Intuicija

Metatron777:
Intuitivne informacije su uvek tacne .Pitanje je koliko je ko sposoban da primi,prepozna i protumaci na pravi nacin istu.Najcesci put do greske je "obojiti" odredjenu informaciju ili "znak" unutrasnjom zeljom,brigom ili slicnim emocijama...
savrseno tacno.
 
ja imam vrlo razvijenu intuiciju. recimo, kada znam da ću proći pored poslastičarnice, ja uvek predosetimo da će mi se jesti kolači - i uvek bude tako :shock:
šala ;)
 
Drass:
4 dana sam se budio uvek u tacno 9h i 5min a inace retko ustajem u to vreme. Prvi dan sam zaista zeleo da ustanem oko 9 (rodjen sam u 9h i 5-al ne verujem da to ima neke veze) al sam zaboravio da navijem budilnik. Ponovio bih ono sto sam vec napisao - caka je dakle u podsvesti. Podsvest sadrzi vise informacija nego sto cemo ikada moci da zamislimo. Znate npr situaciju kad imate osecaj da vas neko laze a ne znate zasto, a mozak je za to vreme izvrsio analizu glasa, gestova i ko zna cega jos i 'rezultat' vam prezentovao kao 'osecaj ili ideju'.

Sto se vremena tice, to bi jos i mogli da objasnimo (npr. bioloski 'sat') al ima dosta primera koji su gotovo neverovatni.

E to isto se i meni desava, non stop. Kad idem pre podne u skolu, normalno, ustajem u 7, a kad sl. nedelje idem popodne, umesto duze da spavam, ja se sama probudim u 7! Oduvek sam se tome cudila, a od sad cak vise nekad i ne navijem sat vec se sama probudim ujutru za skolu!
 
A šta reći za situaciju kada osećate da vas neko posmatra, ili obrnuto, da vi posmatrate nekoga i, po njegovoj reakciji, osećate da zna da ga neko posmatra! Siguran sam da se ta situacija svakome dogodila, bar jednom, u životu.
Inače, 1975-te godine sam prvi put primenio autosugestiju za buđenje. Od tada se, za svaku potrebu, budim bez sata!
 
Jednostavna. Samo nekoliko puta pre spavanja zamislite (u mozgu) predstavu o vremenu (možete imati i sliku sata sa tačnim vremenom) u kojem želite da se probudite. Ništa više.
 
ristob:
A šta reći za situaciju kada osećate da vas neko posmatra, ili obrnuto, da vi posmatrate nekoga i, po njegovoj reakciji, osećate da zna da ga neko posmatra!

siguran sam daje MNOGO cesci obrnut slucaj.
kad niko ne zna ni koga posmatra ni zasto i bilo sta.
kada uhvatis taj trenutak, koji je cista slucajnost, normalno da ti izgleda cudno i neobicno.
kada bi napravio statistiku, kao i ono za sretanje osoba, video bi da nema nista neobicnog i da ce se ti podaci poklopiti sa teorijom verovatnoce.
 
Obersturmfuehrer:
siguran sam daje MNOGO cesci obrnut slucaj.
kad niko ne zna ni koga posmatra ni zasto i bilo sta.
kada uhvatis taj trenutak, koji je cista slucajnost, normalno da ti izgleda cudno i neobicno.
kada bi napravio statistiku, kao i ono za sretanje osoba, video bi da nema nista neobicnog i da ce se ti podaci poklopiti sa teorijom verovatnoce.
No comment.
 
Sandra 7:
Drass:
4 dana sam se budio uvek u tacno 9h i 5min a inace retko ustajem u to vreme. Prvi dan sam zaista zeleo da ustanem oko 9 (rodjen sam u 9h i 5-al ne verujem da to ima neke veze) al sam zaboravio da navijem budilnik. Ponovio bih ono sto sam vec napisao - caka je dakle u podsvesti. Podsvest sadrzi vise informacija nego sto cemo ikada moci da zamislimo. Znate npr situaciju kad imate osecaj da vas neko laze a ne znate zasto, a mozak je za to vreme izvrsio analizu glasa, gestova i ko zna cega jos i 'rezultat' vam prezentovao kao 'osecaj ili ideju'.

Sto se vremena tice, to bi jos i mogli da objasnimo (npr. bioloski 'sat') al ima dosta primera koji su gotovo neverovatni.

E to isto se i meni desava, non stop. Kad idem pre podne u skolu, normalno, ustajem u 7, a kad sl. nedelje idem popodne, umesto duze da spavam, ja se sama probudim u 7! Oduvek sam se tome cudila, a od sad cak vise nekad i ne navijem sat vec se sama probudim ujutru za skolu!

I ja se budim bez sata, uvek u vreme koje zamislim.
Ovo za informacije u podsvesti je zaista tačno, mada je kod nekih ljudi zaista više razvijena intuicija, neki brže analiziraju te stvari što dolaze sa strane i uzrokuju događaje. Sećam se da sam dan kad su mi javili da je umrla majka mog bivšeg momka, bila od ranog jutra budna. I veoma čudno, stalno sam gledala na mobilni i očekivala da neko pozove. Kad sam videla njegov broj na display-u, kažu mi je rođaci da sam prebledela pre nego da se javim. Inače nisam imala specijalnog razloga da se nadam da će mi tog dana javiti nešto loše.
A postoji osoba sa kojom se ne čujem tako često, ali ona kaže da je prosto neverovatno da joj se uvek javim kad se loše oseća. Ali bukvalno uvek, pet godina je već tako. I zaista, samo osetim da treba da je pitam kako je.
Sad tu već na scenu, pored intuicije, nastupa i telepatija.
Meni su sve te stvari uglavnom nejasne, ali ne mogu ih osporiti.
Niti ih nekako sasvim pouzdano možemo ustvrditi.
 
U proslu subotu, umrla je ujna mog prijatelja. Nekoliko dana pre toga, ladno je rekla da ce umreti u subotu i zabrinula se sto joj cerka nije tu, nego na Zlatiboru i zvale je da se vrati da bi bila prisutna.
Naravno, niko to nije uzimao za ozbiljno i zena stvarno umre. :-?

Meni se desava da sanjam snove koji se ostvare, cesto je u pitanju ponavljanje identicnog sna u nekakvom kontinuitetu, jedan se ponavljao u toku tri godine cak. Naravno, ja ne mogu da prepoznam to kao nesto sto ce se desiti, posto mi je sadrzaj potpuno stran. Znaci ne radi se o nekim zeljama, mojim realnim stremljenjima, pa kao ispunilo se. :-)
 
Dolazim na posao, parkiram se ispred zgrade u kojoj radim, tu se pozdravim sa zenom koju sam povezla, stopirala je, i krenem ka zgradi. Samo sto sam napravila par koraka pocinje da mi se namece misao, da treba da se vratim kuci. Usavsi u kancelariju to kazem kolegi : "Cuj, ja ne znam zasto moram, ali ja moram kuci, necu bas odmah, ali za jedno sat vremena". Pogledao me je cudno i samo se nasmesio.
A ja, jos uvek ne znam, zasto mi je stalno u glavi misao da treba da idem, ali odmah. Poslusam ja svoj ocesaj, izadjem iz zgrade, dodjem do auta, nemam kljuc. Hm, a sigurna sam da sam zakljucala, ali kljuca nigde. Okrecem se jos malo, kad pogled mi pade na brisac, a tamo lepo stoji moj kljuc . Saznala sam da mi je zena koja cisti ulicu nasla kljuc i ostavila za brisac.
:D:D:D
 
divlja:
:lol: Ma ne ide to svako vece za redom. Ovaj jedan se ponavljao jednom tek u nekoliko meseci. A sta dobijam ako sam svesna dok sanjam?

Добијаш повратак свом правом бићу, познатом од памтивека (у езотерији, филозофији, психологији) као ALTER EGO (други ја, двојник итд.)
 
daj imash nocne more i svestan si heheh..

e znate one fore kad gledate mirno u neki sajt...sajt je napravljen da je mirno i da vi u njega opusteno gledate...i vi se udubite i odjednom iskace slika utvare uz krik

da li ste nekad bili ravnodusni prema tome ja sam vristala dva puta u toku dana
 
ma jok nisam se nikad nesto narocito tripovala...ejdnom mi se cinilo da odredjujem situaciju kao da nesto pomislim to se desi ali proslo me je i imala sam kao neki los flash da cu ubiti brata
bas neko jako osetljivo stanje ali sam isla na vise tih duhovnih strana pa se pomesalo
sad valjda nisam tako
znaci nista ekstremno mozda je to ludilo neko
 
uf ljudi nije to svejedno shto se tamo primio budizam a ovde hriscanstvo....meditacije to bash i nije za nas. i srodni sportovi
mada radim kao neke kao zdravlje i to i polovicno...
to analiziranje snova, niej to isto ali opet...cackanje je...mislim da ako pogresno cackas moze svasta da ispadne? :(
il vam ne dam da napredujete samo napred..
 
necu, stojim iza svega..pitaj

hahah pa ti mi rekao da pricam..

da ne bih mogla da opisem to stanje preciznije o odredjivanju situacije ali mislim da ne bih smela ni da ga zaboravim ... ti bi lako pitanjima mogao da me porusis jer ne znam precizno.... a i mozda to nije tako
 

Back
Top