Merdijan Banka - Djelic vlasnik 10%

ratnistrateg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
416
Boza Ђелић! То је онај, којег ДС предлаже за премијера!

Проблем није што је власник 10% акција Меридијан банке... проблем је што није пријавио да посједује 10% акција те банке.
Мислим...пријавио је да станује код тетке и да спава на теткином каучу. А како је стек'о тих 11 милиона евра?
Па...каже да је задње двије године радио за неке свјетске компаније... а он је, јелте, финансијски стручњак...а то се у свијету плаћа.
Па кажу...вршио је притисак на Народну банку, да не објављује ко су власници Меридијан банке. Сигурно га било страх да га неће неки позадинац запросити.

Sada se vidi ko su kriminalci Zorana Djindjica. Djindjic je javno pozvao mafiju i skrenuo joj paznju da mafija u modernim zemljama ne pljacka na silu nego ulaze novac u kompanije i izmedju sebe drzi monopol na trzistu.

Nakon ove izjave potpuno je jasno zasto vlada strah i trepet medju pristalicama DS-a zbog moguceg izbora Nikolica i dolaska radikala na vlast.
Nije to zbog Srbije nego zbog privatnih investicija i nelegalno dobijenih i namestenih poslova.

Sta mislite sta ti jos imaju a da javnost za to jos ne zna?
 
Jerry Ropero:
ma da demokrata djelic napustio posao od 100.000e i dosao u srbiju da radi za 400e zato sto nas "voli". pa samo mnogo glupi ljudi mogu da se pecaju na te price.

on je dosao ovde da PLJACKA i da se bogati jer na zapadu takve akcije ne prolaze. Prolaze samo u Srbiji.
Lepo te savetovah na drugom mestu, ali ne vredi. Šta je on to kao trebao da radi za 400E ?
 
Miroslav Miskovic je prodao Delta banku italijanskoj Intesa banci za koliko se secam 600 miliona eura.
Nije platio ni jednoj jedinog dinara poreza za to u ovoj drzavi.
Tako da verovatno i Boza ima pare investirane u Meridijan banku ali ne preko Srbije vec preko neke druge zemlje tako da nije u obavezi da prijavi poreskim vlastima.
Koliko ja znam obavezan si da prijavis ono sto imas ovde i na sta ovde placas porez.

v.
 
nesha taxista:
Evo ti recimo vesti od pre više od 2 godine:

http://www.danas.co.yu/20050119/frontpage1.html

E sad, ako ''Kurir'' o tome nije pisao nije moj problem.

Nesha opet lazes.

Evo teksta:

Đelić dovodi Francuze Novi Sad - CREDIT AGRICOLE iz Pariza, najveća evropska i druga po veličini banka u svetu, biće strateški partner novosadske Meridian banke. Već duže vreme na ovom projektu angažovan je Božidar Đelić, bivši republički ministar finansija. Međunarodna revizorska kuća KPMG trenutno radi procenu vrednosti MB, a delegacija ove domaće banke će 26. januara u Parizu razgovarati sa predstavnicima francuske banke o uslovima strateškog partnerstva kroz dokapitalizaciju. Generalni direktor Meridian banke Zlatica Nikačević izrazila je zadovoljstvo što je ova ugledna i velika evropska banka odabrala da preko MB uđe na srpsko finansijsko tržište. Credit agricole, kako se naglašava, ima veći finansijski potencijal od svih stranih banaka koje su sada prisutne u Srbiji, te njen dolazak predstavlja dobar signal za druge strane investitore. U Meridian banci planiraju da u naredne tri godine u partnerstvu sa bankom iz Pariza osvoje 15 do 20 procenata bankarskog tržišta Srbije. Meridian banka je tehnički najnaprednija banka u Srbiji, poznata kao prva elektronska banka, sa razgranatom mrežom filijala i POS terminala, a Credit agricole je posle analize desetak srpskih banaka odabrala Meridian banku kao strateškog partnera.


Gde tu pise da je Djelic vlasnik 10% akcija Meridian banke?
 
Hahah, Boza Djelic :))
Napustio posao od 100 000 evra ptjah, poznajem barem 20 ljudi koji cak i nisu na nesto visokim funkcijama koji zaradjuju vise od toga, verovali ili ne to je plata NIZEG menadzera finansijskih institucija na zapadu, i takav nam je dosao za ministra....... smesno i tuzno!

Sa druge strane odakle njemu pare?! Pa dok je bio ministar orocio je kompletne devizne rezerve Srbije u strane banke dobivsi pritom kamatu od 2.9% godisnje. Te iste strane banke kasnije su TE ISTE pare kroz kredite pozajmile nasim gradjanima uz kamate od 8-30%. Zato su te banke i nikle preko noci bez ikakvog rizika, bogate se na nasim parama, a Boza im je to dozvolio. Za uzvrat je dobio deo profita i rukovodece mesto u jednoj od tih banaka (meridian).

U isto vreme, 11 miliona evra je smesna cifra ako se zna recimo da je steta koju srbija trpi (sobzirom da su nam orocene rezerve preko 10 MILIJARDI evra) oko 500 miliona evra godisnje u CISTOJ KAMATI ili oko 2-3% nacionalnog dohodka.

Ovaj podatak je jos gori sobzirom da je taj novac "cist kesh". Uzmu nase pare, daju nam NJIHOV kredit, da kupimo NJIHOV proizvod (televizor, ves masinu, ili sta vec) i da posle NJIMA vratimo povecanu kamatu na racun nasih zarada. ZNaci cak taj novac ni ne stimulise nasu vec stranu ekonomiju.

Eto to je nama Boza doneo za svoje 2-3 godien ministrovanja, sta bi bilo da je postao predsednik vlade to me tek zanima?!
 
Padobranac011:
Hahah, Boza Djelic :))
Napustio posao od 100 000 evra ptjah, poznajem barem 20 ljudi koji cak i nisu na nesto visokim funkcijama koji zaradjuju vise od toga, verovali ili ne to je plata NIZEG menadzera finansijskih institucija na zapadu, i takav nam je dosao za ministra....... smesno i tuzno!

Sa druge strane odakle njemu pare?! Pa dok je bio ministar orocio je kompletne devizne rezerve Srbije u strane banke dobivsi pritom kamatu od 2.9% godisnje. Te iste strane banke kasnije su TE ISTE pare kroz kredite pozajmile nasim gradjanima uz kamate od 8-30%. Zato su te banke i nikle preko noci bez ikakvog rizika, bogate se na nasim parama, a Boza im je to dozvolio. Za uzvrat je dobio deo profita i rukovodece mesto u jednoj od tih banaka (meridian).

U isto vreme, 11 miliona evra je smesna cifra ako se zna recimo da je steta koju srbija trpi (sobzirom da su nam orocene rezerve preko 10 MILIJARDI evra) oko 500 miliona evra godisnje u CISTOJ KAMATI ili oko 2-3% nacionalnog dohodka.

Ovaj podatak je jos gori sobzirom da je taj novac "cist kesh". Uzmu nase pare, daju nam NJIHOV kredit, da kupimo NJIHOV proizvod (televizor, ves masinu, ili sta vec) i da posle NJIMA vratimo povecanu kamatu na racun nasih zarada. ZNaci cak taj novac ni ne stimulise nasu vec stranu ekonomiju.

Eto to je nama Boza doneo za svoje 2-3 godien ministrovanja, sta bi bilo da je postao predsednik vlade to me tek zanima?!

Ово је 100% тачно речено !
 
Eraserhead:
Boža je odličan ministar i sada čekamo da opet vodi finansije.

A radikali su ljubomorni na svakoga ko je iole uspešan jer se radi o ljudima skromnih kapaciteta.

Ma odlican, ljube ga Raffaizen, Meridian i ostale banke...... Na kraju ce ga mozda i MMF pomaziti, pod uslovom da prethodno natera srbiju da se DOBRO zaduzi kod te institucije.

Ja idalje ne znam sta je on to uradio osim sto je pozirao kao klovn i sto je naucio srpski jezik relativno brzo. Svaka mu cast....
 
Eraserhead:
Boža je odličan ministar i sada čekamo da opet vodi finansije.

A radikali su ljubomorni na svakoga ko je iole uspešan jer se radi o ljudima skromnih kapaciteta.

Takve podmukle postupke mi nazivamo veleizdaja a ne uspesnost. Jasno je da je to za LDP uspesnost :p

Zar nije i Milosevic namestao svoje ljude i biznise na uticajna mesta? Zar se onda misljenje LDP-a razlikuje? haha
 
Eraserhead:
Ja znam da je za vas biti učen i uspešan ravno izdaji, ali zato mi i jesmo direktni opozit vama. ;)


A aj znam da ste vi sami sebe prozvali "ucenom elitom" Srbije, a kada se svi skupite na gomilu lideri su vam Ceda, Batic, Sutanovac, Zoran Zivkovic, Gavrilovic, Pajtic, Canak..... i ostale prosvecene face zemlje Srbije. Naravno kruna pristojnosti i ucenosti vam je Boris Tadic, profesor u srednjoj skoli, bez doktorata.

Podrzani ideologijom Latinke Perovic i Nebojske Popova!
 
Jerry Ropero:
ma da demokrata djelic napustio posao od 100.000e i dosao u srbiju da radi za 400e zato sto nas "voli". pa samo mnogo glupi ljudi mogu da se pecaju na te price.

on je dosao ovde da PLJACKA i da se bogati jer na zapadu takve akcije ne prolaze. Prolaze samo u Srbiji.
A koliko je on ukrao u Srbiji ako je godišnje zarađivao 1 200 000 E na zapadu?
Kako ti lupaš, to je neviđeno. Što ga legalisti koji ga mrze iz dna duše, ne uhapsiše??
Ako je čovek situiran, ako ima sve šta poželi, što se ne bi vratio?
A u Agrikol grupu su ga zvali zato jer je bio dobar lopov :roll: :roll: ...
Ako vi galamdžije od škole imate 2 velika odmora i knjige za 3. osnovne, onda naravno da ne možete shvatiti šta na zapadu ima, prima i koliko zarađuje obrazovan čovek.
Jednostavno vi to ne možete shvatiti.
 
Torrente-BG:
Pa sad da je odavno ne znam ali znam da je on postao glavni za istocnu Evropu u banci Credit Agricole kad je ona preuzela Meridian Banku. Sad sta tu ima,kako su oni nju preuzeli i slicno to ko ce ga znati.

Eraserhead:
Ja znam da je za vas biti učen i uspešan ravno izdaji, ali zato mi i jesmo direktni opozit vama. ;)


Тако је Божо, тако је војводо српских финансија! Тако га подржите као Видића у Манчестеру! Тако је Божо, војводо од Меридијан банке!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
"MERIDIAN BANK-CRÉDIT AGRICOLE GROUP" AKCIONARSKO DRUŠTVO NOVI SAD

21000 Нови СадФутошки пут 42-44

Организациона структураМатични број:08277931Телефон:021/4876-876, 4876-970Телефакс:021/4876-976www:www.bankmeridian.comИ-мејл:meba@bankmeridian.comSWIFT:MEBA CS 22Број запослених:968Ревизор за 2005:ERNST&YOUNGПогледајте: Биланс стања и успеха


Najveći akcionari;

CREDIT AGRICOLE S.A. 90%
SOPAR SAS 9.99%
 
nesha taxista:
Lepo te savetovah na drugom mestu, ali ne vredi. Šta je on to kao trebao da radi za 400E ?


pa djelic je dok je bio ministar u vladi djindjica imao platu od 400e . i on nas je ubedjivao da je on pristao da platu od 10.000e zameni za platu od 400e zato sto voli Srbiju. Izgleda da je to delimicno tacno, Djelic toliko voli Srbiju da je evo pljacka revnosno vec 7 godina.
 

Back
Top