Sebičnost i egoizam
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Sebičnost i egoizam

Početnik aphosphoros (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Cool Sebičnost i egoizam

Egoizam i sebičnost u suštini ukazuju na prenaglašenost nagona za samoodržanjem i principa individualizacije, koji su najverovatnije najviše izraženi kod Raka i Ovna, ali se gresi eoizma i sebičnosti teško mogu pripisati jednom znaku više nego drugom. Oni se javljaju u svim znacima, osim gde je ego relativno uzvišenog tipa. Čak i mnogi mučenici i veliki ljudi su u suštini egoistični (mada ne i sebični).
    U vrlo širokom smislu se može reći da stvari stoje ovako:
    Ovan je obično egoista, ali nije obavezno i sebičan.
    Bik je dobroćudan, ali sebičan i lenj.
    Blizanci su egoistični, ali često i sebični, i to po pravilu na vrlo detinjast način.
    Rak nije ni jedno ni drugo, mada je Saturn u aflikaciji sa Mesecom veoma škrt.
    Lav je, kod dobrih tipova, vrlo nesebičan, osećajan, i spreman da pomogne drugima; međutim, često je ekstremno egoističan.
    Devica je sva usredsređena na sebe.
    Vaga je često lenja i ne voli kontakte sa tužnijim stranama života, ali je jasno neegoistična.
    Škorpion ide u ekstereme, ali je često predano nesebičan prema ljudima koje voli (da ne kažem obožava).
    Strelac je plemenit u pogledu materijalne pomoći, ali je često nemaran i ne obraća pažnju na druge.
    Jarac deluje više iz principa nego iz srca; on je samozaštitnički i retko kada čini za druge više nego što im je striktno obavezan.
    Vodolija je nesebična i uvek u službi principa i ideala, pre nego pojedinaca; ona nije egoistična, ali kod današnjih tipova vladalac Saturn često daje veoma sebične ljude; kod dobrih tipova, stvari su obrnute.
    Ribe su dobrođudne i po pravilu daleko od toga da budu sebične; mogu međutim ispoljiti izvesnu dozu egoizma u svojoj želji da pridikuju drugima.
    Ako se vratimo planetama, uočićemo da aflikacije prema Svetlima (Sunce i Mesec) ili Merkuru uvek teže da stvore prenaglašene individualističke tendencije. Mars i Uran teže samopotvrđivanju i ekstremnoj nezavisnosti; Saturn sužava simpatije i opšti ogled na stvari: otuda su Mesec ili Merkur u aflikaciji sa Saturnom česta pojava u natalnim kartama tirana i apsolutističkih monarha.
    Velika zvezda Sirijus koje se nalazi na 13 stepeni 45 minuta Raka dovodi se u vezu sa precenjivanjem sebe, samovoljom i tvrdoglavošću. Ona se mora posmatrati kroz konjukciju ili opoziciju sa nekom planetom ili Ascedentom, a u prvom redu sa Suncem.
    Poslednji put ažurirao/la EIIe : 29.09.2008. u 22:36

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    112

Podrazumevano Re: Sebičnost i egoizam

Slažem se za aspekte, doduše to je jedan deo priče ali to je to, ukratko.
    Ovo za znake - ispada da svi znaci i jesu i nisu sebični i egocentrični, osim toga ima i kontradiktornosti ...
    Sori, ne da mi moja Devica mira, morala sam da prokomentarišem :wink: (shvati kao konstruktivnu kritiku).

Početnik aphosphoros (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Elle_77
    Slažem se za aspekte, doduše to je jedan deo priče ali to je to, ukratko.
    Ovo za znake - ispada da svi znaci i jesu i nisu sebični i egocentrični, osim toga ima i kontradiktornosti ...
    Sori, ne da mi moja Devica mira, morala sam da prokomentarišem :wink: (shvati kao konstruktivnu kritiku).
    OK ja sam Strelac sa Ascedentom na Algolu, sve prihvatam zdravorazumski.

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    112

Citat Original postavio aphosphoros
    OK ja sam Strelac sa Ascedentom na Algolu, sve prihvatam zdravorazumski.
    Auuu
    Na šta sam nagazila
    I ja sam Strelac :grin: bez Algola :wink:

Slične teme

1. Antimoralna pobuda - Egoizam
    Autor oziman u forumu Filozofija
    Odgovora: 410
    Poslednja poruka: 01.10.2015., 19:38
  2. Sebičnost..
    Autor tuzna_malla u forumu Arhiva
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 15.12.2008., 02:07