Help- Notebook black out...

DjuraMornar

Iskusan
Poruka
5.284
Cao,
Imam laptop Fujicu Siemens...amilo...tralala...Nedavno sam ga kupila,ima par meseci...Sta se desava....Od pre neki dan, u sred rada, ili dok sam na netu...pojavi se bela slika ...tipa svetla, ili uzduzne strafte( preko celog mionitora )...i blokira...moram potpuno da ga ugasim. Cak nece ni da se restartuje...
Sta bi to moglo biti?
Da nije slucajno ventilacija?
Vidim dobro se zagreje...
Panika me hvata da mu se slucajno nesto ne desi , jer sav je moj rad unutra... :?

Hvala.
 
Ako mozes da nam kazes koju karticu imas bilo bi extra. Inace moze i da bude da se nesto drugo pregrejava. Nadam se samo da ne prekrivas ventilacione otvore dok radis na njemu. Inace koliko dugo obicno radis na njemu dok se to ne desi?
 
ATI Radeon Xpress 1100

Pa znas kako...hm...ne radim dugo...evo npr..malo pre sam bila napolju, vratila sam se...ukljucila komp...do duse stavila sam ga na krevet, nije mogao da dise...ali je bio uljucen samo nekih 20tak minuta...i tandaramandarabroc...linija do linije...

To se desilo do sada 3 puta...u poslednjih nekoliko dana...
Nekada je na stolu, nekada dok sedim ..u krilu...zavisi...zato sam pitala da li da napravim neki stalak..sa ramom...da u tom delu gde je ventilacioni otvor uvek bude slobodne cirkulacije vazduha...
jer cak i ako je na stolu..i ako ima one nozice koje ga odvajaju ,ipak nije dovoljno i zagreva se...hm...
 
Koliko je to nedavno kupljen?
Imas problem sa temperaturom u globalu,ali to je problem sobne temperature,jer ide leto i temperatura je veca u sobi a samim tim i u racunaru!
Moje misljenje je da nije kvar u kompu,vec samo treba malo vise strujenja vazduha ;)
 
Naravno da nije problem u laptopu(osim ako jednostavno nije dobro konstruisan za strujanje vazduha). Pa mislim realno gledano Turion na 51 C i bez opterecenja!! Dobro sada zna sta je problem,pa ce da napravi onaj stalak,pa ce laptop imati(nadam se) vise svezeg vazduha.
 
Problem je u pregrejavanju.
Posto i kad sam na odmoru, nosim notebook i naravno radim i u uslovima kad je napolju skoro 40. mada u hladu, notebook de pregrejava. Zbog toga sam napravio mali stalak, kojim sam pridigao prednji kraj notebooka i mogu da radim ceo dan od jutra do veceri bez da se pregreje. Ako to ne uradim vec posle najkasnije sat vremena se gasi.
Inace to sto drzis na jastuku, cebetu, krevetu je veliki problem. Posto mu je ventilacija i ventilator dole, zacepis dovode i kraj veselja i radosti. Ako vec koristis laptop iz kreveta, pdmetni neku cvrscu knjigu ili slicno da mu barem one male nozice daju prostora ispod.
Ne brini, nista to nije neobicno ni cudno, jos nisam imao notebook koji nisam morao da "mazim i pazim" da se ne pregreje :) neki se greju brze neki sporije ali nijedan ti nece dugo raditi na jastuku na primer.
 
Code..
Ne drzim ja njega stalno na "jastuku"...pa ne radim valjda iz kreveta...:O)
To je bilo juce ,kada sam dosla da proverim, postu...jednostavno ga odnesem sa sobom ...stavim na krevet/dvosed.. 15tak min. dok ne popijem kafu...znas ono...
Ali definitivno cu morati da napravim neki stalak...jer cak i kada je na stolu, vruc je...
Neko me pitao kada sam ga kupila...pa ima nekih 5 meseci...
Moracu da uradim i neki backup...za en daj Boze...

Hvala svima...malo mi je lakse kada znam da je to u pitanju...uplasila sam se da nije nesto mnogo gore...

Pozzzz
 

Back
Top