neshto za nauk.

Keeper

Buduća legenda
Poruka
32.562
mesto deshavanja - Severna Irska, vreme - pre par dana.
posle izbora za parlament, shta li, i tamo je zapelo ko cje da bude premijer, ovo ono, jel da, to nam je poznato. o mrzhnji koju su vishe od veka a mozhda i duzhe (nisam upucjen previshe) na tim prostorima gajili katolici i protestanti medju sobom, ne vredi troshiti rechi. to nisu ljudi poput nashih "radikala" i "demokrata" koji se po medijima nayebu jedni drugima ustashkih i chetnichkih majki a onda se u pauzama sednica smeju zajedno i piju skupshtinski viski od 10 dinara ili skupshtinsku kavu od 5 dinara druzhe.

i shta je bilo u Severnoj Irskoj - ubrzo je chvor raspetljan. gle chuda, premijer protestant, a njegov najblizhi zamenik/saradnik je katolik. il obratno. nebitno. obojica svojevremeno hapsheni zbog teroristichkih delovanja jedni protiv drugih. evo ih sad, zajedno, za Severnu Irsku. pa kako je to mogucje?

da nije sve tako idealno ko shto zvuchi, otkrivaju nam novinari - Toni Bler je lepo otish'o tamo i reko im da se ili zajedno formiraju ili cje im on poslati vlast iz Londona. novine cinichno zakljuchuju da je to mozhda i jedina dobra stvar koju je ta budaletina od Blera ikad uradila u svom politisanju.

i....?
shta cjemo mi sa nama?
zashto se mi ne mozhemo dogovoriti oko proklete vlade, zashto ne mozhemo prevazicji politichke nesuglasice i imati vlast raspodeljenu po glasovima naroda? ... premijer radikal, njegov zamenik demokrata, ili da premijer odgovara direktno svojim oponentima, ili slichna vrsta kontrole. ja se ne bih bunio, leba mi moga. dajte, lupam, 10 ministarstava radikalima, 7 demokratskoj stranci, 5 koshtunjavinoj stranci srbije, 3 za g17 i sve to ravnomerno rasporedjeno i prozheto da funkcionishe kao celina.

ili smo zaista toliko jadni nezreli i nikakvi, da bi nam trebala neka budala poput Tonija Blera da nam lupa packe i preti? u ovoj situaciji, ja ne bih imao nishta protiv da nam poshalju iz Brisela par njihovih budala, neke tamo sekretarice i nizhe chinovnike da nam uspostave vlast ovde i zavedu malo reda. kladim se da bi bilo bolje, s obzirom da smo mi nesposobni. politichari se neshto shatro svadjaju i ne slazhu gledaju svoja dupeta i svoje parche torte i zavade ceo narod medju sobom.
mislim, budale smo i gotovo.
 
to nisu ljudi poput nashih "radikala" i "demokrata" koji se po medijima nayebu jedni drugima ustashkih i chetnichkih majki a onda se u pauzama sednica smeju zajedno i piju skupshtinski viski od 10 dinara ili skupshtinsku kavu od 5 dinara druzhe.
mozda je ovo razlog.. mislim "mi" smo nesto samo ako je to isplativo u tom trenutku
 

Back
Top