Prvomajski Uranak

W.A.S.P.

Poznat
Poruka
9.005
Pa, jel pravio neko neki rostilj? il mozda samo svratio ??? Na Adi je bilo bas dosta ljudi, rostiljalo se samo tako a u mojoj ekipi rostilj majstor sam bio
l_1199d5e7b3e0c186cb0443baf9965d05.jpg
ja :D
 
Ja bojkotujem taj dan. Nikad nigde nisam bila. Roditelji su meni sestru dok smo bile male vodili uglavnom van tog praznika negde. Moja majka je smatrala kako je to praznik za seljake, delimično mi je takvo mišljenje i prenela. Nemam ništa protiv toga da ljudi idu negde, ali draže mi je da čujem da se neka ekipa ili porodica organizuje i ode nekog drugog dana na izlet. Na žalost, to nisam čula. Svi se vade na obaveze, ne stižu, ali za prvi maj odvoje uvek vremena. I uvek se svede na isto: mnogo hrane i još više pića. Tog dana je uvek bilo previše gužve i previše pompe oko nečega čemu ja ne vidim smisao. Kao, recimo, osmom martu. Razumem ja, to su neki istorijski datumi, ali nije nužno da se tako grandiozno proslavljaju. Ići ću sa prijateljima sledeće nedelje negde u prirodu, pošto prirodu obožavam.
 
ccc...prvi maj se ne "slavi" ni zbog komunista,ni zbog radnika,seljaka,oraca sa njiva ...vec zato sto je drzavni praznik i ljudi imaju vanredno slobodan dan,a i proljece,lijepo vrijeme,idealno za rostilj i aktivnosti u prirodi...:) i zato ne razumijem ovo silno "bojkotovanje" i kao...mogu i drugi dan da idem u prirodu...pa,idi,ko ti brani...:-D
 
Keeper:
prvi maj je praznik iz XIX veka i slavi se na raznim mestima i nema nikakve veze s komunizmom.
mi smo za ruchak napravili malo veshalica... :P
nema veze sa komunizmom, ali ni sa vešalicama... sem kod nas :P
mi smo trebali da idemo na frušku goru juče, ali smo ipak odlučili da nas mrzi :)
umesto toga smo kao i obično, jeli hranu spremljenu za bratov rođendan (a to je danas).
 

Back
Top