Problem oko Daemon toolsa
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 57

Tema: Problem oko Daemon toolsa

Obećava Scooter133 (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Problem oko Daemon toolsa

Jedva sam izbrisao 3.47,instaliram ja V 4.0,odem na ikonicu u donjem desnom uglu i odem na mount ali u onoj zagradi nema slova naprimer e ili d,a nema ni u my comp. drajv od DT :-(

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Problem oko Daemon toolsa

[font=Verdana]Pogledaj koliko si "uređaja" dodelio Daemon Toolsu. Virtual CD/DVD-ROM - Set number of devices...[/font]

Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

jedan

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Koji operativni sistem?[/font]

Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Xp,ma nema mi onog slova u zgradi sve ostalo ima i sve je normalno,nemogu ga koristiti bez drajva u sta cu ubaciti image

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Jasno je koji problem imaš, ali nigde nisi bio naveo koji OS koristiš. Moguće da je problem do Windowsa. Pokušaj da uradiš sledeće.

1. Uninstall Dameon Tools
    2. U folderu (Windows)\System32\Drivers obriši sledeće datoteke: secdrv.sys, spdt.sys, spdtNNNN.sys (N - neka cifra)
    3. Potom restart Windowsa i ponovna instalacija Dameon Tools-a.[/font]

Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Nece ni to,opet isti problem

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Ovakve problem baš "volim". Kada u ogromnom broju slučajeva radi, a samo negde ne. Dakle da probamo nešto slično, a ipak različito.

1. Download nezavisnog SPTD (SCSI Pass Through Driver) drajvera odavde http://www.duplexsecure.com/download/SPTDinst-v143-x86.exe ili odavde http://www.duplexsecure.com/download/SPTDinst-v143-x64.exe ukoliko koristiš 64-bitni Windows XP.
    2. Deinstalriaj DameonTools
    3. Restart računara i uđi u safe mod.
    4. Pokreni program koji si downloadaova u koraku 1, s tim da dodaš komandu remove, dakle SPTDinst'v143'x86.exe remove.
    5. Restart računara, nomalan mod i proveri da li se negde i dalje slučajno nalaze sptd drajveri.
    6. Ponovo restart i uđi u safe mod.
    7. Ponovo pokreni program downloadovan u koraku1, ali sada sa komandom add, dakle SPTDinst'v143'x86.exe add.
    8. Ponovo restart i uđi u normal mod.
    9. Instaliraj Daemon Tools. Probaj sa verzijom pre 4.0, pošto u novijima imaš neki adaware.
    [/font]

Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Ja ne znam bas mnogo oko compa.Izvini sto se mucis,ali kako da udjem u safe mode i nije mi jasno ono dodaj remove ops: :grin:

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Safe Mode
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=58317

Ovde mozes da procitas kako da udjes u Safe Mode Windowsa, a kad to odradis onda ce ti biti jasnije Bojanovo uputstvo..

Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Gz hvala za safe mode.Sve uradim kako si rekao za DT,tokom instalacije pojavi se ono found new hardver........i na kraju se pojavi ono u donjem desnom uglu da nece raditi dobro,kad se zavrsi instala cija pojavi se na trenutak slovo i device u My Comp. i odjednom nestane

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Još jedna modifikacija. Download koji si već uradio možeš da preskoičiš.

1. Download nezavisnog SPTD (SCSI Pass Through Driver) drajvera odavde http://www.duplexsecure.com/downloa...st-v143-x86.exe ili odavde http://www.duplexsecure.com/downloa...st-v143-x64.exe ukoliko koristiš 64-bitni Windows XP.
    2. Download DaemonTools 3.47 odavde http://www.daemon-tools.cc/dtcc/download.php?mode=ViewCategory&catid=5
    2. Deinstalriaj DameonTools
    3. Restart računara i uđi u safe mod.
    4. Pokreni program koji si downloadaova u koraku 1, s tim da dodaš komandu remove, dakle SPTDinst-v143-x86.exe remove.
    5. Restart računara, nomalan mod i proveri da li se negde i dalje slučajno nalaze sptd drajveri. (search u folderu gde je instaliran Windows i svim folderima ispod njega ili proveri da li nije neka datoteka sptd*.sys zaostala u [/font][font=Verdana](Windows)\System32\Drivers folderu[/font][font=Verdana])
    6. Instaliraj Daemon Tools 3.47 koji si downloadovao u koraku 2[/font]

Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Sve uradim,kad instliram DT ,restartujem comp,kad probam uci u Dt prijavi INVALID DEVICE :sad:

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Koji ServicePack imaš instaliran?
    Da li sada u folderu [/font][font=Verdana](Windows)\System32\Drivers imaš sptd*.sys datoteke ili ne?
    [/font]

Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Imam service pack 2,sad nemam instalirane te drajvove u drivers folderu :???:

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Sada ni ne treba da ga bude obzirom da je reč o starijoj verziji Daemon Toolsa. Kada ti tačno prijavi poruku Invalid Device?[/font]

Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Prijavi kad probam pokrenuti DT,i kad se zavrsi instalacija kada se automatski pokrene

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Daemon Tools je u nekoj verziji imao problema, ukoliko nije uključena Auto start opcija. Da li ti uopšte dozvoljava da vidiš opcije i možeš li da proveriš da li je Auto start selekotvan?

Ukoliko instalacija Windows nije oštećen, ovo mi deluje kao interakcija Daemon Toolsa sa nekim instaliranim programom. Kojim i da li je moguće i kako razrešiti je nešto što nisam siguran da ćemo ovako preko foruma uspeti da nađemo odgovor.[/font]

Zainteresovan član Lookeed (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Cool Re: Problem oko Daemon toolsa

Citat Original postavio bojan p
    [font=Verdana]Daemon Tools je u nekoj verziji imao problema, ukoliko nije uključena Auto start opcija. Da li ti uopšte dozvoljava da vidiš opcije i možeš li da proveriš da li je Auto start selekotvan?

Ukoliko instalacija Windows nije oštećen, ovo mi deluje kao interakcija Daemon Toolsa sa nekim instaliranim programom. Kojim i da li je moguće i kako razrešiti je nešto što nisam siguran da ćemo ovako preko foruma uspeti da nađemo odgovor.[/font]
    ************************************************** ************************************************** *********
    ************************************************** ************************************************** *********
    Pozdarv,
    Slicni problema sam imao i ja i nisam is mogao kurtalisati do onog - format C i instalacije friske - gole verzije O.S. (koga odmah po instalaciji najpotrebnijeg operativnog hardvera -sto u principu Xp sam uradi izgostuj i stavi na neku drugu particiju da bi se manje muci sledeci put) i onda instaliraj sta ti je potrebno od softvera ali samo sta ti je potrebno - nepreporucuju se dva i vise programsa za izvodjenje istih operacija jer moze doci do softverskih sukoba unutar racunara i imas problem koji te be muci trenutno.
    Moje licno misljenje je da su programi Virtual drive x.xx i Daemon tools x.xx jedno veliko djubre koje samo stete i unose konfuziju ......
    Lepo za te rabote koristi Alkohol 120!% i miran si , to najbolje resenje naravno treba ti i kreker al ga ima de oces.
    Cini dobra dela, dobrome se nadaj.......

Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

HaHA Looked ta ti je dobra da je daemon tools obicno djubre sta sve necu cuti,ne mogu da uopste pokrenem DT,kada probam pokrenuti program pojavi se Invalid device,koji jos imamo nacin da resimo problem

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Znači program se ne pokreće automatski? U Sytem trayu nema ikone Daemon Toolsa kada se uloguješ?
    [/font]

Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Pokrece se automatski,kad se ulogujem odma mi izbaci invalid device

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Da li uopšte ima Deamon Tools ikone u System Trayu i da li je program aktivan (prikazuje meni posle desnog klika na ikonu)?[/font]

Učlanjen
    01.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Nema ikone u sistem tray :?

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Znači neće ni da se pokrene, ni pri loginu, ni kada pokušaš ručno da ga startuješ?
    Nemam više ideja šta bi mogao da probaš. Moguće da je u konfliktu sa nekim sličnim programom ili je instalacijia Windows OS-a oštećena.
    [/font]

Slične teme

1. Pomoc oko Daemon tools-a
    Autor jocapfc u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.02.2009., 22:56
  2. Daemon Tools problem
    Autor Fency_Killer u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.10.2008., 17:38
  3. daemon tools
    Autor knez2004 u forumu Video igre