OFTAMOLOGIJA
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: OFTAMOLOGIJA

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano OFTAMOLOGIJA

Imam upalu suznog kanala i to vec u stadijumu kad mi je predeo oko njega otecen ,bolan na dodir i stalno daje gnojni iscedak.
    Do svega ovoga ne bi doslo da je Pera otisao pravo u poliiciju... Salim se,ali zaista do svega ovoga ne bi doslo da su mi oftamolozi, kod kojih sam bila letos,prepisali odgovarajucu terapiju,a ne vratili me kuci recima -Ne znate vi kakvi nam slucajevi ovde dolaze.Vama nije nista!- Posto me je ovo sada vec zabrinulo,nadjem neke clanke na netu bas o tome i zabrinem se jos vise,jer je slucaj opisan u detalje kao sto je ovaj moj,a kazu da se moze otkloniti samo hiruskom intervencijom,jer u suprotnom vrlo brzo moze doci do razaranja celog oka.Od tako jedne benigne stvari,kao sto je,kako sam ja lekaru opisala,krmeljanje non-stop,dodjes do spasavanja oka. :-(
    Molim vas,ako je neko imao slicno iskustvo da mi preporuci lekara ili ustanovu u Bg,da ne zalutam opet kod nekih tzv.lekara.Nemam rezarvne oci

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: OFTAMOLOGIJA

A gde si bila prvi put? Mislim, u kojoj ustanovi, ko te je gledao? Od krmeljavog oka do spasavanja oko, od leta do ovog leta - skoro godinu dana. Ne mozemo bas sve svaliti na oftalmologa, zar ne (ima nesto i u zlatnim polugama...a i u tvom cekanju da od krmeljavog oka dodje do gnoja i otoka bez daljeg odlaska na kontrolu - kod istog ili drugog oftalmologa). Pokusaj sa ocnom klinikom, moja iskustva sa njima su dosta dobra do sad.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Pa nisam htela da detaljisem.Prvi put sam bila u svom domu zdravlja,gde sam cekala 2 meseca na zakazani pregled,a ocni me bukvalno skenirao za minut ipo,mozda i manje.Kroz dan-dva otisla sam u privatnu ustanovu verujuci da cu dobiti temeljniji pregled.Ona isto nije "nista videla" i dala mi je za svaki slucaj neke antibiotske kapi i vestacke suze,pa se stanje za duzi period stisalo,ali to neprestano stvaranje krmelja u uglu oka se nastavilo i stalno mi pravilo neprijatnosti,jer sam izgledala ko neumivena. Infekciji je verovatno doprinelo i to sto sam logicno situaciji malo,malo pa uklanjala pomenute krmelje,ponekad i bez maramice i naravno povecala sanse da jos vise inficiram oko. Tek unazad par dana osetila sam da mi je oteceno i da kad stapicem uklanjam taj sadrzaj boli.Onda sam primetila i to da kako pritisnem prema uglu iz kanala izlazi belicast iscedak.Kad sam procitala u casopisu Zdravlje o toku upale suznog kanala,prestravila sam se,iskreno receno. I nikako mi ne ide u glavu kako niko od njih nije mogao da vidi ono sto sam ja golim okom,a to je da je ono mesto u samom uglu oka,nekako potamnelo,kao da se ispod nakupila necistoca.To je prvo sto sam ja primetila,a onda je krenulo naizmenicno suzenje i susenje oka sa krmeljanjem,narocito tokom noci.
    Uzela sam uput za ocnnu kliniku,pa cu videti sta ce biti.A i na kablovskoj sam videla emisiju u kojoj je mlada zena bukvalno ostala bez oka,jer joj se naizgled mala infekcija razvila u katastrofu,zbog kojeg su joj na kraju stavili protezu. I ja uvek mislim -Ma nece bas mene- al pusti ti to

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Znaci ,za godinu dana dve poste oftalmologu?

Nov član
    Učlanjen
    27.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

jel ima nekoga sa iskustvom ili nekim saznanjem o novorođenčadi tj.dete je rođeno sa kataraktom,glaukomom i neprevilnim sočivom!

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

NA zalost, pedijatrijska oftalmologija je posebna grana a deca posebna populacija, predlazem Vam da ove odgovore potrazite u ordinaciji a ne na forumu - dobicete pogresne, zbunjujuce i najzad opasne odgovore.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Početnik
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Lejla, to je ozbiljan problem, Forum tu ne pomaze. Hitno kod lekara - Oftalmologa da ne bude prekasno!

Domaćin bela76 (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    344

Na ovoj temi nije pisano od 28.o2.2008.

Postoji druga tema vezana za oftalmologiju.

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=310584&page=10

Lock.

Slične teme

1. Oftamologija
    Autor hanchi u forumu Zdravlje
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 14.04.2014., 23:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku