Predmeti???

Ja bih licno woleo da ucim neki drugi jezik ( jezike, jos bolje ) umesto ruskog...
Ima par predmeta koji nicemu ne sluze, ali ih ne bi izbacio jer podizu prosek ;)
respekt za sexual. edukaciju, slazem se sa tobom :D
 
svakako bih uvela 3. strani jezik kao izborni predmet, recimo italijanski,spanski.
sa drustvenog smera bih izbacila hemiju, i fiziku. sa prirodnog bih izbacila latinski, psihologiju.
u stvari mislim da je najbolje da su obavezni srpski, matis, i engleski, a da ostali budu izborni, ali tesko da ce nasa drzava ikad uspeti da uvede tako nesto.
 
ruski ish napolje

uvela bih domacinstvo kao izborni predmet
moze i sexualna edukacija
Shta znam mozda zurnalistika, entomologija - naravno kao izborni predmeti
i HIPOLOGIJU naravno :D
i da u sklopu fizickog imamo odlaske na bazene
 
Aaaaaaa vec zamishljam da imamo sve te predmete kako bi shkola bila lipa
Hipologija je nauka o konjima
e da snupika jel ti idesh beshe na nemacki, kako ti ide???
 
Inache, stvarno mislim da bi trebalo da pishemo peticiju za sexualnu edukacjiu...
Danas mladi ulaze u seksualne odnose bez IKAKVOG predznanja... Stvarno treba drzhava time da se pozabavi...
Inache, mislim da je gradjansko veoma koristan predmet i da ga treba staviti kao OBAVEZAN...
A veronauka mi je opet kako god pogledash-nepotrebna..
Mislim-onaj koji ide na V je odgajan u tom duhu, tako da ne znam zashto bi ga josh dodatno iko uchio stvarima koje, opet, teshko da su tachne... Al' dobro, svako ima pravo da se kretje i da bude kreten...
Shalim se, naravno, pravo izbora...
 
Mislim da bi trebalo da imamo obavezne predmete ko sto kaze snupika Mata, srpski i engleski obavezni, a sve ostalo izborno...A potpuno se slazem za sexualnu edukaciju...Znam devojke koje ne znamju ni sta je dijafragma, ni sta pilula za pole ...jedno veliko apsolutno nista...
 
Jednostavno, prilagodio bih se malo inostranim shkolskim sistemima... I voleo bih da imamo 2 exkurzije u godini, izvinite shto skretjem sa teme...
Mozhda i da otvorim novu, ''koje promene bi ste napravili u školama''...
 
Ma trebalo bi po onom americkom sistemu da se radi. Ucenik izabere 6 predmeta koja ce imati svakog dana i posle izabere zanimanje koje obuhvata te predmete.

Ja bih:
matematiku,
fiziku,
hemiju,
filozofiju,
logiku,
psihologiju.

A vi?
 
dečko nas vraća na temu.....u pravu si, fizičar. bianje. ali, MORA srpski i matematika. pri tome mislim na književnost....jer, kad sam čula da vanesa redgrejv nije pročitala ništa od dostojevskog, samo što se nisam srušila...ali, sedela sam, pa.....
 
..nije bash predmet, ali negde u planovima za npr biologiju
bi trebalo dodati oblast koja bi se, recimo, zvala"osnove medicine"..

..naslushala sam se tragikomichnih pricha od nekoliko prijatelja lekara
o nachinima na koji pacijenti i to mladi ljudi, opisuju svoje tegobe..

..za neverovati..

..to je deo opshte kulture o kom niko ne vodi rachuna,
uchi se terminologija u prolazu ili od boleshljivijih baba/tetki/komshinica..
..ljudi nisu sigurni shta je normalno, shta benigno i prolazno,
a shta zabrinjavajuce od simptoma koje imaju,
pa u vidu dve krajnjosti ili trche kod lekara za gluposti
ili dodju u stanju raspadanja...
 

Back
Top