Kako da postavim anketu ili forum na sajt?

anketa ili forum to su ti dve vrlo razlicite stvari. zajednicko im je to sto cuvaju podatke, dakle treba im baza, koja opet treba da stoji na serveru gde hostujes sajt. mozes je imati i na compu ako uspes da je instaliras i naucis kako se barata istom. kad zavrsis sajt i uspesno ga postavis negde bice ti jasnije. za pocetak samo polako i sve po redu
 
Sta si sad ti rekao?
Ljudi jel' vi mozete nesto suvislo da kazete ili pisete tek da babi vreme prodje?
Onaj malopre ne ume da slozi recenicu, a ti pises nesto sto nema veze sa mozgom!

1. "Mozes je narpaviti uz pomoc MySQL" - Pa naravno da ti za forum treba neka baza podataka, nema tu moze ili ne moze. Isto vazi i za anketu. Tu treba reci MORAS uz pomoc baze podataka a ne "mozes" I tek da ti bude jasno, nije mySQL pravljen "za takve poslove" jer da je zbog takvih poslova izmisljen, yebes ceo IT razvoj... veruj mi, mnogo se ozbiljnijih poslova obavlja pomocu mySQL nego sto ti mozes i zamisliti

2. "A nije los ni PHP" - ajde? A meni se bas svidja vise ASPX, kod PHP je nekako sve sareno i na dnevnom svetlu mi se ne slaze sa bojom ociju. Slazem se da PHP nije los, pogotovo ako se uzima sa ribom na gradele...ASPX nekako vise prija pri brzini 150 kmph ali mi najcesce dobro dodje dok gledam fudbal...

3. Kako mislis da pridjes bazi podataka, verovatno nije los ni PHP, sta ti mislis, bas bi da cujem tvoje misljenje?

Znas li ti o cemu pricas ili se tek frljas terminima? Volim ovakve postove poput tvoga. Ako nesto ne znas, bolje pitaj pa ces znati a ne da lupetas kao ti sada.
 
@off topic
Ubuduće na forumu ne dolazim bez prevodioca. Kristalna kugla, bacanje pasulja i tarot karte ne pomažu, te mi ostaje još da probam da mi neko prevodi šta su autori hteli da kažu.

papajaa:
koji je najbolji sajt gde mogu besplatno da ga pravim
Što reče Codemaker, šta ti ovde u stvari hoćeš da pitaš? Kako da napraviš sajt ili gde možeš besplatno da ga postaviš?

ackan90:
Mozes je narpaviti uz pomoc MySQL
On je napravljen za takve poslove...
A nije los ni PHP
Ne, forum ne možeš napraviti uz pomoć MySQL, ali ti je neka baza podataka sigurno potrebna, a ona može biti i MySQL.

"A nije loš ni PHP". Ako nije loš, da li je dobar ili zao?!
 
papajaa:
na koj sajt je najbolje da odem i da napravim svoj sajt besplatno?
to sam pitao
Svoj sajt pravi gde god hoćeš: kod kuće, u školi, Internet kafeu, kod druga. Kako bilo ko da zna gde ti najviše odgovara i gde imaš slobodan računar.

Što se tiče besplatnog hostovanja, imaš u ovom forumu nekoliko tema baš o tome, a možeš pogledati i šta čika google kaže. (www.google.com pa onda kao ključne reči unesi free web hosting, na primer).
 
Kada napravim form u programu,ono kao stavim pitanje,3 ponudjena odgovora i 3 checkboxa i dugme da korisnici odaberu.npr da li vam se svidja sajt,pa ima da se odabere da,onako i ne-kao neka mala anketa.I kad korisnik odabere odgovor i pritisne dugme,da mu se prikaze status glasanja.
Sta upisujem u ACTION,sta u METHOD,a sta u ENCODE TYPE.Ustvari sta za to treba da uradim da bih napravio takvu anketu?
 
roske91:
Kada napravim form u programu,ono kao stavim pitanje,3 ponudjena odgovora i 3 checkboxa i dugme da korisnici odaberu.npr da li vam se svidja sajt,pa ima da se odabere da,onako i ne-kao neka mala anketa.I kad korisnik odabere odgovor i pritisne dugme,da mu se prikaze status glasanja.
Sta upisujem u ACTION,sta u METHOD,a sta u ENCODE TYPE.Ustvari sta za to treba da uradim da bih napravio takvu anketu?

Pazi ovako. Ankete i slicne stvari se ne prave samo pomocu html-a vec se koristi neki serverski jezik PHP, ASP i sl. koji obradjuje podatke. Pored toga te podatke je potrebno negde cuvati (baza ili txt fajl). Sve zavisi od tvog hosta koje stvari podrzava.

Postoji vise nacina da napravis anketu, ja cu ti ovde pokazati 3 , pa ti odaberi prema svom znanju i iskustvu.

Predpostavljam da si pocetnik i da se tvoje pitanje ne odnosi na to kako da napises anketu ali posto tvoje pitanje vodi u tom smeru... U FORM tagu, action treba da vodi do skripte koja obradjuje podatke, method zavisi od skripte (post ili get) , encode type nije obavezan atribut, verovatno ti nece biti potreban. Sama skripta treba da pokupi informacije koje je prosledio korisnik pomocu post ili get, upise ih u bazu ili fajl i prikaze rezultate nakon glasanja. Ako se odlucis za pravljenje toga u php-u mogu ti pomoci, slobodno pitaj gde zapne. To je najbolji nacin da prilagodis sve svom sajtu i potrebama, ali ako ne plivas u tim vodama postoje i druge metode da resis problem.

Mozes skinuti gotove skripte sa neta i prilagoditi ih svom sajtu. U tom slucaju ne moras da poznajes programske jezike vec najosnovnije opste stvari kako bi prilagodio skriptu onome sto ti je potrebno. Skripte mozes naci na http://www.hotscripts.com i sl. sajtovima

Treci i najjednostavniji nacin je da pronadjes neki od mnogobrojnih servisa tipa http://www.bravenet.com/ koji nude besplatne usluge postavljanja anketa, brojaca, knjige gostiju i ostalih stvari na svoj sajt. Potrebno je samo da se registrujes i preuzmes ono sto ti treba...Copy paste nekoliko linija koda koje dobijes i imaces anketu na svom sajtu. Konkretno za anketu pogledaj ovde http://www.bravenet.com/webtools/vote/


To bi ukratko bilo to, nadam se da ce upaliti nesto od svega ovoga.
 
Kakvih pitanja boze dragi :D Daj ljudi uozbiljite se :P
@supercovek hoces da postavis sajt na net zakupi hosting i domenu i postavi :D ili uzmi neku free domenu i hosting.
@roske 91 kada zakupis hosting i domenu napravi pod domenu i instaliraj phpbb ili smf forum..

Ljudi ako mislite da pravite stranice i forume nemojte koristit je.ene web makere i programe za stranice koje radite offline.
Zakupite hosting i domenu dobijete dzabe, U kontrol panelu imate instalaciju joomle word pressa foruma ovog onog nema sta nema ,I samo pravite kategorije dodajete slike i ostalo.
Ulozite malo da bi ucili mozda vas se to isplati .Ja sam bio slican vama do pre dve godine. Mucio sam se sa htmlom i css :D samo kad se setim.
Sve je to uprosteno toliko da samo morate malo da svatite neke pojmove.
Ja uzgred nebih da ispadne reklama vec da vam preporucim hostnig kompanije Justhost ukucate kupon 50off i za 60$ imate 2 godine hosting i domenu dok god koristite hosting.
A sta je 60$ za ono sto dobijate.
 

Back
Top