beskorisna omladina?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: beskorisna omladina?

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano beskorisna omladina?

Moram nesto da pitam. A vezamo je za potrebu starije generacije one koja je bila odgovorna za zemlju 90 tih po mladjoj mojoj generaciji. Cuo sam epitete od toga da smo bezvredna generacija, nevaspitana pa do toga da smo suvisna bio masa planete i da ne nabrajam dalje. E imam strahovitu potrebu da nesto pitam. Da li smo mi pali sa marsa pre par meseci ili ste nas vi napravili. Da li su nas vaspitavali neki tamo ili vi. Kako se ocekuje da omladina bude normalna kada se roditelji ne ponasaju normalno. Dodjite na neku prvu stanicu autobusa stanite i gledajte, svima je na vrh jezika "ova danasnja omladina" , a kad dodje prazan autobus onda se pokolju za mesta. I sada neko dete koje to gleda treba sutra da stane u red kad se ulazi u bus? Kada su skole strajkovale, kad se nije islo u skole. Da li je iko razmisljao o posledicama? Da li je ikoga bilo briga za decu? Pa naravno da niti je iko razmisljao o posledicama niti je ikoga bilo briga.

Meni se cini da to sto neki od vas pljuju po nama , pljuju zapravo po svom delu, jer generalno mi smo vasih ruku delo. A vi me ispravite ako gresim.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: beskorisna omladina?

Aco sine, porašćeš i ti, eventualno. I pljuvaćaš po omladini. To ti je u krvi. Očekujem tvoj sina na nekom 3D forumu 2040-i neke da izvodi svoj scenski performans u kome prikazuje kako ga je otac maltretirao i ograničio u životu. I da kuka da su sve ribe sponzoruše, traže samo ultra hajteč analogno diditalni konverter.

Aktivan član
    Učlanjen
    15.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Slažem se sa komentarom iznad... Mislim da je svaka generacija pretrpela komentar: Ova današnja omladina ...ccc...

Uhvatim i sebe kako se zgražavam nad nekim stvarima koje čine (ili ne čine) klinci mladji od mene 10, 15 godina ali se češće desi da pomislim: Bože, pametne li dece, al sam ja bila glupa u njhovim godinama : )))

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Pa možda je patetično i Aca vam (često sa razlogom) dođe nešto kao pepeljara ovde... ali njegove teme uglavnom imaju smisla. I meni se čini da sa nama nije baš isto. Ali, kako reče, ispravite me ako grešim.

U zadnjih nedelju dana bar 10 puta sam upitana "šta je to sa mojom generacijom i zašto se ne ženimo/ne udajemo?"
    A valjda ne znaju zašto...
    Očekuje se od nas da stvorimo nešto iz ničega, što ćemo i morati, ali majq mu, malo razumevanja..... Dobro ja baš ne mislim na ustajanje u autobusu.
    Janidebi

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Pa svaka generazica je zivela u nekom svom vremenu i dobu. Pa posto se u 20. veku stil zivota menjao na svakih 10 godina, tako su se menjali i ljudi. Recimo kada su se pojavili Bitlsi, generacija starija od 30 godina je smatrala da oni stvaraju nesnosnu buku.
    E sad, uvek ce biti lepo vaspitane i divlje dece, samo sto se uvek vise vide oni nevaspitani, jer mahom urlaju i prave guzvu. Mislim da li si nekad video da recimo deca od 15 godina stoje na stanici i pricaju mirno a da prolazi neki stariji i kaze "e ta danasnja omladina".

Slične teme

1. OMLADINA PUPSa....???
    Autor IDI_DADA_AMIN u forumu Politika
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 20.06.2008., 10:37
  2. Odgovora: 556
    Poslednja poruka: 24.02.2008., 10:02
  3. Omladina JAZAS-a
    Autor PANFIKO u forumu Arhiva
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 27.11.2007., 18:29
  4. Odgovora: 0