Ocenite ovu gamersku konfiguraciju

Ocenite Konfiguraciju

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • 6

  • 7

  • 8

  • 9

  • 10


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

dodgeme

Primećen član
Poruka
664
amd athlon 64 3000+
1gb DDR 400 RAM
80gb HD
Inno3D Geforce 8500 GT (512 MB )
built in sound card

Dobio sam ovaj kompijuter u zamenu za wow nalog sa 2 lvl 70 lika, zanima me dali je dobar gamerski GIG i dali mogu recimo da igram FEAR na highes, i STALKER na Full Dynamic Lightning. Takodje bi zamolio da obrazlozite vas glas ako moze.
 
Dao sam 5-icu. To je otprilike za vecinu danasnjih igara. Za Stalker-a bi rekao neka trojka,mozda cetvorka. FEAR bi teoretski trebalo da mozes da igras na maximumu,ali u praksi to nije moguce(bez seckanja i tih stvari). Ja sam imao slicnu konfig.(sa jacom i overklokovanom grafickom i overklokovanim procesorom) i jos uvek imam poprilicno slicnu,samo sto sam dodao jos 1gb rama,jos malo overklokovao proc i do izvukao poslednji atom iz memorije. Fora je sto ja sa jacom grafickom i overk. procesorom nisam mogao da igram FEAR sa max texturama dok nisam dodao jos 1gb ram-a. STALKER sa full dynamic lightning i ostatak podesavanja relativno na max-u moci ces da igras,ali ne ocekuj vise od 15fps. Procesor je manje vise los za danasnje i buduce igre,osim ako ga ne overklokujes. Tada on postaje mnogo mocniji(sa 1.8ghz na 2.5 mi je donelo oko 30fps u FEAR-u). Graficka ti je u rangu 7600gs(za dlaku bolja) i podrzava DX10,ali ne ocekuj da ce ti DX10 igre raditi na vise od 800x600(najverovatnije) sa 20fps. Sve u svemu komp nije los i verovatno ce biti ok jos barem 1 godinu,tako da.....
 
sta bre seres S.T.A.L.K.E.R radi kod mog burazera na 512 ram i ati 9600 pro bez problema a sto se tice kompa nije los ali je kombinacija sa nekim intelom i ati grafikom mnogo bolja AMD i N-Vidia su sranje i nisu izdrzljivi ko malo pre navedeni ali svaka cast dobru si kombinaciju uradio i dobio komp pozz svima
 
gillence:
sta bre seres S.T.A.L.K.E.R radi kod mog burazera na 512 ram i ati 9600 pro bez problema a sto se tice kompa nije los ali je kombinacija sa nekim intelom i ati grafikom mnogo bolja AMD i N-Vidia su sranje i nisu izdrzljivi ko malo pre navedeni ali svaka cast dobru si kombinaciju uradio i dobio komp pozz svima

Auuuu.Da da i BMW je sranje auto posto nije izdrzljiv ko Mercedes.
 
gillence:
sta bre seres S.T.A.L.K.E.R radi kod mog burazera na 512 ram i ati 9600 pro bez problema a sto se tice kompa nije los ali je kombinacija sa nekim intelom i ati grafikom mnogo bolja AMD i N-Vidia su sranje i nisu izdrzljivi ko malo pre navedeni ali svaka cast dobru si kombinaciju uradio i dobio komp pozz svima
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Covek mi je ulepsao dan,ubih se od smejanja,cek jos malo :lol: :lol:
 
Ummm samo da razjasnimo par stvari gilence. On je pitao da li moze da igra STALKER sa full dynamic lightning. Ja sam mu odgovorio poprilicno tacno(mozda +- 5fps). Inace tvoj drug najverovantije nije povecao texture do maximuma(samo 512mb),a cak i sumnjam i da su texture blizu max. Zatim,ukoliko na 9600pro ukljucis full dynamic lightning neces izgubiti puno fps-ova zbog toga sto dynamic i full dynamic automatski ukljucuju HDR,a s obzirom da je 9 serija ATi kartica DX9.0b kompatibilna(podrzava samo shader model 2.0) na njoj nece moci da se ukljuci HDR. Zatim nVidia je "izdrzljiva" koliko i ATi,mada ATi,s obzirom da se njihove kartice vise greju(pricam o modelima posle 9 serije), mogu da izdrze nekih 10-20 C vise,mada to sve pada u vodu kada vidis da se radi o temperaturama iznad 130 C. Sto se tice overklokovanja,nVidia kartice se overklokuju vise,ali ATi postize nesto bolje rezultate u shader zahtevnim igrama. Inace ovo je sve za stariju generaciju. Sada nVidia ima 8800gtx koja jede x1950xtx za dorucak,rucak,uzinu i veceru,ali to ce se najverovatnije promeniti kada ATi izbaci HD 2900XTX. Zatim od kada se nVidia pise N-Vidia???? Zatim zbog cega je AMD neizdrzljiv? Dobro Athlon64 mozda ne moze da izdrzi visoku temp ko Pentium 4,ali moze vise od conroe procesora. Ja sam svoj Athlon64 3000+ drzao na 2.67ghz i voltazom od citavih 1.75v sa stock kulerom(temperatura je bila oko 57 C pod naporom) vise od godinu dana. Sada sam morao da smanjim OC posto sam ubacio jos 1gb ram-a koji se ne oc-uje nesto posebno. I samo da zavrsim(mada ima tu jos dosta da se komentarise) i da ti kazem da je AMD jos prosle godine kupio ATi,pa samim tim ono INTEL+ATi pada u vodu.
 
gillence:
sta bre seres S.T.A.L.K.E.R radi kod mog burazera na 512 ram i ati 9600 pro bez problema a sto se tice kompa nije los ali je kombinacija sa nekim intelom i ati grafikom mnogo bolja AMD i N-Vidia su sranje i nisu izdrzljivi ko malo pre navedeni ali svaka cast dobru si kombinaciju uradio i dobio komp pozz svima

Da radi :lol: Pitanje je kako radi ? na 15 fps stim da swapuje do 5 fps ? Mogu je S.T.A.L.K.E.R-a da instaliram na moj star PC <AMD XP 2000+ 1.67GHz / Abit 9600 XT 256 MB / 2 x 512 MB / ASRock K7X*** sa nekim via chipsetom > ( koji sam prodao priatelju ) i on normalno da moze da igra na low ali onda to kvari utisak..... Inache 9600 je minimum koju zahteva STALKER.....

ivam91:
Ja sam se zayebo....Realno ocena jeste pet......

Stvarno si preterao..... Mora da chim si video 8500 GT sa 512 MB ruka je sama povukla na osmicu...
Da znash nije sve u MB ;-) Dzaba tebi 8500 GT sa 512 MB i DX 10 kad se takva 7600 GT sa 256 MB i DX 9 moze ladno nositi sa njom.... To je bilo slichno kad je izashla FX5200 i kad si pustio 3D mark 2001 na njoj i na GF 4 Ti rezultat je ubedljivo bio na strani GF4 Ti koja ima DX 7 a FX 5200 DX 8

Klothius:
Sada nVidia ima 8800gtx koja jede x1950xtx za dorucak,rucak,uzinu i veceru,ali to ce se najverovatnije promeniti kada ATi izbaci HD 2900XTX

Da promenice se.... ATI ce biti 6-7 % brza......

Da mi je znati ko je dao ocenu jedan :roll:
 

Back
Top