STAR TREK the next generation

meni je ds-9 bolji , valjda zato sto" dobri momci " u ovom serijalu i nisu uvek u pravu i ne pobedjuju uvek,
dok posada st-ng je uvek u pravu , uvek sire demokratiju i tamo gde je nece , tipicno americki

ali da se ne lazemo st-ng je takodje moj favorit
 
U celom konceptu ST univera naj volim vulkance.
Podsecaju me na astroloske skorpije, sa podznakom device....(inace, moja astro kombinacija..:):):) )

Uvek su u pravu, uvek najnamazaniji, prekrivena vatra ispod leda logike i stariji su od obicnih "terana",
miroljubivi, ali jako ebeni kad ih neko cacne....
I najvaznije...drustveno uredjenje im je bas onako lepo kontra propovedi ST-a...da je americki aspekt uredjenja svega i svacega najbolji....

Takodje, volim i one divljake klingonce...to je ona vatra ispod leda vulkanske smirene logike.
Oni me podsecaju na nas...njihova narav vodjena kodeksom casti me podsecaju na stare japanske ratnike sa primesom srpske tvrdoglavosti i odlucnosti.

Krelci iz federacije su u tom univeru fakat donji, zbog spomenutog aspekta all american way of life....
Zaista, ne ebe ih niko, nalecu na savremenije tehnologije i starije civilizacije i uvek na kraju pobedjuju...mislim, sta reci?

Tipicno americki...:(
 
U pravu si, Sal, tj slazem se sa tobom.
I ja imam slichno mishljenje o 'teranima' a nemam astroloshki stav o Vulkancima :)

Takodje mislim da je TNG najbolji serijal.
Bash sam ochekivao da bude na Avali poshto je izglasan na nezvanichnom forumu i pripremao se polako ali... sex...
 
Da me ne shvatite pogresno...meni su te serije super, samo sam napisao mali kriticki osvrt na politiku prenesenu u seriju...mada, kolikose secam starih epizoda, onih prvih, toga nije bilo..

NaraYan, zelim ti dobrodoslicu u sf tim...
Sa zakasnjenjem...kako nepristojno od mene, ebiga....ipak, welcome on board...:):)
 
lady.blue:
Ja sam obozavala ovu seriju.captain Picard je moj heroj.
ako verujem u sf,onda je ova kombinacija bila meni najvernije prikazana(za buducnost).
Sta vi mislite?

Пикар јесте одличан, али мени је оригинална серија ипак најбоља. А од нових највише волим DS9. Мада признајем да нисам одгледао цео TNG већ само део епизода, колико сам ухватио на ХРТ-у.
 
ta serija je tada jos bila cool,ali da se ne lazemo, usledele su ciste gluposti i promasaji....
vise mi je i cela ideja amera koji jurcaju u svemiru sa svojim klackavim idealima i predrasudama, sve zahvaljujuci famoznom worpu na cijim mocima izgleda i pociva Federacija (ko li ju je bese osnovao, kako je to islo?),sve mi je,ono,kao,trulo vise postalo...ne zivimo vise za ideale i predstave buducnosti iz 60-ih godina...mada , prvi filmovi...mmmm.psiho........real thing.
 
Mislim,cela ideja progresa,u americkoj viziji kosmickog prosperiteta covecanstva... Kao da je ovaj serijal u potpunosti ignorisao neke ideje jos u to doba veoma savremene i interesantne : filozofe dekonstrukcionalizma, Bodrijara, `ubrzanje vremena u tacki nestajanja`,lazni mit racionalizma i progresa... Serija ima drazi, ali u poslednje vreme u svemu onome sto me ranije privlacilo nalazim dozu kontaminiranosti, jednu vrstu nedozrele manipulacije idealima... Aj sad vi :D
 

Back
Top