Nega dlake
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Nega dlake

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.06.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Upomoc! Dlaka mog kokera je uzasna!

Ako neko od vas ima engleskog koker spanijela i ima ideju sta da uradim sa njenom dlakom koja je jako meka,tanka i paperjasta!
    p.s. ne preterujem sa kupanjima-kupam je jednom mesecno samponom za pse
    Hvala unapred!

Početnik
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa i nije bas da ne preterujes. Jednom mesecno jeste preterivanje. Dovoljno je kupati psa jednom u 6 meseci... osim ako se bas negde ne isprlja.

Probaj da mu dajes zivo zumance od jajata.. ili neke vitamiske tablete - B komplex... ili pitaj po pet shopovima koje preparate imaju za poboljsanje dlake, pa mu to kupi.

Primećen član Matilda (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Moj predlog ti je:
    1. da odeš na www.balkancinology.com/dogs/portal.php
    2. Probaj ono sa žumancetom
    3.Konsultuj veterinara-ako ti treba telefon šaljni mi poruku...

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano Re: Upomoc! Dlaka mog kokera je uzasna!

Citat Original postavio piskotica
    Ako neko od vas ima engleskog koker spanijela i ima ideju sta da uradim sa njenom dlakom koja je jako meka,tanka i paperjasta!
    Hvala unapred!
    Kao kučkar sa višedecenijskim iskustvom dajem ti savet koji garantovano pomaže. Nabavi domaću SVINJSKU MAST i maži kucu (dobro je celu maži i utrljavaj u kožu) svaki drugi dan bar mesec dana. Kuca neće lepo da izgleda i malo će da prlja, ali će posle tretmana i kupanja da bude kao NOVA. Provereno više puta na više pasa. Usput joj u hranu ubacuj granulice ribljeg ulja.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.06.2004.
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Espanol
    Hvala unapred!
    Kao kučkar sa višedecenijskim iskustvom dajem ti savet koji garantovano pomaže. Nabavi domaću SVINJSKU MAST i maži kucu (dobro je celu maži i utrljavaj u kožu) svaki drugi dan bar mesec dana. Kuca neće lepo da izgleda i malo će da prlja, ali će posle tretmana i kupanja da bude kao NOVA. Provereno više puta na više pasa. Usput joj u hranu ubacuj granulice ribljeg ulja.

zvuci zanimljivo i logicno..
    probacu
    thanks

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Hvala unapred!
    Piskotice (kakav sladak nick)!
    pseca dlaka je ukratko receno odraz ishrane. Cime hranis svojeg kokera?!
    Ono sto bih toplo preporucio su Dermanorem ili Viacutan (Boerngher Animal Health) capsule, ne znam dali ih ima u beogradu, u krv su skupe ali su rezultati sjajni ako njih ne pronadjes probaj da nadjes bilo kakav preparat (iskljucivo za pse) koji sadrzi omega-fatty acids iliti nezasicene masne kiseline (mislim da se kod nas tako zove)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ps. slatka piskotice nemoj da se zeznes sa svinjskom mascu, zvuci prilicno drasticno i prljavo a i nema nikakvog naucnog opravdanja

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.06.2004.
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio argonaut
    Ono sto bih toplo preporucio su Dermanorem ili Viacutan (Boerngher Animal Health) capsule, ne znam dali ih ima u beogradu, u krv su skupe ali su rezultati sjajni ako njih ne pronadjes probaj da nadjes bilo kakav preparat (iskljucivo za pse) koji sadrzi omega-fatty acids iliti nezasicene masne kiseline (mislim da se kod nas tako zove)

jede friskies balance, posto sam probala sve hrane koje su bile na trzistu dok nije napunila godinu dana. Sto se tice omega-nezasicenih kiselina, redovno sam joj prvih godinu dana davala Efamol kapsule sa uljem nocurka koji sadrzi gamalinoleinsku kis (Evening primrose oil), posto je imala atopijski dermatitis. Efekti su bili super i vise nema problema sa tim. Problem je sto se kod nas lecenje zivotinja svodi na ogromne doze kortikosteroida, antibiotika i sl., kao i na babske lekove, i uprkos tome sto sam dosta citala na temu gama- i omega- nezasicenih MK i sto studiram medicinu, tesko mi je da provalim pravu dozu.
    :?
    Inace, probala sam sa mascu, i ... kupala je jedno sat vremena...
    Sad je bila na sisanju, mislim da cu ponovo da nabavim Efamol.
    Videcu za ove druge kapsule- mada nikad nisam cula za njih... ipak smo mi treci svet
    Pozz!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio argonaut

jede friskies balance, posto sam probala sve hrane koje su bile na trzistu dok nije napunila godinu dana. Sto se tice omega-nezasicenih kiselina, redovno sam joj prvih godinu dana davala Efamol kapsule sa uljem nocurka koji sadrzi gamalinoleinsku kis (Evening primrose oil), posto je imala atopijski dermatitis. Efekti su bili super i vise nema problema sa tim. Problem je sto se kod nas lecenje zivotinja svodi na ogromne doze kortikosteroida, antibiotika i sl., kao i na babske lekove, i uprkos tome sto sam dosta citala na temu gama- i omega- nezasicenih MK i sto studiram medicinu, tesko mi je da provalim pravu dozu.
    :?
    Inace, probala sam sa mascu, i ... kupala je jedno sat vremena...
    Sad je bila na sisanju, mislim da cu ponovo da nabavim Efamol.
    Videcu za ove druge kapsule- mada nikad nisam cula za njih... ipak smo mi treci svet
    Pozz!
    provjerio sam dermanorem proizvodi Vetoquinol, siguran sam da u beogradu postoji zastupnik, za one druge - Viacutan sam ti vec rekao tko je proizvodjac.
    Probaj da ih pronadjes rezultati su fantasticni. Primrose oil je ok ali je tesko potrefiti dozu..
    I u svjetu ti je isto s obzirom da je veterinarska dermatologija jos uvjek u mraku (bar kada su tacni mehanizmi nastanka poremecaja u pitanju), amerikanci su tu navise odmakli. Nazalost u 80 posto slucajeva terapija je i dalje simptomatska.

Sto se hrane tice tesko je preporuciti najbolju jer savrsene nema. Kada su u pitanju dermatoloski poremecaji ja sam primjetio da Neutro suva hrana daje najbolje rezultate. Ovo je jako vazno posto se moze zakljuciti da je tvoja djevojcica sklona alergijama. Uvjek se pobrini da joj zlijezde(perianalne) nisu zapusene i pune, narocito u ovo doba godine i kao sto rekoh pazi na hranu. Od hypoalergenskih dijeta na vrhu moje liste je Hills Veterinary Prescribed diet: z/d ali je ta hrana cak i za ove zapadnoevropske standarde nevjerovatno skupa, d/d je nesto jeftinija varijanta od istog proizvodjaca i daje takodjer solidne rezultate.
    Srecno

Obećava miva_kac (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2006.
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Nega dlake

sta vi dajete vasem psu da mu bude lepsa dlaka?
    sta je naljbolje damu se daje za dlaku
    i dali to pomaze kod vec odraslog psa?

Zainteresovan član Fleur (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Dlaka

Moj drug daje svom psu zivo jaje za sjaj dlake. Ne znam da li to pomaze, ali vrijedi pokusati

Učlanjen
    19.04.2006.
    Reputaciona moć
    43

i ja dajem zivo jaje 2 puta nedeljno, al nisam primetio da je dlaka pocela da se sija.

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Redovno cetkanje isto dosta pomaze, pogotovo u vreme linjanja.

Domaćin Sanha (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Ja mojoj Rei dajem svaki drugi dan u hranu celo zivo jaje i dlaka joj je savrshena,a prichala sam sa zenom koja ima retrivera koga vodi na izlozbe i on se sija kao sunce jer mu ona stavlja pakovanje koje i zene stavljaju na kosu,...jaje,maslinovo ulje,limun,a ponekad ga samo posle kupanja prelije kamilicom,za sjaj...Probaj,ja cu sad josh malo rei da stavim to pakovanje i kamilicu da probam i ja,ne moze da shkodi...

Obećava chika (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2006.
    Reputaciona moć
    44

od kada moze da se daje zivo jaje psu,moja kuca ima dva meseca i par dana hteo bih da joj dajem zivo jaje ali ne znam da li sme ovako mala
    Poslednji put ažurirao/la chika : 01.05.2006. u 14:40 Razlog: ne znam

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

A sta je sa onom pricom da ne sme da se daje sirovo belance, vec samo zumance? Nesto u vezi sa nekim proteinima, mislim....
    Poodles are popular.Poodles are friendly.Poodles like people.Poodles are big. Poodles are small.Poodles for hunting.Poodles for tea.Poodles are unique.

Domaćin Sanha (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Ma slobodno ljudi shta vam je,pa to je sve zdravo za njih,za dlaku,za mnogo shtoshta,nemam sad struchno objashnjenje,ali saznacu,a evo kad je moja kuja bila mala(sad ima 6 godina)secam se da smo joj u avanu mrvili ljuske od jaja i stavljali u hranu,ne mogu da se setim zashto to tako,ali nije joj shkodilo,videcu zashto se daje ljuska.
    A za celo zivo jaje,slobodno daj,ja sam davala od kako su napunili 2 meseca,a sad Rea kad vidi da joj razbijam jaje,odlepi,prosto ga obozava,nekad pojede samo njega,a ostalo ostavi

Zainteresovan član Nelly (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sanha
    Ma slobodno ljudi shta vam je,pa to je sve zdravo za njih,za dlaku,za mnogo shtoshta,nemam sad struchno objashnjenje,ali saznacu,a evo kad je moja kuja bila mala(sad ima 6 godina)secam se da smo joj u avanu mrvili ljuske od jaja i stavljali u hranu,ne mogu da se setim zashto to tako,ali nije joj shkodilo,videcu zashto se daje ljuska.
    To zbog kalcijuma.
    A za celo zivo jaje,slobodno daj,ja sam davala od kako su napunili 2 meseca,a sad Rea kad vidi da joj razbijam jaje,odlepi,prosto ga obozava,nekad pojede samo njega,a ostalo ostavi
    Da, jaja definitivno za bolju dlaku, ali ne često, najviše dva puta nedeljno, zbog holesterola - ni životinje nisu zaštićene od toga !

Obećava chika (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2006.
    Reputaciona moć
    44

vazi

Primećen član
    Učlanjen
    28.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Nije bitno jaje kao jaje nego ljuska jajeta.Ne mora se davati celo jaje,nego se ljuska zdrobi i da sa ostalom hranom.naravno nije lose ni ako se da celo jaje jednom dnevno.

Iskusan Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    103

Redovno kupanje pre svega,hrana bogata vitaminima(za sjajnu dlaku ok je i jaje(celo),ali su vazniji sveze meso..znaci,sto manje obradjivano(opet ograda-morate biti sigurni u poreklo mesa,radi predupredjivanja katastrofalnih bolesti - ja sam uvek koristio varijantu 60%svinjsko,20%govedje i 20% pilece)- izbegavaj biljne masti,to se mu urnisati zeludac...a posto sam imao i takvih iskustava,da bi dlaka izrasla i preko oziljaka- koristi ihtiol kamfor...Pri pranju,tj. kupanju izbegavaj sampone jakog mirisa osim ako neces da pas zamrzi citavu ideju kupanja...I krajnji savet,vise mu brini o ocima,zubima,usima,sapama,kondiciji,raspoloozenju i sistemu za varenje...dlaka je cista estetika...

Učlanjen
    19.04.2006.
    Reputaciona moć
    43

a i mojim psima je isto dlaka izasla preko oziljka nijedan oziljak po psima se nevidi posle 2-3 meseca

Iskusan Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    103

Ako ti je kuca u avataru, onda je i za razumeti...zarastaju brzo...

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio miva_kac
    a i mojim psima je isto dlaka izasla preko oziljka nijedan oziljak po psima se nevidi posle 2-3 meseca
    Je l' redovno dobijaju oziljke?
    Poodles are popular.Poodles are friendly.Poodles like people.Poodles are big. Poodles are small.Poodles for hunting.Poodles for tea.Poodles are unique.

Učlanjen
    19.04.2006.
    Reputaciona moć
    43

pa zavisi na nekih 4-5 meseci se nadje po koji oziljak

Slične teme

1. DLAKE
    Autor psoglav u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 206
    Poslednja poruka: 21.01.2010., 17:08