Da li je pas bas velika obaveza?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Da li je pas bas velika obaveza?

Početnik
    Učlanjen
    30.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li je pas bas velika obaveza?

treba da kupim psa za mesec dana i ono sto me zanima da li neko treba da bude sa njim non-stop u narednih 6 meseci?

Obećava berekin (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: da li je pas bas velika obaveza?

Zavisi od rase do rase, ali u principu svaki pas zahtjeva puno obaveza, sto nije tesko jer ce ti zauzvart priustiti puno radosti (npr mozes da lakse prifuras nekoj ribi koji takodje seta psa po parku, jos ako ona ima zenku mozda i ti i tvoj pas omastite brkove...pa gledas li ti americke filmove ??? )
    .

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Naravno da ne mora. U stvari preporucljivo je ostavljati psa u tom uzrastu samog na neko vreme (naravno samo ako je sit) da bi se vremenom navikao da necete uvek biti sa njim. Ako ste prvih 6 meseci njegovog zivota stalno tu, posle ce njemu vas odlazak na nekoliko sati pasti kao shok i moze da dodje do toga da unistava stvari po kuci, cvili, namerno piski tamo gde ne treba. Tako da kad odlazite iz kuce ostavite stenetu vodu i nesto hrane (ali ga svejedno prethodno nahranite), nek mu igrackice budu pri ruci. Verovatno ce malo cijukati prvih par minuta, a posle ce verovatno zaspati ili se igrati.
    Btw koju rasu ce te uzeti?

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio berekin
    Zavisi od rase do rase, ali u principu svaki pas zahtjeva puno obaveza, sto nije tesko jer ce ti zauzvart priustiti puno radosti (npr mozes da lakse prifuras nekoj ribi koji takodje seta psa po parku, jos ako ona ima zenku mozda i ti i tvoj pas omastite brkove...pa gledas li ti americke filmove ??? )
    .
    Sve mi se cini da nikad psa u zivotu nisi imao....

Zainteresovan član Proffa (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Pas je zahtevan ali kad se sazivis sve je to rutina a i zavisi koja je rasa i koliko ga zavolis!

Zainteresovan član Proffa (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Imam jako umuljatog terijera, skoro se ostenila...

Zainteresovan član designpara@gmail.com (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Pas jeste obaveza ali ako ga zavolis postaje ti to svakodnevnica bez koje ne mozes, ja sam to danas osetio prvi put jer sam juce uspavao mog psa i sada svaki momenat mi je praznina bez njega i jako tuzan i cudan osecaj. Npr. krenuo sam da legnem i navika mi je bila da ga smestim na mesto i onda ja lezem, ustao sam jutros i bilo mi je cudno, nisam morao da jurcam da sve zavrsim sa njim da bi stigao na fax na vreme, i pravo da ti kazem uzasno mi vec nedostaje ta obaveza jer je to nesto sto je mnogo lepse od obaveze, to je uzivanje, bar ja to tako kapiram. Naravno da ce ti biti nekad da poludis i pogotovo ces se cimati dok on malo ne sazri (najgore je do 6. meseca) ali sve je to ok. Tako da ako oces psa uzmi ga i uzivaj sa njim...

Iskusan vilus (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

ako iskreno volis pse uzmi ga i ne razmisljaj o njemu kao o obavezi,a posto se vec dvoumis razmisli dobro da li zaista zelis psa ili bilo koju drugu zivotinju.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •