Godinu dana stajanja u mestu

Polly Jean

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
239
Sutra se navršava godinu dana od odluke EU da odloži pregovore o pridruživanju sa Srbijom zbog nesaradnje s Hagom.
Za to vreme nije postignut nikakav napredak u pokušajima da se izručenjem Ratka Mladića Hagu ukloni najveća prepreka na putu Srbije ka Evropi. Posle izbora nastupila je kriza institucija u Srbiji, pa danas, umesto odbeglog Ratka Mladića, najveću prepreku nastavku pregovora predstavljaju vodeći političari u Srbiji, koji, uprkos savetima iz Brisela da to učine, ne mogu da se dogovore i sastave vladu.
Prekid pregovora sa Briselom naneo je dosta štete Srbiji, kaže Tanja Miščević, direktorka Vladine kancelarije za pridruživanje. Ne samo da je pokvario, zaustavio put ka članstvu u Uniji, o kome se toliko govori, već je usporio i domaće reforme, dodaje Miščevićeva.
Do 15. juna kada se Evropskoj uniji podnosi prvi izveštaj koji služi kao osnova za godišnju evaluaciju napretka Srbije na putu ka članstvu, Srbija teško da će moći da Briselu prijavi bilo kakav napredak, kaže ona.
Kako od januara nema vlade, a ne zaseda ni skupština, nije usvojen nijedan zakon kojim bi bila potvrđena deklarativna spremnost Srbije da nastavi sa reformama koje će je približiti Evropi.

Srbija je, uz BiH, jedina zemlja regiona koja još nije napravila ni prvi institucionalni korak ka kandidaturi i punopravnom članstvu u EU i jedina kojoj je proces pridruživanja Uniji suspendovan, pola godine pošto je započet.

Pregovore o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju prve su počele i završile Makedonija i Hrvatska, a prošle godine završila ih je i Albanija. Pregovori sa Crnom Gorom su nastavljeni nakon proglašenja samostalnosti, a očekuje se da će sporazum biti potpisan u junu.
Generalna sekretarka Evropskog pokreta u Srbiji Ksenija Milivojević ocenila je da je Srbija u oblasti evropskih integracija u najlošijem položaju od svih zemalja regiona, jer "niti pregovara niti je blizu" potpisivanja sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju.
Ona je agenciji Beta rekla da je Srbija zbog suspendovanja pregovora propustila da uđe u proces pridruživanja EU, što je, kako je istakla, "ključni nedostatak".

Funkcioner Liberalno-demokratske partije Nenad Prokić optužio je predstavnike vlasti da ne žele iskreno nastavak evropskih integracija Srbije i da se ponašaju neodgovorno prema budućnosti države.
Prokić je ocenio da su zalaganja predstavnika vlasti za evropske integracije samo verbalne prirode i da predstavljaju "političku kalkulaciju".
On je ocenio da je porazno to što Srbija gubi korak sa vremenom i "više nema ideju kako bi se definisala".
 
Taj isti Prokić je jednom odvalio da je otvoren za saradnju sa radikalima. To vam pokazuje kakva je LDP fukara

(Ne znam šta znači fukara, ali kul zvuči.)

Do 12. aprila 2003. sam imala nadu, od tada je više nemam.
Moja nada je bila da će Đinđić da bude sk€njan :lol:
 
evo i Albanija je ispred nas.
Па то је зато што су на власти досманлијски пучисти који су спалили скупштину и распродају национално богатство.
Њихово понашање нас је удаљило од времена благостања када су СПС и СсмРС били на власти, id est инфлација од 300.000.000% хефтично, и бомбардовање постројења за снабдевање струјом и водом 78 дана
након кога радикали кажу: "Ми смо једини били против мировног плана."

Једини који могу да нас врате у доба просперитета су радикали, и зато ми је жао што НИКАДА НЕЋЕ ДОЋИ НА ВЛАСТ. :lol:
 
svakom kome je do ulaska u EU koja hoce da nam otme Kosovo - pasos i preko grane. I srecan put.
Зар не би требало да се селе идеолози увођења санкција самима себи, пошто уживају 40% популарног гласа,
насупрот 60% које имају идеолози не-увођења санкција самима себи?
 
sankcije? kakve sankcije? ko pominje sankcije?

znaci ako sam protiv ulaska srbije u EU, ako sam protiv da se u srbiji naseljavaju arapi, turci, kurdi, siptari, crnci i ostali imigranti koji zive u svim EU zemljama ja sam za sankcije? Ne seko. Ja nisam ni za kakve sankcije. Ja sam da Srbija pripada Srbima i nikom vise.
 
jaguar b p:
Зар не би требало да се селе идеолози увођења санкција самима себи, пошто уживају 40% популарног гласа,
насупрот 60% које имају идеолози не-увођења санкција самима себи?

Jesi li ti stvarno retardiran ili se samo zajebavas?
 
"Идеологија увођења санкција самима себи", то значи да постоје људи који би више волели да се врате у 1999, доба када је Србија била обесправљена под санкцијама.

Ту убрајамо лојалисте бившег диктатора Слободана Милошевића: СПС и СРС.
 
Pa cak je po mnogim parametrima i ta 99 bila bolja od ove 2007 - postojala je zajednicka drzava Srbije i Crne Gore, Republika Srpska je imala znacajan broj nadleznosti koje su joj kasnije oduzete, nikome nije padalo na pamet da kaze da ce Kosovo biti nezavisno, a danas je na korak od nezavisnosti.
A Milosevic je bio diktator zato sto je izvodio akcije poput "Sablje" u kojima su hapsene destine hiljada ljudi ili...?
 
Chávez:
Pa cak je po mnogim parametrima i ta 99 bila bolja od ove 2007 - postojala je zajednicka drzava Srbije i Crne Gore, Republika Srpska je imala znacajan broj nadleznosti koje su joj kasnije oduzete, nikome nije padalo na pamet da kaze da ce Kosovo biti nezavisno, a danas je na korak od nezavisnosti.

Po kojim parametrima, molim te? Tad je prosjecna plata bila 80 DM (40 eura), a danas je 350 eura. Ta, zajednica sto je postojala je bila na korak od rata izmedju CG i Srbije. Koje su to nadleznosti RS u medjuvremenu smanjnje, osim odbrane koja je ionako nepotrebna vise, jer je rat zavrsen. A, Kosovo je na istom mjestu gdje i danas, samo je ta tema poslje kapitulacije u Kumanovu ostavljeno za kasnije, odnosno za danas.

Chávez:
A Milosevic je bio diktator zato sto je izvodio akcije poput "Sablje" u kojima su hapsene destine hiljada ljudi ili...?

Netacno. U Sablji je uhapseno nesto malo manje od 1500 ljudi i skoro svi su i optuzeni za nesto. Brojka od "desetinama hiljada" se odnosi na informativne razgovore, npr. mene ili mom komsiji ukradu bicikl i ja dam izjavu u policiji. Niti sam uhapsen, niti optuzen, ali sam bio na informativnom razgovoru.

P.S. A, Milosevic jeste bio diktator.
 
Ми смо,где смо зато што већина људи не ради ништа,него гледа да опљачка мало оних што нешто раде.А приче о политици,као покриће за шамарање нечијег џепа су глупост.
 
Demokrate iskreno se cudim vasim sposobnistima razlucivanja :D nije valjda da ste preterali oko majskih praznika pa sada mozak nije u punoj funkciji :p

Za to vreme nije postignut nikakav napredak u pokušajima da se izručenjem Ratka Mladića Hagu ukloni najveća prepreka na putu Srbije ka Evropi.

Neverovatno! Gde ti zivis?
Ratko Maldic nije glavna prepreka na putu ka EU nego Kosovo a to su izjavili USA i UK ambasadori pre mesec dana koji se pored ostalog naveli da Srbija treba da se odrekne Kosova u zamenu za kandidaturu za ulazak u EU.

Sto odvalio, evo Tadic i Kostunica fino saradjuju sa radikalima, napisase i ustav sa njima, a to nije problem!?

Kakav glup komentar! DOS je mogao napisati svoj ustav ali to bez radikala ne bi bilo izglasano. Neznam onda kakvog bi smisla imalo da DOS napise svoj ustav?
 
Atreid:
Po kojim parametrima, molim te? Tad je prosjecna plata bila 80 DM (40 eura), a danas je 350 eura.

Verovao ili ne tokom ratova gradjanstvo teze zivi nego u mirnodopskim uslovima. I u Velikoj Britaniji tokom WWII ljudi su jako tesko ziveli, zamisli.

Atreid:
Ta, zajednica sto je postojala je bila na korak od rata izmedju CG i Srbije.

Da li si ti normalan?

Atreid:
Koje su to nadleznosti RS u medjuvremenu smanjnje, osim odbrane koja je ionako nepotrebna vise, jer je rat zavrsen.

Na primer carina, ukinuti su grb i himna RS, zabranjeni nazivi mesta u kojima se nalazio prefiks "Srpski", ukinut je ustavni sud, uskoro policija...

Atreid:
A, Kosovo je na istom mjestu gdje i danas, samo je ta tema poslje kapitulacije u Kumanovu ostavljeno za kasnije, odnosno za danas.

Da, ostavljena je za danas, odnosno za trenutak kad su u Srbiji na vlasti one snage koje ce gotovo cutke progutati nezavisnost Kosova.

Atreid:
Netacno. U Sablji je uhapseno nesto malo manje od 1500 ljudi i skoro svi su i optuzeni za nesto. Brojka od "desetinama hiljada" se odnosi na informativne razgovore, npr. mene ili mom komsiji ukradu bicikl i ja dam izjavu u policiji. Niti sam uhapsen, niti optuzen, ali sam bio na informativnom razgovoru..

Ti informativni razgovori su trajali i po mesec dana.
Operacija Sablja primer je dikatature kakve nije bilo u Srbiji jos od pada komunizma.
 
Jerry Ropero:
e sta bi mi bez brige crnogorskih komunista u srbiji, tipa kao igycg koji nam, opste je dokazano "samo dobro zele".

svakom kome je do ulaska u EU koja hoce da nam otme Kosovo - pasos i preko grane. I srecan put.

Da vam otme Kosovo? Ja mislim da ono nije srpsko već odavno! Stalno je neko drugi kriv!
Pa 90% ljudi tamo želi samostalnost i tako treba da bude...ne možemo gledati šta je bilo prije 100 godina, trebalo se ranije o tome razmišljati, sad je prekasno za to!
 
Pa shta ovog Polly Jeane-lika zabole sve to..i onako je izjavio da on hoce shto re da zapali isz Srbije i da ovde ostaju samo ludaci,lopovi i nesposobni?
Mene chudi kako se zapadne zemlje u medjuvremenu,od njegove izjave ne razgrabishe za um takvog kalibra?
 
Atreid:
Dok svi ostali odose Srbija ce biti provalija (iliti crna rupa), zato su je sve exYU drzave i napustile, evo i Albanija je ispred nas.

Кад чујем овакву глупост просто не знам да ли да плачем или се смејем :confused:
Да су све државе напустиле Србију,
онда би све остале републике бивше
Југославије биле у једној држави,
а не свака вашка обашка...
Зашто нису у јединственој држави рецимо Словенија и Хрватска?
Ко је ту кога напустио Хрвати Словенце, или обрнуто?
Или зашто БиХ није у заједничкој држави са ЦГ?
Па иди у Албанију ко те држи!!!
 
Enfroz2891.:
Ma vazi..al isto i za Albance u CG.

Jos u SFRJ Srbija se koristila glasovima sa Kosova koji su imala značaj kao i glasovi svih ostalih republika... tada je još njima data autonomiju koju je koristio i sam Milošević kako bi napravio Veliku Srbiju, očigledno da je to bio pogrešan plan jer je taj narod počeo i da traži svoje!

U Crnoj Gori takvog nečeg nije bilo, a danas albanci u CG imaju mnogo više prava nego li su imali na Kosovu!
 
igycg:
Jos u SFRJ Srbija se koristila glasovima sa Kosova koji su imala značaj kao i glasovi svih ostalih republika... tada je još njima data autonomiju koju je koristio i sam Milošević kako bi napravio Veliku Srbiju, očigledno da je to bio pogrešan plan jer je taj narod počeo i da traži svoje!

U Crnoj Gori takvog nečeg nije bilo, a danas albanci u CG imaju mnogo više prava nego li su imali na Kosovu!
:lol::lol:Koja gomila guposti...kako moze glas Kosova da ima vishe znachaja od ostalih republika kad su sve odluke morale biti donoshene konsenzusom?
Dao im autonomiju da napravi veliku Srbiju?:loL:qq....to mora da je"znanje"nekog Crnogorskog univerziteta:lol:
Srbi se iseljavaju pod pritiskom Albanaca sa Kosova zadnjih 50 godina...da i ne pominjemo shto su komunisti zabranili povratak protertanim Srbima posle 2.svetskog rata.
A to oko prava i integracije....pa videcemo...albanci su se svojevremeno kleli u Tita ko sad u Djukana pa evo gde smo zavrshili.
 

Back
Top