antenu povezati sa risiverom

TechniSat ST2000S i imam dve satelitske antene jedna je okrenuta ka astri a jedna ka hot birdu i na obe imam LND sa dva izlaza ukupno cetiri kabla
a na risiver mogu sa zakacim jedan! Antene su podesene pre 3god. i nisam ih koristio tacnije nisam imao risiver i sad kad sam ga nabavio problemi! povezao sam risiver preko antene sta mislis mozda za takovo povezivanje treba da se nadje odredjena frekvencija na tv-u. Vidi sta mozes!!!
 
jel ti vidis na tv-u uopste nesto sa resivera bar menu koji ima i tako to
nadji naku frekvenciju na astri i povezi na resiver kabal sa antene koja ti gleda na astru
ako na resiveru imas dve mogucnosti za prikljucivanje kabla sa fkonektorom to uradi u LNB input to ti je gornje
pokusaj pa javi
evo ovde imas sve za kanale mislim frekvencije i tako to
http://www.lyngsat.com/
 
kada ukljucis reciver preko AV ulaza na ekranu tvog TV mora sa se pojavi splot recivera i kada ga starujes vidjeces dole pri dnu dali ti je skala o nnivou signala u crvenoj ili zelenoj boji ako je crvenoonda sa prijemom ili otvaranjem odredjenih satelita nesto nisi napravio kak treba
 
Kako da koristim Sat finder ima dva uprikljucka jedan ide od LNB a jedan od risivera i kad to povezem i okrenem tockic (pojacam) skazaljka ode na max. i cuje se pistanje ne svijetli ni crvena ni zelena lampica,sta to pokazuje jeli to znaci da je signal dobar ako je zasto mi risiver pokazuje no signal.
 
Kako da koristim Sat finder ima dva uprikljucka jedan ide od LNB a jedan od risivera i kad to povezem i okrenem tockic (pojacam) skazaljka ode na max. i cuje se pistanje ne svijetli ni crvena ni zelena lampica,sta to pokazuje jeli to znaci da je signal dobar ako je zasto mi risiver pokazuje no signal.

Uvek on pisti kad je pojacan do kraja.Uradi ovako: pojacaj ga do kraja i kad zapisti onda ga malo smanji da nepisti i kad nadjes signal na nekom satelitu pistace.To ti je to ukratko ali moras povezati ovako LNB pa finder pa risiver.
pozzzz
 
Poslednja izmena:

Back
Top