Richard Bach

“Kreativna vizualizacija lezi u osnovi Silva metoda. Sve sto mozemo da vizualizujemo mozemo I da ostvarimo.”
Richard Bach…jedan od 14 miliona ljudi koji su zavrsili osnovni seminar Silva metoda
Inace,”galeb Dzonatan Livingston” je jedna od lepsih knjiga koje sam procitao
 
kako_hocu:
“Kreativna vizualizacija lezi u osnovi Silva metoda. Sve sto mozemo da vizualizujemo mozemo I da ostvarimo.”
Richard Bach…jedan od 14 miliona ljudi koji su zavrsili osnovni seminar Silva metoda
Inace,”galeb Dzonatan Livingston” je jedna od lepsih knjiga koje sam procitao


Ovaj tekst je iz "prividjanja kolebljivog mesije" ili prirucnika za letnje. Ima jos knjiga od istog autora "Most preko vecnosti", "Jedno" a skorije je izasla "Izvan sebe" u izdanju naradone knjige. R. Bach mi je posebno drag.
Napisala sam naslove od istog autora aki si zainteresovan za citanje iznad Galeba Dz. L.
pozdrav bretagne

;)
 
za ovaj dan pun carolije u vazduhu

"princeze, vitezovi, carolije i zmajevi, misterije i avanture... ne samo a su ovde - i - sada, vec je to sve sto je ikada postojalo na zemlji"

R. Bach "Most preko vecnosti"
 
Vreme je tica,koja te kiti sarenim perjem,no koja ce doci i da pocupa svoje.Ako budes suvise vezao dusu svoju za perje,vreme ce ti s perjem i dusu ocupati.Ah,kako ce tada ruzna biti nagota tvoja!
 
elendil:
Vreme je tica,koja te kiti sarenim perjem,no koja ce doci i da pocupa svoje.Ako budes suvise vezao dusu svoju za perje,vreme ce ti s perjem i dusu ocupati.Ah,kako ce tada ruzna biti nagota tvoja!

moja je dusa vazda slobodna bila,

ne vezana za vreme - jer ja zacaravam bezvremenost ,
ne vezana za materijalno ili "perje" - iako se snalazim sasvim ok i u tom svetu,
i ne vezana za prostor - za ideju mogu da se vezem ali samo ako propoveda slobodu,

kako je sa tobom?
Bretagne
.
 
Anca Valo:
"Da li si nekada osetio da ti nedostaje neko koga nikada nisi upoznao?" R. Bah

Pozdrav za Anca Valo-a (zvuci kao kraljevska linija Valoa - fra )

Vidim da ne samo da volis R. Bacha vec ga i odlicno poznajes. Ja ne mogu da se setim iz koje je to knjigice ali nije ni bitno - to je R. Bach i hvala ti.

pozdrav Bretagne
 
Bretagne:
moja je dusa vazda slobodna bila,

ne vezana za vreme - jer ja zacaravam bezvremenost ,
ne vezana za materijalno ili "perje" - iako se snalazim sasvim ok i u tom svetu,
i ne vezana za prostor - za ideju mogu da se vezem ali samo ako propoveda slobodu,

kako je sa tobom?
Bretagne
.
Ja Jesam.
 
Ja nemam lice.
Ja ne izgledam.
Ja se ne ponasam.
Ja jesam.

Ja nemam ime.
Ne zovem se.
Zovu me.

Ja se ne vidim.
Vide me.
Ja se ne cujem.
Cuju me.

Zvezde znaju da ih ljubim
i to mi je dovoljno.
 
"Greske ne postoje. Sve stvari koje nam se desavaju nuzne su i sami ih prouzrokujemo. Ma kako neprijatne ponekad bile,uvek nas necemu nauce; ma koji korak da napravimo, nuzan je jer nas vodi ka odredistu koje smo sami izabrali." (Richard Bach - "Most preko vecnosti")

Pozdrav za Bretagne
 
"Greske ne postoje. Sve stvari koje nam se desavaju nuzne su i sami ih prouzrokujemo. Ma kako neprijatne ponekad bile, uvek nas necemu nauce; ma koji korak da napravimo, nuzan je jer nas vodi ka odredistu koje smo sami izabrali." (Richard Bach - "Most preko vecnosti")

Pozdrav za Bretagne
 
Anca Valo:
"Greske ne postoje. Sve stvari koje nam se desavaju nuzne su i sami ih prouzrokujemo. Ma kako neprijatne ponekad bile, uvek nas necemu nauce; ma koji korak da napravimo, nuzan je jer nas vodi ka odredistu koje smo sami izabrali." (Richard Bach - "Most preko vecnosti")

Pozdrav za Bretagne

hvala,

"Nekada davno naucio sam da postoji razlog za to sto su stvari takve kakve su. Mrvica sa naseg stola nije samo podsecanje na kolac koji smo pojedli ovog jutra, ona je tu zato sto smo mi odabrali da je ne pomeramo. Izuzetaka nema. Sve ima svoj razlog, i najsitniji detalj nam ukazuje na nesto."

(R.Bach "Izvan sebe")
 
kako_hocu:
“Kreativna vizualizacija lezi u osnovi Silva metoda. Sve sto mozemo da vizualizujemo mozemo I da ostvarimo.”
Richard Bach…jedan od 14 miliona ljudi koji su zavrsili osnovni seminar Silva metoda
Inace,”galeb Dzonatan Livingston” je jedna od lepsih knjiga koje sam procitao


Možda bi se trebalo malo čuvati opsesivnosti pisca tj. njegovih reči a o "Silva metodi" tek treba razmisliti! Eto ja iskoristih svoje pravo da prokomentarišem bez želje da polemišem! Sve najbolje vam želim!
 
„Ne znam gde se nalazis, ali sigurno zivis negde na zemaljskoj kugli i jednog dana cemo ti i ja dodirnuti ovu kapiju upravo ovde, gde je ja sada dodirujem. Tvoja ce ruka dodirnuti kapiju bas na ovom mestu! Onda cemo proci kroz nju u stvarnost punu buducnosti i proslosti, jedno cemo drugome biti ono sto niko nikome nikada nije bio. Jos se uvek ne mozemo sresti, ne znam tacno zbog cega. Ali jednog ce dana nasa pitanja postati odgovori i naci cemo se obasjani jakom svetloscu... Svaki moj korak je korak blize preko mosta koji moramo preci da bismo se sreli. Ne dozvoli da predugo cekam. Molim te?“ R.Bach

"Most preko vecnosti" - svakako bi trebalo procitati... Nema izgovora, BREEEE!!
 

Back
Top