Nabavka starijih drajvera - zna li neko gde

Lookeed

Zainteresovan član
Poruka
181
Pozdrav,
Evo skoro nedelju dana se bakcem po netui kojekakvim forumima trazeci drajvere za plocu:
INTEL Blue Mountain 2 D845PBT2 !!!!!!!
*Da me nebi ste smatrali lazovom i lenjivcem mogu da kazem da sam se uclanio u driverguide .com al tamo sam nasao par drajvera dok neke nemoze pronaci.na stranici softpedije situacija je slicna neke strane s potrebnim drajverima neotvara vec samo ceka i po 2 sata i nista.
Na oficijelnom sajtu proizvodjaca situacija je ista drajvere nadje al nemogu se skinuti jer vas vrti u krug bilo sta pokusali stalno se vracate na pocetak, po raznim forumima sam isto nalazio na linkove prema drajverima ali klikom na njih dobijao sam poruku da stranica nemoze biti nadjena ili je istekla.
Kako bilo da bilo MOLIO bih nekog ko sigurnozna odakle je moguce skinuti drajver da postavi link il nek skine i posalje na pp a ja cu to platiti jer svaciju pomoc i trud cenim i postujem.
**Nedostaju mi slkedeci drajveri za O.S. windows XP profesional:
* drajver za LAN : Intel 82562 MAC/PHY with integrated 10/100Mbps Ethernet
* drajver Za Audio : Analog Devices AD1980 codec featuring SoundMax Cadenza (six-channel output through analog or coaxial/optical)

** Ako pak neko ima ceo instalacioni disk s drajverima i utility za doticnu plocu mnogo bi mi pomogao s njegovom kopijom za cenu nepravim pitanje - ako se drajveri mogu koristiti za XP - ja imam sve drajvere i utility al za win98se i s tim mogu da se slikam jer je za xp neupotrebljivo.
Unapred se zahvaljujem na angazmanu i utrosenom vremenu
*Reparacija sledi !
Pozdrav
 
*******, nisam bio na času kad su se učila slova. Probaj www.driverzone.com. Oni upućuju na sajtove proizvođača, i na sajtove sa arhivama drajvera.Probaj po oznaci čipova namatičnoj ploči. Stvarno sam prevideo da si već tražio na ONOM sajtu. Evo ti i ovo http://www.rudometov.com/cpu/2003/intel_overclk/intel_overclk.html
Jes na ruskom, ali imas neke podatke.
NAŠAO!!!!!
http://downloadfinder.intel.com/scr...XP+Professional&lang=eng&strOSs=44&submit=Go!
Evo ti cela strana. Dužan si mi čokoladu. A i PABLO - jesam li se popravio?

P.S. Javi ako je pomoglo
 
Ppozdrav svima koji su se trudili da pomognu........
Stvari stoje ovako:
* Mucio sam se oko desetinu dana da sklopim ovu stvarcicu i bio mi je cilj da sve na njoj proradi.Posle instalacije vindovsa prijavila mi je da neradi : zvuk, lan, Sataraid kontroler,
IEEE 1394i jos nesto nemogu da se setim.
Bi mi cudno da je to mouce za Intel ploce i za o.s. XP koji u vecini slucajeva nadje drajvere za sav hardver u racunaru ako ne orginal ono neki univerzalni koji istom omogucuje da radi....
Ajd kazem nije vazno da potrazimo na netu:
-Prvo sam otisao na sajt proizvodjaca de sam redovno nasao proizvod i sve potrebne aplikacije za isti al kad sam pokusao da bilosta skinem stakno me je vrteo u krug i nije doyvoljavao da se bilo sta skine...............
-Sa sajta softpedije sam uspeo da skinem drajve za sataraid kontroler i da ga instaliram al sve ostalo skinuto nije odgovaralo hardveru na poci i nije ukazivalo na bilo kakav pomak u osposobljavanju istog.
- Probao sa i s Driverguide stranice al bez nekog znacajnijeg uspeha ......
-Klonuo duhom al gonjen zeljom sam Vam se obratio z!!a pomoc i savet al ste mi svi rekli ono sto sam vec probao i sto nije dalo rezultate - te sam se pitao sta dalje ciniti.Sinoc oko 22 sata sam zabatalio sve sav podnaduo od buljenja u monitor i reko ma nek ide u p....m..
- Jutros posle popijene kafe reko ajd da probam nesto , odem u bios diseblujem lan kartu na ploci zabodem nekog intela 10/100 kojeg po dizanu windovs odma nadje i instalira pa u nju zabodem mrezni kabal i posto na racunaru ima instaliran klot sistem restartujem ga i po dizanju mi prijavi da je nasao novi hardver te da treba da instalira drajvere-ok-oce da ide na net da trazi najbolje drajvere-ok- ode on nesto je njusio po netu 45 minuta i kaze da je instalirao potrebne drajvere te da restartujem racunar- gledam ga s skepsom ajd restart i podizanju sistema prijavi nedostatak nekih sys. i ini. fajlova za muzicku karticu koje zacas nadjo te iste ubacim u win sys32 i restartujm racunar i nema nikakvih prijava da je nesto neispravno u kontrol panelu te reko ajd da probam hardver i za divno cudo sve radi!!!!
-Okacio sam sve sto sam imao ATA, SATA, SCSI diskove; preko fioke SATA disk zaboden preko FireWire-a radi ko je unutra i vezan preko moleksa da neverujes......
-Ostalo samo da nadjem drajver za njegovu integrisanu mrezu a i ako nenadjem bas me briga i ova radi ko zmaj.
Sad cu da ga nakitim za sebe i ko ga od ove moje zgadije pipne najeb.ce !!!
Zahvaljujem svima.
Pozdrav
 

Back
Top