PROSLAVIČU DŽURDŽEVDAN !

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

prof`.Grof`

Početnik
Banovan
Poruka
43
Jeste li dobili poziv od nekog Roma da mu udostojite dom vašim prisustvom na današnji dan. Osim što ćete nadam se da odete večeras kod svojih rođaka , ako bi ste bili pozvani , dali bi ste otišli na Džurdževdan kod nekoga u "Karton sitiju" u medjuvremenu. I kako bi ste se ponašali u takvom toplom raspoloženju i u takvoj porodičnoj idili i harmoniji...

p.s. Ti Jomini ne banuj me odmah, ovo je ozbiljna tema koja sadrži ozbiljna pitanja. I ne zatvaraj. Strpi se barem malo..........
 
Torrente-BG:
Zar grobari idu na slave??? Ja sam mislio da oni to ne praktikuju posto su ipak Tudjman i slicni ostavili neizbrisiv trag u Partizanu.A i do skora je Curkovic bio No.1
Ne verujem grobari su komunisti i jugosloveni a ima i Rvata dosta pa oni ne idu na nikakve slave dok su delije kao sto im samo tursko(dely -nasilnik , ratnik na tr.) ime kaze komunisti i turski romi pa slave samo dzurdzevdan. :mrgreen:
 
prof`.Grof`:
Šta si jeo tamo..........., ženske ?

Malo konkretnije piši, stvarno kako si se proveo, kako slave. Pitam zbog toga što sam čuo da iako teškog materijalnog položaja umeju da lepo ugoste "prijatelje".
a lik nije bio pravi crni rom vec navijac romskog kluba CZ pa je slavio kao i svi ostali jedino uz malo vise zavijanja ciganske muzike i najpopularnije ciganske pevaljke Cece R.
 
svetolik trpkovic:
a lik nije bio pravi crni rom vec navijac romskog kluba CZ pa je slavio kao i svi ostali jedino uz malo vise zavijanja ciganske muzike i najpopularnije ciganske pevaljke Cece R.

Šta su ti cigani krivi pobogu brate, što Partizan nije šampion i kakve to ima veze sa ovom temom i sa Džurdževdanom. Nemoj sve što je loše da okrivljuješ cigane.
 
prof`.Grof`:
Jeste li dobili poziv od nekog Roma da mu udostojite dom vašim prisustvom na današnji dan. Osim što ćete nadam se da odete večeras kod svojih rođaka , ako bi ste bili pozvani , dali bi ste otišli na Džurdževdan kod nekoga u "Karton sitiju" u medjuvremenu. I kako bi ste se ponašali u takvom toplom raspoloženju i u takvoj porodičnoj idili i harmoniji...

p.s. Ti Jomini ne banuj me odmah, ovo je ozbiljna tema koja sadrži ozbiljna pitanja. I ne zatvaraj. Strpi se barem malo..........


Malo je glupo što podrugljivo pišeš o verskom prazniku te ga vezuješ isključivo za Rome. Kada si takva ljudina, da li si išao da pomogneš nekom iz "Karton city-ja"? Tamo ima i izbeglih Srba sa Kosova koji nisu nikada glasali za "demokrate" pa su završili gde im nažalost i nije mesto ali zahvaljujući onima kojima su davali glas. Čini mi se da ni popovi ne obilaze taj deo vernika. A na slavu se ne poziva...
 
Naveo sam lepo Irone da "ćete večeras nadam se da odete kod svojih rodjaka". Znači da nisam vezao ovaj verski praznik isključivo za Rome.

A u "Karton sitiju" nema izbeglih Srba sa Kosova a o onima koje spominješ za koga su eventualno ranije glasali, ja verujem da nisu ni za jedne ni za druge. Tamo nikada nisam bio , a i kad bi me neko pozvao da odem razmislio bi. To je moj stav. Tako ja razmišljam. Zato sam i postavio ovu temu. Hoću da vidim koliko bi odavde ljudi otišlo tamo da ga recimo neko pozove večeras. A na slavu se u poslednje vreme , poziva na žalost, pa dešava se ponekad i da ti pozivnica stigne na kojoj piše i od koliko do koliko traje slava i u kojem restoranu. Puno toga nije normalno.........
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top