Srbija u NATO?

rikir

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
257
Poslije poslednjih izjava celnika EU i SAD, ima li i jednog srbijanskog politicara da pozove vlasti Srbije, da istupi iz programa Partnerstvo za mir, predvorja NATO-a, posto oni vec rade na rasturanju Srbije kao drzave?
 
A evo ja cekam da se neki javi...koji ce ***** Srbiji NATO, ako su bombardovali Srbiju, Srbe u BiH, doveli OVK na vlast na KiM, i sad traze rasparcavanje Srbije...do kad ce Srbija da puzi pred neprijateljem?????????
 
zato sto je bolja i sigurnija alternativa za srbiju da bude u NATO nego da ne bude u NATO.

a kome se ne svidja ta ideja,neka razmislja ovako :arrow: keep you friends close and keep your enemies closer :)
 
rikir:
Poslije poslednjih izjava celnika EU i SAD, ima li i jednog srbijanskog politicara da pozove vlasti Srbije, da istupi iz programa Partnerstvo za mir, predvorja NATO-a, posto oni vec rade na rasturanju Srbije kao drzave?

Pa i bratska Rusija je u predvorju NATO-a. Uvek je lepše ćoškariti u hodniku nego sedeti u amfiteatru. Jedino se postavlja pitanje - protiv koga će se ratovati a da to ne bude na verskim osnovama te osvajačkim pohodima zbog prirodnih resursa?
 
Pa, ili ce Srbija uci u NATO ili NATO u Srbiju, ja mislim da je bolje ovo prvo... Milosevic, Seselj i ostali su mislili da je bolje ovo drugo, pa sad imamo NATO na Kosovu...
 
Nema sanse da Srbija udje u NATO jer za tako nesto je potrebno da prodje referendum
a referendum ne bi nikad prosao u Srbiji, ubedljiva vecina bi glasala protiv
Kada bi u Srbiji bilo referenduma po pitanju ulaska ili neulaska u NATO izlaznost bi bila nezapamcena u istoriji srpkog parlamentarizma, sigurno preko 80%, a mozda i preko 90% - i svi bi glasali protiv NATO-a
Mada oni u NATO to dobro znaju pa je sasvim moguce da ce jednog dana nametnuli da referenduma ni ne bude odrzan - smislice da odluku u ulasnku u NATO terba da donese ne narod na referendumu nego na primer neki buduci prozapadni predsednik Srbije (nekakav Tadic ili vec ko) ili neka buduca prozapadna vlada - tako nesto je sasvim moguce!
a ako bi se to desilo - i ja se isto selim iz Srbije zauvek
 
Mislim da je tako i Ceskoj NAMETNUT ulazak u NATO, u Ceskoj uopste nije bilo referenduma povodom pitanja ulaska Ceske u NATO, posto su Cesi bili vecinom protiv ulaska njihove drzave u NATO, vec su tu odluku doneli da li predsednik ili premijer ili vlada ili parlament - nisam siguran
NATO se siri tako sto se referendum odrzava ali samo u onim drzavama u kojima se pouzdano zna da ce referendum proci - u suprotnom traze neko "alternativno" resenje hehe
 
Mislim da je tako i Ceskoj NAMETNUT ulazak u NATO, u Ceskoj uopste nije bilo referenduma povodom pitanja ulaska Ceske u NATO, posto su Cesi bili vecinom protiv ulaska njihove drzave u NATO, vec su tu odluku doneli da li predsednik ili premijer ili vlada ili parlament - nisam siguran
NATO se siri tako sto se referendum odrzava ali samo u onim drzavama u kojima se pouzdano zna da ce referendum proci - u suprotnom traze neko "alternativno" resenje hehe
 
kratko...DA!
ima dobrih i losih strana..normalno
ali u blizoj buducnosti,nece biti alternativa
zato..da ne tupimo mnogo..


zipa i ovako,
mi i ameri na istoj strani :D
i srbija do tokija..lagano :lol:
 
Banshee:
zato sto je bolja i sigurnija alternativa za srbiju da bude u NATO nego da ne bude u NATO.

a kome se ne svidja ta ideja,neka razmislja ovako :arrow: keep you friends close and keep your enemies closer :)
Izgleda da si pogresio sa izjavom valjda si hteo da kazes NATO u srbiji a ne srbija u nato!!! Pre ce to biti sigurno nego ovo drugo!!! A i koji cemo **** u tom sranju svano ***** vec necu ni ime da spomenem svi znaju koja je to teroristicka organizacija na celu sa Amerima i englezima a u pozadini EU. Pa zato mislim da je vreme da se okanete corava posla i ulaska u Gay zajednicu sa EU i Nato!!! Ako vec guze manekena nemoraju nas!!
 
pritajeno_dobro:
Izgleda da si pogresio sa izjavom valjda si hteo da kazes NATO u srbiji a ne srbija u nato!!! Pre ce to biti sigurno nego ovo drugo!!! A i koji cemo **** u tom sranju svano ***** vec necu ni ime da spomenem svi znaju koja je to teroristicka organizacija na celu sa Amerima i englezima a u pozadini EU. Pa zato mislim da je vreme da se okanete corava posla i ulaska u Gay zajednicu sa EU i Nato!!! Ako vec guze manekena nemoraju nas!!
nauci da lepo oblikujes misli pre nego sto ih izbacis na forum onako kako ti naviru,jer te je vrlo tesko razumeti :)

a na temu sam vec odgovorila i nemam nameru da se nastavljam po tom pitanju jer ovo sto si napisao je trtljanje u prazno :)
 
Bolje nam je u NATO paktu nego van njega jer smo okruzeni NATO zemljama.Nema alternative.
Ali ko shto neko reche,teshko da ce ikada to proci na referendumu.Kad npr.Hrvati ne mogu da skupe podrshku svog naroda a NATO im je praktichki bio logistika u proterivanju Srba,nerealno je ochekivati da ce se to ostvariti kod nas kada su nas bombardovali.Jedino ako ne odluche nashi politichari bez da pitaju anrod.
 
Obersturmfuehrer:
u natou je preko 20 najjacih zemalja na planeti...

На свету има око 150-160 држава, међу којима су Русија, Кина, Индија, Јапан, Бразил, Аргентина, Алжир, Тунис, Мароко.....нису чланице НАТО!
Од ових како ти кажеш 20 "најачих" држава, само за 4-5 држава се може рећи јаких по економској снази и утицају у свету, сви остали су боранија... Према томе, много су јаче оне државе које нису у НАТО-у.

Članice osnivači NATO-a - Belgija, Kanada, Danska,
Francuska, Island, Italija, Luksemburg, Holandija,
Norveška, Portugal, Velika Britanija i Sjedinjene
Američke Države.

Tokom 1952. Grčka i Turska su se pridružile
Savezu, da bi ih tri godine kasnije sledila Savezna
Republika Nemačka
, a 1982. godine i Španija.
Poljska, Češka i Mađarska bile su prve članice bivšeg
Varšavskog ugovora koje su primljene u NATO, 1999. godine
 
Србију могу да окупирају НАТО трупе (као у фазону: ми улазимо у НАТО) једино СИЛОМ или ПРЕВАРОМ - сигуран сам да та идеја нема никакво утемељење у вољи грађана Србије! Напротив! На њихов рачун постоје само клетве и псовке!
 

Back
Top