Nesanica

aphosphoros

Početnik
Poruka
34
Najčešće je uzrokovana aflikacijom XII kuće (obično prema planeti smeštenoj u njoj) od strane neke druge kadentne kuće. Po svoj prilici bilo koji aspekti Merkura i Meseca koji deluju na nerve i emocije mogu omesti zdrav san, ali je to u manjoj meri izraženo ako kadentne kuće nisu uklučene preko planeta koje ih zauzimaju. Mars ili Uran na Ascedentu ili u aflikaciji sa Ascendentom, ili planete u Ovnu, mogu prouzrokovati nesanicu zbog prevelikog dotoka krvi u mozak.
 
Poslednja izmena od moderatora:
aphosphoros:
Po svoj prilici bilo koji aspekti Merkura i Meseca koji deluju na nerve i emocije mogu omesti zdrav san, ali je to u manjoj meri izraženo ako kadentne kuće nisu uklučene preko planeta koje ih zauzimaju.

Bilo koji ? hm. Opet sori, ali dobri aspekti Meseca i Merkura govore upravo obrnuto - o dobrim nervima i skladu nesvesnog i svesnog, odnosno "nerava" i emocija (al' sam ga sročila ... :wink: )

I, please, znam da cepidlačim, ali zbog drugih ne zbog mene (ne bi li izbegao suvišna pitanja) - ljudi ovde ne znaju šta je vladar horoskopa a kamoli šta su (i koje su) kadentne kuće. Preporučujem da se takvi termini izbegavaju :-D
 
U pravu si, potpuno :wink: mislila sam da nikoga neće ni zanimati pa nisam baš jurila da pojasnim.

Kadentne kuće su tzv.padajuće kuće.
Pretpostavljam da ni to nije termin koji vam je blizak :| :wink:

Po analogiji sa podelom znakova na, - s jedne strane - vatrene, vazdušne, vodene i zemljane, a sa druge strane - na kardinalne, fiksne i promenljive, postoji i podela kuća na istom principu.
Ukratko, po analogiji sa ovom drugom podelom znakova - na kardinalne, fiksne i promenljive, postoji podela kuća na ugaone, one koje slede i padajuće.
Kardinalni znaci (Ovan, Rak, Vaga, Jarac) su analogni ugaonim kućama - I, IV, VII, X.
Fiksni znaci (Bik, Lav, Škorpija, Vodolija) su analogni kućama koje slede - II, V, VIII, XI.
Promenljivi znaci (Blizanac, Devica, Strelac, Riba) su analogni padajućim (kadentnim) kućama - III, VI, IX, XII.

aphosphoros, hvala što "pustiš buvu" i nestaneš u vidu lastinog repa, a ja posle vadim fleke.
 
Elle_77:
U pravu si, potpuno :wink: mislila sam da nikoga neće ni zanimati pa nisam baš jurila da pojasnim.

Kadentne kuće su tzv.padajuće kuće.
Pretpostavljam da ni to nije termin koji vam je blizak :| :wink:

Po analogiji sa podelom znakova na, - s jedne strane - vatrene, vazdušne, vodene i zemljane, a sa druge strane - na kardinalne, fiksne i promenljive, postoji i podela kuća na istom principu.
Ukratko, po analogiji sa ovom drugom podelom znakova - na kardinalne, fiksne i promenljive, postoji podela kuća na ugaone, one koje slede i padajuće.
Kardinalni znaci (Ovan, Rak, Vaga, Jarac) su analogni ugaonim kućama - I, IV, VII, X.
Fiksni znaci (Bik, Lav, Škorpija, Vodolija) su analogni kućama koje slede - II, V, VIII, XI.
Promenljivi znaci (Blizanac, Devica, Strelac, Riba) su analogni padajućim (kadentnim) kućama - III, VI, IX, XII.

aphosphoros, hvala što "pustiš buvu" i nestaneš u vidu lastinog repa, a ja posle vadim fleke.
E svarno se izvinjavam, ali spavao sam i spavao i tek sam sada došao na internet i video da si ti odradila ono što sam ja trebao da zradim. Ponekad se stvarno zaboravim i umislim da komuniciram sa ljudima koji znaju ono što i ja.
 

Back
Top