Nesanica
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Nesanica

Početnik aphosphoros (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nesanica

Najčešće je uzrokovana aflikacijom XII kuće (obično prema planeti smeštenoj u njoj) od strane neke druge kadentne kuće. Po svoj prilici bilo koji aspekti Merkura i Meseca koji deluju na nerve i emocije mogu omesti zdrav san, ali je to u manjoj meri izraženo ako kadentne kuće nisu uklučene preko planeta koje ih zauzimaju. Mars ili Uran na Ascedentu ili u aflikaciji sa Ascendentom, ili planete u Ovnu, mogu prouzrokovati nesanicu zbog prevelikog dotoka krvi u mozak.
    Poslednji put ažurirao/la EIIe : 16.03.2009. u 03:54 Razlog: brisanje maila/zabranjeno reklamiranje

Zainteresovan član posesivac (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Nesanica

..ja garantovano imam sve ovo..nemoram ni da gledam u natal..

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Citat Original postavio aphosphoros
    Po svoj prilici bilo koji aspekti Merkura i Meseca koji deluju na nerve i emocije mogu omesti zdrav san, ali je to u manjoj meri izraženo ako kadentne kuće nisu uklučene preko planeta koje ih zauzimaju.
    Bilo koji ? hm. Opet sori, ali dobri aspekti Meseca i Merkura govore upravo obrnuto - o dobrim nervima i skladu nesvesnog i svesnog, odnosno "nerava" i emocija (al' sam ga sročila ... :wink: )

I, please, znam da cepidlačim, ali zbog drugih ne zbog mene (ne bi li izbegao suvišna pitanja) - ljudi ovde ne znaju šta je vladar horoskopa a kamoli šta su (i koje su) kadentne kuće. Preporučujem da se takvi termini izbegavaju :-D
    Poslednji put ažurirao/la EIIe : 09.05.2007. u 01:03

Zainteresovan član malla-malla (avatar)
    Učlanjen
    10.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

ili još bolje objasne....

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

U pravu si, potpuno :wink: mislila sam da nikoga neće ni zanimati pa nisam baš jurila da pojasnim.

Kadentne kuće su tzv.padajuće kuće.
    Pretpostavljam da ni to nije termin koji vam je blizak :| :wink:

Po analogiji sa podelom znakova na, - s jedne strane - vatrene, vazdušne, vodene i zemljane, a sa druge strane - na kardinalne, fiksne i promenljive, postoji i podela kuća na istom principu.
    Ukratko, po analogiji sa ovom drugom podelom znakova - na kardinalne, fiksne i promenljive, postoji podela kuća na ugaone, one koje slede i padajuće.
    Kardinalni znaci (Ovan, Rak, Vaga, Jarac) su analogni ugaonim kućama - I, IV, VII, X.
    Fiksni znaci (Bik, Lav, Škorpija, Vodolija) su analogni kućama koje slede - II, V, VIII, XI.
    Promenljivi znaci (Blizanac, Devica, Strelac, Riba) su analogni padajućim (kadentnim) kućama - III, VI, IX, XII.

aphosphoros, hvala što "pustiš buvu" i nestaneš u vidu lastinog repa, a ja posle vadim fleke.

Početnik aphosphoros (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Re: Nesanica

Citat Original postavio Elle_77
    U pravu si, potpuno :wink: mislila sam da nikoga neće ni zanimati pa nisam baš jurila da pojasnim.

Kadentne kuće su tzv.padajuće kuće.
    Pretpostavljam da ni to nije termin koji vam je blizak :| :wink:

Po analogiji sa podelom znakova na, - s jedne strane - vatrene, vazdušne, vodene i zemljane, a sa druge strane - na kardinalne, fiksne i promenljive, postoji i podela kuća na istom principu.
    Ukratko, po analogiji sa ovom drugom podelom znakova - na kardinalne, fiksne i promenljive, postoji podela kuća na ugaone, one koje slede i padajuće.
    Kardinalni znaci (Ovan, Rak, Vaga, Jarac) su analogni ugaonim kućama - I, IV, VII, X.
    Fiksni znaci (Bik, Lav, Škorpija, Vodolija) su analogni kućama koje slede - II, V, VIII, XI.
    Promenljivi znaci (Blizanac, Devica, Strelac, Riba) su analogni padajućim (kadentnim) kućama - III, VI, IX, XII.

aphosphoros, hvala što "pustiš buvu" i nestaneš u vidu lastinog repa, a ja posle vadim fleke.
    E svarno se izvinjavam, ali spavao sam i spavao i tek sam sada došao na internet i video da si ti odradila ono što sam ja trebao da zradim. Ponekad se stvarno zaboravim i umislim da komuniciram sa ljudima koji znaju ono što i ja.

Zainteresovan član malla-malla (avatar)
    Učlanjen
    10.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

e pa elle_77 hvala, sad znam i ja

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.