kupaš.

Više različit mišljenja imaš u lepljivoj temi, a pretpostavljam da će i ova tvoja da se pridruži toj skupini
 
mane Egipta: Osim hotela nije baš prijatno boraviti sam među Egipćanima, Sve sama krš i golet izvan Kaira i letovališta, prodavci smaraju iza svakog ugla

NAJDOSADNIJI LJUDI NA ZEMALJSKOJ KUGLI !!!!

Tunižani su fini, dobronamerni, ugladjeni.....Kao da su sa druge planete, spram ovih skotova.
 
u egiptu nisam bila, ali mogu da kezem neshto shto sigurno znam. generalno glavna razlika izmedju te dve zemlje je u tome shto je tunisom par decenija vladao ateista pa nisu zadrta muslimanska zemlja, nekulturna, nechista, nehigijenska, i nebezbedna, a sve sam to chula o egiptu... znachi tunis nije klasichna arapska zemlja! makar ne onakva kakvu sam ja ochekivala...
a u svakom sluchaju mislim da je greota otitji u bilo koju od te dve zemlje samo na letovanje bez obilazaka
 
Ja sam bila u Egiptu i svidelo mi se tamo. Naravno ove godine sam htela da promenim i da idem da vidim i Tunis ali sam negde procitala da je more puno meduza. To me je odmah malo pokolebalo ali mi se svidja sto su svi aranzmani za Tunis 15 dana sto nije slucaj sa aranzmanima za egipat. Jedanaest ili dvanaest dana je bar za mene malo na moru a plus ti i agencije maznu jedan dan s onim kasnim poletanjima i tek sve to brzo prodje. Naravno htela sam i da vidim i tunis pogotovu sto bolje pricam francuski nego engleski. E sad za koju od te dve zemlje se odluciti??? Za gnjurce je crveno more fantazija a kakvo je sredozemno more to neznam. u crvenom moru mi se sve svidelo i sto je toplo i sto je bogat podvodni svet i koralni grebeni koji su prelepi ....sve...
 
I ja sam emotivno vezaniji za Tunis! Nisi rekla da si već bila u Egiptu?!
Tunis definitivno nema podvodni svet ni približno onom u Egiptu, a iskren da budem more je takvo da sam se više kupao u bazenu.
Znači, zavisi šta želiš. Sve je tačno. Tunis je prilično slobodnija zemlja, o čemu sam ti pričao. Egipat si videla pa znaš.
Zavisi šta je tebi bitnije? Ako ti je svrha ronjenje i tome daješ prednost, onda idi u Egipat.
Ako si avanturista koji želi da vidi nešto novo, džip safari po Sahari i mnogobrojne lepe oaze Tunisa, onda izaberi ovu zemlju.
Na tebi je izbor. U svakom slučaju, trebaš jednom otići u Tunis, jer nam je na dohvat ruke. E sad, ove ili sledeće godine, svejedno. Malta je isto jako simpatična, ali potpuno drugačije ima plaže.
 
Bila sam u Tunisu, i slazem sa sa svim vec navedenim, tunizani su stvarno fin narod, nisu zaostali, imaju slobodu, naravno ne kao kod nas ali ce za koju godinu kako i sami kazu biti kod njih kao i u Evropi.
Njihove zene imaju izbora, koja zeli da nosi maramu ta nosi a koja ne zeli ta ne nosi, upoznala sam tunizanku koja je stvarno super, govori pet stranih jezika, puno putuje i zabavlja se sa italijanom iako je to po njihovoj religiji zabranjeno.
Jos da napomenem sviđa mi se sto imaju neke ljudske vrednosti koje se na zapadu polako gube, postuju svakog.Toliko o narodu.
Sto se tice mora, prelepo je, mozda ima meduza ali ja nisam videla nijednu.
Preporucila bih da se ide u Jasmin Hamamet. Hamamet je stari deo i na njega je nadograđen Jasmin Hamamet, novo naselje izgrađeno prije 5 godina.
Znaci Hamamet i Jasmin Hamamet nije isto, idite u Jasmin Hamamet, Sus ili Đerbu!

Tunis -Egipat

Ovog ljeta planiram da odem u Egipat. Mnogi ljudi koje znam odusevljani su Egiptom i doziveli su ga na pravi nacin. Meni licno se cini da cu Egipat zavoleti vise nego Tunis, zato sto je drugaciji! A ja zelim da vidim nesto novo, u Tunisu nisam primetila veliku razliku od nas, jeste razlika ali ne velika!
Mislim da svako moze Egipat da zavoli ako voli da putuje, da upoznaje novu kulturu, nove narode!
Oni ljudi koji idu malo da se okupaju u moru, da se odmore od posla, koji ne zele da vide nista novo, mozda se njima Egipat ne bih svideo, za njih je najbolje da idu u Crnu Goru, dobro poznato mesto gde znaju sta mogu da ocekuju. Ja licno sada zelim da upoznajem druge nepoznate krajeve, kao sto je Afrika i Azija jer sam Evropu upoznala.
Sve zavisi od osobe do osobe!
 
Ono chto ja mogu da kazem u vezi Egipta je to da sudeci po vasim pricama iz Tunisa tamo (Egipat) je ipak malo vise zatucanija sredina. Naravno ako to znas onda i nece biti neke razlike. Nasi ljudi odu tamo i pocnu da se ponasaju kao ovde ili u Evropi i naravno da ce da imaju problemcice. Tamo retko gde vidis zenu (cula sam da ih ima u Kairu ali ja sam bila samo Charm el sheiku i Hurgadi ) a i ako je vidis ona je zabradjena od glave do pete jedva joj oci vidis, sem ako nije iz Saudijske Arabije onda joj ne vidis ni oci. Da ne pricam o tome da nigde u radnjama u hotelima nisam videla zenu da radi. Ko razume...shvatice...morate da se ponasate pristojnije i normalnije nego chto biste kod nas ili na bilo kom drugom mestu. To podrazumeva da se ne razgolicujete kao ovde..nema chorcica, velikih dekoltea, majica na bretelice, i sve na izvolte...nema ludiranja tipa ponasas se sasavo pa imas pravo na odmoru si...toga tamo nema...zena se postuje ..ali pod uslovom da se uklapa u njihovu sliku i kako zena treba da se ponasa..u suprotnom pomisle da ste k...e i tako se i oni postave. Naravno da sad to ne znaci da treba i mi da se zabradimo i da nosimo feredzu ali ipak malo pristojnija odeca i stvar je u redu. Ja sam bila dva puta i nikada ni jedan ruzan trenutak nisam imala s Egipcanima. Kada vide da si ozbiljna i da nisi luftika i oni ce biti pristojni ..mozda upute neki kopliment...Boze moj ..oni to jednostavno moraju..ali predjes preko toga i teras dalje i nema glava da te zaboli. E sad naravno posto ima i nedokazanih pa ce da se prave otkacene svuda i na svakom mestu to je druga stvar...sto traze i dobice...
Mene je Egipat odusevio pre svega svojim morem i ko voli da uziva u carima toplog mora i divnog podvodnog sveta to ce tamo i naci. O izletima da ne pricam...vec se zna to je nesto fantasticno..vrucina se tamo lakse podnosi nego ovde...A ima i sta da se sopinguje.. ko voli da ide po radnjicama ima slatko da se nakupuje stvari koje bi ovde platili...mnogo...a tamo ako znate da se cenkate ima da prodjete super. To je fascinantna zemlja, zaista ko voli avanturu i izazove i da upozna nesto sasvim drugacije njemu ce se Egipat i svideti. Za Tunis ne znam mislim da cu da idem sledece godine pa cu znati da uporedim sa Egiptom.
 
Ima aranzman za Egipat ispod 500 e sa sve avionskim prevozom za jednu osobu naravno. Ali moras mi reci samo sta ti od hotela ocukujes. Mislim na ono da li da bude polupansion ili sve ukljuceno itd. i sve sto bi jos eventualno zelela. Moram ti reci da je Charm mnogo skuplji jer ipak je to mondensko letovaliste i vestacki je napravljeno nema da vidis kao u Hurgadi zgrade i kuce u kojima zive ljudi. Plus toga vecina hotela ti je van centra Nama Beja, ali imaju organizovani prevoz iz hotela za dz. samo se moras uklopiti u njihovu satnicu. Meni se licno to nije svidelo. Ali dobro mozes se odluciti za neki u centru grada samo mi se cini da su to bas elitni hoteli. Meni se licno svidja Hurgada jer stalno prika neki vetric tako da nemas utisak da je toliko vruce. A za kupovinu je raj sta da ti kazem jeftinoca. Ajde da i za nas nesto bude jeftino.
 
Imam prijateljicu koja obavezno ide u Charm a meni se pa opet vise svidja Hurgada...tako da ne znam sta da ti kazem stvar ukusa...kazem ti ovo je mondensko letovaliste..a ovo je mali gradic koji ima mnogo hotela u samom centru ili bar blizu centra tako da za nekoliko minuta stizes u centar..a u centru milion radnjica..i svasta nesto...Onda u Charmu su ti prilazi u vodu pontoni jer su tamo sve koralni grebeni i mora tako da se ulazi u vodu ..kao u bazenima..niz stepenice..ili da se bacis s pontona...a u Hurgadi je normalan ulazak u vodu.
Kairo treba videti prica za sebe...i svi ti izleti su fenomenalni..ako dobro izdrzavas vrucinu..licno mislim da je mnogo bolje to obici u zimskom periodu kada su tamo temperature normalnije za nas. Ako odes u letnjem periodu temperature ce biti do 50 stepeni ...kuvanje...
Sve agencije pricaju tu pricu o baksisu ali iskreno sam stekla utisak da oni taj novac ne daju ovima u hotelu nego ovom pomocniku vodica koji je uvek arapin. A u hotelu mozes da das neki cent..nije to nista obavezujuce ...ali ni ne mora da das nesto puno ..sicu...oni su i s tim zadovoljni..prilicno su siromasni..i naravno ne svaki dan...eventualno ovom sobaru sto ti cisti sobu...pa ces imati bolje ociscenu sobu. Ali kazem ne uvek i ne svaki dan...ponekad..da bi imala malo bilji tretman.
 

Back
Top