Vesti na podforumu Muzika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oasisi imaju veći hit od Nirvane

0504007.17.jpg


Najbolja indie-pjesma svih vremena je, kako tvrdi NME, prvi hit Oasisa Live Forever, koja je čak i pjesmu nezaboravne Nirvane Smells Like Teen Spirit uspjela zgurati na drugo mjesto.

Oasisi su ostvarili svoj dugo sanjani san, upravo ovaj brit-pop bend ima najbolju indie-pjesmu svih vremena. Riječ je o njihovom hitu Live Forever s debitantskog albuma Definitely Maybe.

Na drugom mjestu se sasvim očekivano našla Nirvana sa svojim, možda najkomercijalnijim hitom Smells Like Teen Spirit, koji se nekim čudom nedavno vratio na britanske glazbene ljestvice.

Ostatak ljestvice čine Palpova pjesma Common People, zatim There Is a Light That Never Goes Out legendarnih Smithsa i Don't Look Back Into The Sun, hit Dohertyjevih Libertinesa.

Morrissey i Pete Doherty mogu biti itekako zadovoljni, jer se svaki od njih našao na ovoj listi s čak dvije pjesme među prvih deset.

0505007.17.jpg



Libertinesi imaju još jedan hit Time For Heroes na šestom mjestu, dok su Morrisseyevi Smithsi s pjesmom How Soon Is Now? zauzeli sedmo mjesto.

Strokesi su na devetom mjestu s pjesmom Last Nite, dok su se Arctic Monkeysi popeli na deseto mjesto sa svojim drugim singlom I Bet You Look Good On the Dancefloor.

Ako se analizira cijela lista, Oasis, Smiths, Libertines i Stone Roses su definitivno najpopularniji bendovi.

Na popisu 50 najvećih indie-hitova našle su se pjesme mnogih slavnih bendova. Značajan obol indie-glazbi dali su i Joy Division, Babyshamblesi, Arcade Fire, Manic Street Preachersi, Killersi i Blur, kao i legendarni Pixiesi čija se pjesma Monkey Gone to Heaven također nalazi na ovoj listi.
 
Evanescence u raspadu


0495007.17.jpg


Amy Lee i njen Evanescence, unatoč svoj karizmi i ljubavi prema bendu, napuštaju svi njeni 'muškarci', pa su tako sad prnjice spakirali gitarist i bubnjar. Jedan prisilno, drugi spontanije.

Od stare postave Evanescenca uskoro bi mogla ostati samo njegova začetnica Amy Lee, koju su zbog čestih sukoba unutar benda napustila već četiri glazbenika.

Nakon odlaska jednog od osnivača Bena Moodyja 2003. i basista Williama Boyda 2006., ovih je dana 'procurilo' da su bubnjar Rocky Gray i gitarist John LeCompt friško napustili bend. Točnije, LeCompt je dobio otkaz, a s njim se spakirao i Gray.

"Prema onome kako su stvari postavljene, nije mi čak dozvoljeno niti reći da sam napustio bend. Menadžment Amy Lee mi je poslao e-mail u kojem govore da sam ugovorom koji sam potpisao obvezan bio svirati, snimati i ići na turneje s bendom, ali ne i govoriti o Evanescenceu", objavio je u svojem blogu Gray, najavivši pravu istinu o bendu nakon što se konzultira s odvjetnicima.

Brže bolje, Amy Lee je na službenoj stranici također izdala svoj 'proglas' kako bi fanove uvjerila da je s bendom sve u najboljem redu te da su zamjene za 'odbjegle' već pronađene, a turneja se nastavlja prema planu.

"…Evanescence je nešto što volim i njegujem od svoje 14. godine, a nastavit ću ga štititi i boriti se za njega kao što sam i do sada", bila je odrješita front-žena.
 
Rock-veterani se vraćaju na scenu


0468007.17.jpg


The Who, Police, Doorsi i Stoogesi spremaju se za povratničke turneje. Nakon godina pauze, spremni za nove glazbene pobjede, odlučili su još jednom zasvirati zajedno.



''I Hope I Die Before I Get Old'', pjevala je grupa The Who 1965. godine, a danas, 40 godina poslije, ti stihovi više ne vrijede za Rogera Daltryja i mnoge rock-velikane iz ''prošlih'' vremena.

Police, The Who, Genesisi, Stoogesi Iggyja Popa te preživjeli članovi Doorsa spremaju se za nove glazbene pobjede. Polako se okupljaju kako bi za koji mjesec spremni krenuli na koncertne turneje.

"Za te grupe želja za sviranjem ostala je nedirnuta, kao što je i za obožavatelje želja da odu na koncert i plješću im", pojasnio je Giles Green prvi potpredsjednik Sanctuary Recordsa, izdavačke kuće specijalizirane za "povijesne" skupine.

Phill Collins je ponovno okupio Genesis - bez Petera Gabriela, Lou Reed se vraća...

Pokušaj Vana Halena da se okupe je propao, no ostaje nada da će im to uspjeti iduće godine.

Neumorni Rolling Stonesi nastavljaju okupljati milijune obožavatelja na koncertima i ne odustaju od brojnih koncertnih nastupa.

Sting i njegov bubnjar Stewart Copeland posvađali su se na američkoj turneji te su odbili pomiriti se zbog snimanja albuma ''best of'' 1986. No, godine i financijski debakli su pomogli, pa članovi Policea ponovo djeluju zajedno. Za njihovu novu svjetsku turneju karte, koje stoje više od 100 eura, rasprodane su u rekordnom roku.
 
Tokyo
odlicna ideja i hvala na trudu, usput hvala i za glasove na esongu :-)

Sto se tice Oasis i Nirvane , mislim da je tu rec o prodatim primercima albuma. Oasis je definitivno bend po mom ukusu, pa time i neuporedivo bolji od Nirvane.

Miki Kosovo
Jesu, raspali se jer im umro producent, pevac sada ima solo projekat ``songs from the other side``...
ljudska glupost je beskoncna je l tako bese?



Stonsi su prebacili koncert zbog neresenih vlasnickih odnosa oko hipodroma a ne zbog konja. Hipodrom je u dugovima, pa se grad odlucio da preuzme iste tj izmiri dugovanja u trenutku kada je potpisan ugovor o nastupu. kako je u medjuvremenu odustao od toga , nije sigurno sta ce poverioci da urade pa Stonsi ,kao ozbiljan bend, ne zele da rizikuju.
 
Goldengaidin:
Tokyo
odlicna ideja i hvala na trudu, usput hvala i za glasove na esongu :-)

Sto se tice Oasis i Nirvane , mislim da je tu rec o prodatim primercima albuma. Oasis je definitivno bend po mom ukusu, pa time i neuporedivo bolji od Nirvane.

Miki Kosovo
Jesu, raspali se jer im umro producent, pevac sada ima solo projekat ``songs from the other side``...
ljudska glupost je beskoncna je l tako bese?



Stonsi su prebacili koncert zbog neresenih vlasnickih odnosa oko hipodroma a ne zbog konja. Hipodrom je u dugovima, pa se grad odlucio da preuzme iste tj izmiri dugovanja u trenutku kada je potpisan ugovor o nastupu. kako je u medjuvremenu odustao od toga , nije sigurno sta ce poverioci da urade pa Stonsi ,kao ozbiljan bend, ne zele da rizikuju.

nema na čemu i idući put ću glasati za vas ako ćete imati dobru pjesmu kao i ove godine
 
Hey You, nova Madonna!


0043007.17.jpg



Predvodnica koncerta Live Earth kao prava šefica parade zasukala je rukave i s Pharellom sklepala pjesmicu kojom će spasiti Zemlju od zagrijavanja. Skinite je jer još malo pa nestalo!

Cilj globalne serije koncerata Live Earth, koji će se održati 7. srpnja, podizanje je svijesti o klimatskim promjenama, a s tim u vezi Madonna, jedna od stotinjak zvučnih angažiranih imena, odlučila je pridonijeti više nego samo sudjelujući sa svojim starim hitovima.

Hey You, pjesma koju je 'kraljica' producirala ekskluzivno za tu priliku u suradnji s Pharrellom Williamsom, ne govori o problemima Zemlje, ali se odnosi na ljubav i čuvanje jedni drugih.

Madonna bi trebala pjesmu izvesti na koncertu na stadionu Wembley u Londonu. Drugi će se koncerti održati u New Yorku na stadionu Giants, u Tokiju, Šangaiju, Johannesburgu, Sydneyu, Rio de Janieru, Hamburgu i Istanbulu.

Hey You dostupan je na MSN.com.

Prvih milijun downloada je besplatno, a Microsoft će donirati 25 centi po 'skidanju' za Savez za zaštitu klime. Osim Madonne, u Londonu će nastupati i Red Hot Chili Peppersi, Genesisi i Beastie Boysi.
 
Trodimenzionalni U2 u Cannesu

0019007.17.jpg

Irski rokeri su na Azurnoj obali promovirali svoj novi film. U23D snimljen je na južnoameričkom dijelu Vertigo turneje. U njemu je sve od Sunday, Bloody Sunday do Beautiful day.

CANNES - Irski superpopularni rockeri U2 nastupili su u subotu na znamenitom crvenom tepihu u Cannesu, izvevši dvije pjesme kako bi promovirali svoj novi koncertni film U23D.

U2 su na stepenicama festivalske dvorane, pred nekoliko tisuća posjetitelja Filmskog festivala i obožavatelja, odsvirali hitove Vertigo i Where the Streets Have No Name.

0020007.17.jpg


Film U23D snimljen je tijekom južnoameričkog dijela Vertigo turneje, a u njemu irske superzvijezde izvode hitove koji su im obilježili karijeru, od Sunday, Bloody Sunday do Beautiful day.

Snimljen je posebnom trodimenzionalnom tehnologijom, pa ga publika treba gledati uz pomoć specijalnih naočala, kako bi na pravi način doživjela impresivne audiovizualne efekte zahvaljujući kojima izvođači kao da "iskaču s ekrana".

Producenti kažu da je U23D dio revolucije u filmskoj industriji, koja će potaknuti porast proizvodnje trodimenzionalnih filmova i razvoj još naprednijih tehnologija.
 
POVRATAK ĆELAVE PJEVAČICE

Vraća se Skinh... pardon, Sinead O'Connor


Idonotwantwhatihaventgot.jpg


Nekadašnja irska buntovnica briljantnog glasa i kontroverznog ponašanja, koja se nije ustezala trčati pred rudo ma koliko je to koštalo, u četrdesetoj je snimila dvostruki album crkvenih pjesama nazvan "Teologija" kojim se vraća na scenu.

Sineaoconnortearinguppopespicture.jpg


Neki će se nje sjetiti po obrijanoj glavi, drugi po vanzemaljski dobro otpjevanoj verziji Princeove pjesme "Nothing Compares 2 U" a treći po skandalu iz 1992. kad je uživo na televiziji (u kultnoj emisiji "Saturday Night Live") poderala Papinu sliku. Taj njezin potez navukao je dosta bijesa na nju, a ona je to učinila u znak protesta zbog crkvenog institucionalnog prikrivanja svećenika-pedofila; desetak godina kasnije u javnost su procurili brojni skandali koji su joj dali za pravo, ali ona je svoj istup platila time što je od tad njezina glazbena karijera bila na nižoj razini od prijašnje.

Premda je i dalje snimala albume i pravila dobru glazbu, češće se nalazila u vijestima zbog svojih kontroverznih postupaka i blago rečeno dinamičnog privatnog života (ima četvoro djece od četiri različita oca). Krajem devedesetih zaređena je za svećenicu u otpadničkoj frakciji katoličke crkve, a 2000. se u jednom intervjuu proglasila lezbijkom (ali je to kasnije porekla, objasnivši da je "samo htjela pomoći jednoj osobi da se osjeća bolje"; kasnije je precizirala da je "3 hetero i 1 gay" i da je u životu, pored brojnih muškaraca, imala i tri veze sa ženama).

fgs.axd


2003. javno je objavila da se povlači iz glazbenog posla, ali je kasnije pojasnila da je pod tim mislila samo na mainstream pop-industriju, i da se želi posvetiti onim vrstama glazbe koje nisu toliko eksponirane. Rečeno-učinjeno: 2005. snimila je "Throw Down Your Arms", reggae album koji su kritičari proglasili jednim od njezinih najboljih uradaka uopće. A sad se obratila vjeri, s izjavom da "želi spasiti Boga od religije" i snimila dvostruki album "Teologija" s uglazbljenim starozavjetnim psalmima, koji će se u trgovinama pojaviti 22. lipnja. Prvi disk je akustični, "Dublin sessions" a drugi električni, s cijelim bendom ("London sessions"); prema prvim predpremijerama koje se mogu čuti (i downloadati) na www.sineadoconnor.com, akustični materijal mnogo bolje leži njezinom još uvijek sjajnom glasu, ali ni električni nije nimalo loš.


Okretanje Starom zavjetu ova četrdesetogodišnjakinja koja sad ima kratku, sjedinama prošaranu kosu, objašnjava jednostavno: "Volim tu duhovnost. Željela sam biti s prave strane crte koja razdvaja ljigu od coola. Kad je u pitanju vjerska glazba, vrlo je tanka crta između cool i jako ne-cool. Namjerno sam se posvetila Starom zavjetu. Ako počneš pisati pjesme o Novom zavjetu, osuđen si na propast ma kako to sročio, jer ljudi imaju takve predrasude o toem da je to užas. Ako počneš pisati pjesme o Isusu znaš da te nitko neće slušati. Naravno da ja vjerujem u Isusa, ali ja nisam glupa."


"Što god se dogodilo s ovom pločom diktirat će način na koji ću ja nastaviti.. Mislim da će to otvoriti jedno kreativno područje kakvo prije nije postojalo," kaže Sinead o svojim očekivanjima, i dodaje da bi voljela snimiti i album s gregorijanskim napjevima, dječjim pjesmama ili čak opernim arijama, "ali pjevanim normalnim glasom samo s gitarom, punk verzija opernih pjesama, nešto kao 'Sex Pistols idu u operu'."


Zašto toliko neuobičajenih ideja? "Voljela bih promijeniti područje... u Americi to zovu inspirativnim, valjda je vjersko/duhovno/inspirativno to područje u kojem bih voljela raditi, skladati melodije za zborove, takve stvari. To mi mnogo više odgovara od rocka i popa, gdje sam bila pomalo četvrtasti klin u okrugloj rupi... Zbilja ne bih htjela pustiti kosu, obojiti je plavo i povećati si cice." To bi bilo zbilja nepotrebno – ma kako izgledala, još uvijek je dovoljno da Sinéad Marie Bernadette O'Connor zine i pusti glas, i svako s dva funkcionalna uha u glavi zastat će i to poslušati. Ako anm ne vjerujete, nađite na internetu njezinu MySpace stranicu i poslušajte obje verzije psalma 33, akustičnu i električnu. Sjajno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top