Milanko Šarančić rešava stambeno pitanje
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Milanko Šarančić rešava stambeno pitanje

Zainteresovan član Polly Jean (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Milanko Šarančić rešava stambeno pitanje

Bivši JUL-ovski kadar,a danas funkcioner NS i pulen Velimira Ilića izgleda da je odlučio da stambeno obezbedi sebe i svoje potomke...

Generalni direktor železnice Milanko Šarančić najavio je da će otkupiti luksuzni stan u centru Beograda.

Taj mu je stan železnica dala na korišćenje. Sindikati železnice kažu da je to porazno jer za tri godine Šarančićevog upravljanja to preduzeće samo popada. Stručnjaci pak objašnjavaju da je problem u tome što je tehnička Vlada donela uredbu kojom je omogućila državnim službenicima da na rok od 20 godina otkupe stanove u kojima trenutno žive, a za koje država plaća mesečni zakup.
    Milanko Šarančić, o čijim malverzacijama na toj funkciji je TV B92 već izveštavao, kako se saznaje u oktobru prošle godine je od železnice dobio na korišćenje stan od 108 kvadratnih metara na Vračaru u novoizgrađenoj luksuznoj zgradi.

U tom delu grada kvadrat novogradnje košta oko dve hiljade evra, a Šarančić je, prema pisanju medija, najavio da samo čeka pravi trenutak da kupio taj stan na kredit od 20 godina i uz kamatu od samo jedan odsto.

U nevladninoj organizaciji koja se bavi korupcijom, Transparentnost Srbija upozoravaju da je reč o još jednom primeru kako državni služebnici mogu jeftino da dobiju stanove i to kada je za veliki broj građana kupovina stana nedostižna, što je sada dodatno otežano najavljenim ukidanjem subvencionisanih stambenih kredita za mlade.
    I u sindikatu železnice pitaju se kako to Šarančić može da otkupi stan po tako povoljnim uslovima, kada je firma koju on u poslednje tri godine vodi u sve gorem stanju. Sindikat je zbog toga već održao dva jednočasovna štrajka upozorenja, a za 20. maj najavljuje zaustavljanje vozova.
    Milenko Šarančić je inače javnosti postao poznat kada je B92 izveštavao o aferi kupovine švedskih polovnih vozova, koji su nabavljani bez tendera preko firme koja se bavi uvozom garderobe.
    Milenko Šarančić nije danas bio dostupan za komentar.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.04.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Milanko Šarančić rešava stambeno pitanje

Ja necu da kupim stan , ni po najpovoljnijoj kamati.Ja hocu da dobijem stan ! Lepo kao i ogromna masa drugih ,moze i mali ,malecki ,moze i star , . Nevidim nijedan razlog da to nebude!
    Deljeni su pa prestali i sta sad? ko nije dobio sirotinja ...a ko jeste ,sirotinja al sa krovom nad glavom.

Primećen član Atreid (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio intimo band
    Ja necu da kupim stan , ni po najpovoljnijoj kamati.Ja hocu da dobijem stan ! Lepo kao i ogromna masa drugih ,moze i mali ,malecki ,moze i star , . Nevidim nijedan razlog da to nebude!
    Deljeni su pa prestali i sta sad? ko nije dobio sirotinja ...a ko jeste ,sirotinja al sa krovom nad glavom.
    Hehehe, ti neces? A, sta oces, da ti ja kupim?

Edit: To sto su dijeljeni, zato je drzava na kraju i propala...

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Thumbs down Re: Milanko Šarančić rešava stambeno pitanje

Veljin ugostitelj, pravi šaran "seljačke koalicije"
    U 2007 mi kao društvo tolerišemo da nam železnicu, kičmu saobraćaja sa 21000 zaposlenih vodi kafandžija koji rešio da pred kraj svog mandata reši i stambeno pitanje.
    Srbija bolje i ne zaslužuje.

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

eto ovi iz dss-ns podignu kredit na 20 godina da otkupe stan i pljuju ih zbog toga.

Lopine iz DS-a za razliku od njih namontiraju 2-3 tendera, opljackaju i uniste 4-5 fabrika, strpaju proviziju i mito u dzep i kupe taj stan za kes. I oni su navodno posteni.

Lopine iz DS-a i LDP-a prozivaju nekog da je lopov? Da nije tuzno bilo bi smesno.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.04.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Atreid
    Hehehe, ti neces? A, sta oces, da ti ja kupim?

Edit: To sto su dijeljeni, zato je drzava na kraju i propala...
    Izvini ,u pitanju je ogoman i ozbiljan problem . Moze onda i da se kaze : Svi stanovi koji su podeljeni ustvari su drzavni i svi od danas konkurisu da ih kupe konacno po istim i normalnim uslovima.Ti ljudi su u proseku od mene bogatiji za 60 -100 000evra zbog te brljotine. .Znaci ili ce se nastaviti ta socijalna politika ,ili ce se stanovi oduzeti pa kao sto sam rekao. Naravno posto je u pitanju strasan posao za domace kvazi biznismene nece doci ni do jednog mog resenja .
    Nego zasto mislis da su ovolike banke dosle na ove prostore? Pa da bi meni i slichnima nabacile kredite za praunuke. I to sve sto nismo imali srece! E pa malo je glup kriterijum...

Primećen član Atreid (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Moze onda i da se kaze : Svi stanovi koji su podeljeni ustvari su drzavni i svi od danas konkurisu da ih kupe konacno po istim i normalnim uslovima.
    Koliko ja znam ti stanovi su privatizovani, otkupljeni, tako da je to sad privatna imovina...

Ti ljudi su u proseku od mene bogatiji za 60 -100 000evra zbog te brljotine. .Znaci ili ce se nastaviti ta socijalna politika ,ili ce se stanovi oduzeti pa kao sto sam rekao.
    Tacno, jesu im "s neba pa u rebra" pali ti stanovi, ali se nece nastaviti vise takva socijalna politika jer ovo vise nije samoupravni socijalizam vec kapitalizam, a ne mogu se ni oduzeti jer su sada privatno vlasnistvo. Takodje, takva socijalna politika je i dovela do propasti drzave, u jednom trenutku.

Nego zasto mislis da su ovolike banke dosle na ove prostore? Pa da bi meni i slichnima nabacile kredite za praunuke.
    Dosle su jer imaju interes, a na tebi je hoces li prihvatiti to sto ti one nude niko te ne tjera.

I to sve sto nismo imali srece! E pa malo je glup kriterijum...
    Jebi@a sta da ti kazem, tako ti je to u zivotu.

Moja brat od tetke, kosarkas, presao u jedan klub u Sloveniji, dobio ogroman poslovni prostor u centru Ljubljane, veliki stan isto u centru Ljubljane, auto da bira (uzeo nekog Jeepa), plus nekoliko stotina hiljada eura. Sad, mu istice ugovor sa Slovencima i ima vec jednu ponudu iz Spanije. Ono sto hocu da kazem, jeste, da on nije cekao "socijalne" stanove niti mu je iko ista davao na ljepe oci, sve je sam postigao, pa isto tako na tebi je druze da se izboris za svoje mjesto pod suncem. Drzava treba da omoguci i meni i tebi i njemu iste pocetne pozicije, ostalo, od tebe zavisi.
    Poslednji put ažurirao/la Atreid : 06.05.2007. u 14:39

Slične teme

1. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 20.02.2009., 22:44

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •