Drzavna Bezbednost

Ko hoće da se ženi, ti? :dontunderstand:





Šta su to "studije obrazovanosti"? :eek: :lol:





Oh, evo ga još jedan antiintelektualac u pokušaju. :roll:

Takve najviše volim, ovamo pljuvanje na obrazovanje (pardon, "studije obrazovanosti" ;) ) jer nisu bili sposobni i istrajni da i sami nešto nauče i završe, a onamo nemaju pojma ni o najosnovnijim stvarima u životu, pismenost na nivou moje nepismene čukunbabe, ne znaju ni jedan zanat, ne poznaju ni jedan posao... E moj Gatsby...

more, i da se ozenis nece ti to pomoci, ja bi eventualno brate pokusao da sam na tvom ono mestu brate pokusao bih da se zamonasim :mrgreen:
 
Sta je kome tesko je individualna stvar...

Meni je tesko da radim u marketu.
Lako mi je da rukovodim telekomom.
Tesko mi je da rukovodim obicnom jedinicom kad me zajasi nebuloza politicka jajara, cak nije ni iz bezbednosnih struktura...

Sve je to individualno....
Do neke granice si fleksibilan, posle toga nisi...

Postoje razni psiholoski profili...ima onih koji gledaju i ne reaguju, sta god da radis...a nisu ni apaticni ni atonicni.
Dokle god je narodu potaman da mu DB bude oteta od strane lopova, a to se desilo sa Slobom, ranije je ipak jezgro bilo drugacije...bice tako..
A i ici ce na gore...ne moze priroda da napravi koliko je coveku malo da pokrade i unisti...
 
more, i da se ozenis nece ti to pomoci, ja bi eventualno brate pokusao da sam na tvom ono mestu brate pokusao bih da se zamonasim :mrgreen:

Ah, javio se naš 12-godišnjak opet. Jel to pokušaj da budeš zabavan? :rotf:

Nego, ajde ti lepo nazad u svoj ćošak, pa pitaj po 1234512345. put "jel teško raditi?", "a kako se plaćaju računi?", "a kako ja da živim sam bez mame i tate, ako mi neko plati stan hoće li onda cimer da se brine o meni i menja mi pelene?" i slična produhovljena pitanja kojima spemuješ ovaj forum ovde već godinama. :per:

Voljno.
 
Треба да питаш на правом месту,добро би било да си из војне академије или да си завршио факултет безбедности
 
Poslednja izmena:
Zavisi,iskreno ne gajim bas neke simpatije prema DB-ovcima.Znam neke koji su izgubili glavu i mnogo sta radeci za njih,neki su mi bili i bas bliski,ali to je neka druga prica.DB cak sta vise i voli bandite.
Ali mislim da sada DB ne postoji vise,nego BIA.Oni traze ljude sa razlicitim obrzaovanjem.Mislim da parvnici najbolje prolaze.Naravno pored svakog fakulteta moras da prodjes i njihovu specijalnu obuku.

Sta je DB?
BIA? to je kao neka CIA? srpska?

da li se moze sa obicnom licencom radnika obezbedjenja kod njih da radi?
 
Interesuje me Vase misljenje u vezi posla u DB-u.Kako do zaposlenja,kakve ljude primaju i kakav je to posao u sustini?
Evo,ovde imas brdo informacija iz prve ruke,sustinski se nista nije promenilo,biraju najbolje kadrove iz raznih oblasti koje su potrebne radi ocuvanja drzavne bezbednosti kako spolja,tako i iznutra.Covek je objasnio kako primaju ljude,sta od njih traze i sta im zauzvrat nude.Sigurno je i to da se poneko ubaci onako stranacki preko veze,ali gro ljudi cine pravi strucnjaci iz svojih oblasti.

 
Nije mi jasno odakle toliko negativno misljenje o BIA-i (DBu, kako god).
Veliki broj ljudi koji tamo radi nema nikakve veze sa onim sto je svrha BIA-e. I oni imaju pravnike, ekonomiste, knjigovodje, pisare.... sve ostalo sto ima svaka drzavna institucija koja ima pune ruke posla.
Dospeti na neko mesto spijuna, operativca se sigurno ne moze preko oglasa.
Druga stvar, koliko sam cuo da bi se obicni civili zaposlili kod njih, provere traju najmanje godinu dana, a za policiju 5-6 meseci (jer nemaju ni ugovor sa njima, pa proveravaju i one koji su zavrsili i srednju u Kamenici i Akademiju).
Ja licno bi se svakog trenutka zaposlio kod njih da radim bilo sta, samo kad bih imao prilike (veze).



Људи који се неразумеју у службе за њих је БИА криминална организација која убија људи у Србији
 
špijuni su toliko stručni da su očigledno ... "sprečili raspad jugoslavije, sprečili raspad srbije (kosovo otišlo), i tako dalje, "
očigledno je da su bili zauzeti dafinom, jezdom i prenošenjem kofera sa parama na kipar.
nemaju dva grama mozga a znaju da kradu pare i da štite vodje navijača, dilere.
da je tajna služba kako treba, ne bi narod bio u septičkoj jami, ali šta njih briga za narod, ljube vlast u zadnji trap i kradu pare.
i dalje su opsednuti sa SPO i vukom draškovićem i sličnim glupostima. zaista su devijantni, nije zajebancija. raspala im se država ispred nosa a oni to iskoristili da ukradu pare. nema većeg zla za narod od njih.
čak ni ratko mladić ne bi sedeo u sheveningenu da ga tamo truju da su špijuni sprečili raspad jugoslavije, ne bi bilo rata i Juga bi bila cela. i sada kad cia truje srbe, oni ljube cia u zadnji trap a verovatno ni ne znaju kako ih truju, ili ih baš briga, jer eto, ljube vlast u zadnji trap i kradu pare. šta ih briga za srbe u sheveningenu.

prozivam bia da pokažu da imaju više od 2 grama mozga i da otkriju kako cia truje srbe u sheveningenu.
nemaju pojma. nemaju kredibilitet da rade u tajnoj službi, dospeli su tamo zbog podobnosti a ne zbog stručnosti, isto kao kad neki klinac od 15 godina hakuje servere pentagona, to je zato što u pentagonu ne rade najstručniji nego najpodobniji za vlast, ulizice koje mrze one koji nisu ulizice pa se bore protiv vlasti. špijuniraju politički nepodobne a ne one koji su zaista opasni. a nisu nikad u zadnjih 30 godina uhvatili nekog američkog špijuna u srbiji a stalno spinuju da je b92 pun špijuna, i ne samo b92. ajde, neka ih uhvate... hoće malo sutra.
a počela je cia i otvoreno da stvara medije po srbiji, evo ako pipnu petreusa i njegove medije, ja skočim sa mosta.
aaa evo ubacili aidu ćorović pored jankovića, janković je bre terorista, mnooogo opasan za narod. cia, brisel i bia ubacili ljude pored jankovića, uvatili se za njega ko pijan za plot. umislili da će janković da pravi revoluciju, ubacili mu cia, bia i briselsku kameru i u WC šolju, ima čovek 3 kamere u svojoj wc šolji.
sledeći film o džems bondu treba da bude o tome kako postavlja bubice u wc šolji a ne o avanturama i lepim automobilima zarad promocije tajne službe.ko ne zna da su filmovi deo propagande, nema kredibilitet da radi u tajnoj službi.
 
Poslednja izmena:
Ne zelim nikoga da branim,ali samo jednu stvar da kazem,a to je da Sluzba bezbednosti nje vlast niti su ti ljudi izabrani na osnovu programa neke stranke pa mogu da sprecavaju raspad zemlje,promenu drustvenog sistema ili da zaustave sikaniranje nasih Srba po evropskim zatvorima.U sluzbi sigurno ima ljudi koji su dosli preko veze,ali gro ljudi su strucnjaci sa visokom dozom profesionalizma i patriotizma u sebi.
 
Interesuje me Vase misljenje u vezi posla u DB-u.Kako do zaposlenja,kakve ljude primaju i kakav je to posao u sustini?

Posto nisi upoznat znaci da nisi ni blizak sa ljudima oji bi te regrutovali,
ali recimo ima dva probitacna nacina...

Prvo nadji neku ribu koja je bliska sa DB, pa onda preko nje upoznas neke uticajnije ljude
koje podmazujes redovno, da shvate da si izvezban.
Drugi nacin je jednostavniji, zavrsis fakultet bezbednosti gde upoznas pojedine ljude
i primenis slicnu taktiku, znaci problem je u taktici...ako vec nemas rodjaka na visokom mestu u Vojsci
ili nekog jaceg Ministra....

Malo se salim, ali je to procdura za svaki malo poverljiviji posao u drzavi...
 

Back
Top