Filmska muzika

Vanamond

Početnik
Poruka
35
Da bi pojasnijo ovaj pojam recicu da je to muzika koja je posebno komponovana za odredjeni film ili je koriscena vec postojaca od odgovarajuceg autora.
***Ja licno volim instrumentale, ali nebezim ni od vokala koji imaju dobru instrumentalnu pratnju.
***Zelim da razmenjujem diskove. Zainteresovani mogu da mi posalju spisak svojih muzickih diskova(nazad saljem svoj) na vanamond@hotmail.com. Razmena moze licno ili postom po dogovoru.
***Zelim da cujem sta mislite o muzici Hans Zimmer-a, Howard Shor-a, Ennio Morricone-a, Brian Eno-a, Philip Glass-a, Eric Serra-a, Vangelis-a, Mike Oldfild-a, Jean-Michel Jarre-a, James Horner-a, Henry Mancini-a...
***Mozemo da pricamo o autorima cije vokale prate jaki instrumentali kao sto je Enya i slicni.
***U obzir dolaze stvaraoci elektronske, ambijentalno eksperimentalne muzika.
Neka je SILA sa vama dragi postovaoci ovakve muzike.
HVALA
 
e...'vako.
imiljeni instrumentali su mi od Oldfielda..otvarala sam vec temu o njemu..
tamo stoji moje misljenje...
enya je stvarno super vokal...slusam je zadnjih par dana..
inace, sto se tice filmske zike..
bas su mi se svidele zika iz Gospodara prstenova, Pirata sa kariba...
Willow...
ma tako neki filmovi sa magijom, ili srednjevekovnim motivima mi uvek imaju najbolju ziku,,,
ili kralj artur, dosta dobra zika...itd...
 
Oktobar1864:
e...'vako.
imiljeni instrumentali su mi od Oldfielda..otvarala sam vec temu o njemu..
tamo stoji moje misljenje...
enya je stvarno super vokal...slusam je zadnjih par dana..
inace, sto se tice filmske zike..
bas su mi se svidele zika iz Gospodara prstenova, Pirata sa kariba...
Willow...
ma tako neki filmovi sa magijom, ili srednjevekovnim motivima mi uvek imaju najbolju ziku,,,
ili kralj artur, dosta dobra zika...itd...
Na moju zalost vecinu Oldfield-ovih albuma sam imao na bugarasima koji su se izbrisali:(
Imam muziku iz Gospodara Prstenova, pa ako hoces ja narezem tebi ti narerzes meni:)
 
Ennio Morricone, sjajan je...ma fenomenalan...
...evo nekih od njegovih numera...

-Man With The Harmonica
-My Name Is Nobody
-Once Upon The Time In The West
-O Miornica

A ko je napisao muziku za Twin Peaks?
 
Vanamond:
***Zelim da razmenjujem diskove. Zainteresovani mogu da mi posalju spisak svojih muzickih diskova(nazad saljem svoj) na vanamond@hotmail.com. Razmena moze licno ili postom po dogovoru.
ha ha ha da znaš da si me dobro nasmejao
pa ne moram da ti šaljem spisak na mejl mogu i ovako
MOVIE SOUNDTRACK, Ambiental vol1,. Domaća filmska muzika, filmska muzika,James Last,JMJARRE,Vangelis - the best.... sve mp3
ajd pogodi šta je pod filmska muzika, neznam ni ja
još neko pitanje :
na koje diskove si mislio audio, video, mp3 ili dvd ?
koji kataloger koristiš ?
Da li su sređeni tagovi ?
javi to pa možda možemo da razgovaramo i o razmeni
inače tema ti je dobra otvorio bih je i sam uskoro da ti to nisi uradio jedino ne bih pominjao u njoj razmenu jer pretpostavljam da će se sva diskusije svesti na to "ja imam ovo šta nudiš?"

pitanje za lily-sid-a dal si na to mislio osim toga ima još bar 10 numera
sad mi na pamet pada jedino rik deminger i ona stvar blue velvet al ima još dosta poznatih
 
Oktobar1864:
eh..cd da rezem..mogu prosto da postavim na upload ..jedom...
inace..imam vecinu oldfieldovih stvari...
i, da...mislim da enya nije radila ziku za titanic..
to je celine dion..:?
Definitivno Celine Dion - puštali su je do besvesti tako da mi se smučila stvar pa sad i kad snimi nešto novo ja prebacujem kanal a enya je kolko znam izvodila neku numeru iz gospodara prstenova
 
T i h i:
ha ha ha da znaš da si me dobro nasmejao
pa ne moram da ti šaljem spisak na mejl mogu i ovako
MOVIE SOUNDTRACK, Ambiental vol1,. Domaća filmska muzika, filmska muzika,James Last,JMJARRE,Vangelis - the best.... sve mp3
ajd pogodi šta je pod filmska muzika, neznam ni ja
još neko pitanje :
na koje diskove si mislio audio, video, mp3 ili dvd ?
koji kataloger koristiš ?
Da li su sređeni tagovi ?
javi to pa možda možemo da razgovaramo i o razmeni
inače tema ti je dobra otvorio bih je i sam uskoro da ti to nisi uradio jedino ne bih pominjao u njoj razmenu jer pretpostavljam da će se sva diskusije svesti na to "ja imam ovo šta nudiš?"

pitanje za lily-sid-a dal si na to mislio osim toga ima još bar 10 numera
sad mi na pamet pada jedino rik deminger i ona stvar blue velvet al ima još dosta poznatih
Muzika je na obicnom audio CD-u. Napr. Muzika iz filma Gospodar Prstenova 2(1CD), Gladijator(1CD), Istrebljivac(1CD), Avijaticar(1CD), Dina(1CD), Gospodar Prstenova 3(1CD),
Profesionalac-E. Serra(1CD), Misija na Mars(1CD), Kill Bill 1(1CD), Atlantis(1CD), Naqoyqatsi(1CD), Best of Enio Moricone(2CD), 12 Majmuna(1CD), Duboko Plavetnilo(1CD), Da Vinci Code(1CD).....
***Molio bi te da napises tacno iz kog filma je muzika ili ime aurora ako se radi o kompilaciji njegovih dela.
***Kompilacje sa muzikom iz vise filmova me neinteresuju.
***Domace autore neslusam.
 
immph:
imam ja ali se postavlja pitanje u kom
za prva dva znam da je Džon Vilijams
pored toga je radio muziku za većinu spilbergovih filmova
otprilike kao Morikone i S. Leone
Ratovi zvezda , Indijana Džons, Supermen, Veštice iz Istvikka, 7 godina na tibetu
ma puno koliko god nabrajao nešto poznato ću da izostavim
 
Vanamond:
***Molio bi te da napises tacno iz kog filma je muzika ili ime aurora ako se radi o kompilaciji njegovih dela.
***Kompilacje sa muzikom iz vise filmova me neinteresuju.
***Domace autore neslusam.
e tako da znam na čemu sam
mislim da grešiš što ne slušaš i kompilacije iz više filmova
jer gde ćeš sad da nađeš ceo album iz filma "Until The End Of The World .."
ustvari i kad bi ga video verovatno bi se okrenuo (kao i ja) i nastavio da tražiš nešto zanimljivije
A u filmu je bilo i takvih izvođača kao što su :REM, U2, K.D.Lang i Julie Cruise
No svako ima neke svoje bubice tako ja naprimer volim da popunim sve tagove od pesama pa da mi je u katalogeru dovoljno da upišem bilo šta u vezi pesme i da je on odmah nađe
za domaću muziku ne zameram ništa - stvar ukusa
al Otpisane Simjanovića i Manojlovića baš volim da poslušam s vremena na vreme
Zlatko Manojlović - Jednoj Ženi poslušaj stvar ako već nisi, jeste da ne potpada pod kategoriju filmske muzike al je instrumental a i njih si spominjao
ima i među domaćim autorima vrednih dela
možda i promeniš mišljenje ko zna
ostatak odgovora ćeš dobiti na pp
 

Back
Top