problem s gasenjem kompa

G

gogi 77

Gost
imam asusovu plocu A7S333 I AMD PROCESOR na 1700+
KARTICA MI JE GEFORCE 64 MB 256 DDR MEMORIJA
gasi mi se komp kada igram pojedine igrice juce sam skinuo sah sa neta i opet mi se gasi pomozite ne znam do cega je ne mnogo zahtevne igrice se gase .
s postovanjem goran s
 
proverio sam temperaturu u biosu

Power

Hardware Monitor


mb Temperature je 30 stepeni a knjizi pise ignore
cpu Temperature je 50 stepeni a knizi pise -1 stepen


Pomozite ovo nista ne valja sta da radim?
 
ojha... 50 stepeni u biosu bez opterecenja.... ako uzmemo BOLJI slucaj pa da meri temp u ili ispod proca pa da oduzmemo jos 10ak stepeni i imamo 40 bez pokretanja windowsa uopste.... e sad, obzirom da razlika izmedju ovog idle-a i punog opterecenja moze da ide i do 20+ stepeni znaci da ti igre rade pri temperaturi na procu od 60+stepeni (uz los ili zaprljan kuler lako mogu da dostignu i 70....) sto tvom procu ocigledno ne prija... ( mozda ne direktno njemu, ali....)

ako drzis zatvoreno kuciste, otvori ga pa se igraj sa otvorenim kucistem... ako se stanje poboljsa problem je pregrevanje
 
hmmmm... sto bi to bilo cudno...

Doduse, ja nikad ne gasim komp, pa kad resetujem i pogledam u BIOS-u, ne dobijem mnogo razlike od temperature kad mi je sistem podignut...

Inace, PIV 2.8c na Abit IC7-MAX3 ploci (koja je poznata da prikazuje temperature i po 10-ak stepeni vise od onih na drugim plocama) u BIOS-u neposredno posle restart-a:

CPU (core temp): 43°C
CPU (fan temp probe): 34°C
CPU PWR unit: 30°C
MB Chipset: 29°C
Case: 21°C

Kad sve lepo overklokujem koliko se moze, temperature skoce za 5-10°C...

U svakom slucaju, meni su u pocetku temperature delovale dosta visoke... ali generalno, sistem je rock-solid stabilan...

Inace, ne preporucujem otvaranje kucista... Kucista su dizajnirana da imaju specifican nacin protoka vazduha, i otvaranjem istih se to narusava... Ako je dobro kuciste, bolje ce se sve hladiti kad je zatvoreno nego kad je otvoreno...

Poz.
 
a ko je rekao da covek nema dobro kuciste? ...

Faktor stabilnosti sistema:

- odlicna ploca
- odlicno napajanje
- memorija
- kuciste sa odlicno resenim protokom vazduha


To su stvari na kojima se NIKAD ne treba stedeti... Jer mozes imati sve ostalo najbolje i najkvalitetnije, radice ocajno ako samo jedan od ovih faktora podbace... da ne pominjem sta se desava ako vise od ovih elemenata ne valjaju...
 
pretpostavka zasnovana na subjektivnom misljenju o broju prodatih losih i broju prodatih dobrih kucista....

uzgred, malobrojni su oglasi sa konfiguracijama gde kuciste naplacuju vise od 20-30e sa sve napajanjem...
 
ja kuciste imam standardno 300 wati koje kosta otprilike 30 ttak evra mozda i jeftinije.
desavalo mi se letos kada sam igrao medall of honor!!! da mi se gasi kada sam otvorio kuciste nije se vise gasio toliko mozda prodje i po desetak dana da se ne gasi ali odavno nisam igrao igrice pa sam sada probao sa igricama ovih dana i gasi se
probacu da otvorim komp pa cu se javiti da vidim oce li se gasiti
neznam sta da radim zvao sam ove kod kojh sam kupio ali nisu mi sigurni jednom su me odrali za softver xp je bio u pitanju. oni su mi rekli kod kojih sam kupio da je to kod ovog procesora atlon duron da je to hladjenje na 50 stepeni dobro da ono moze izdrzati i 60 stepeni opet molim da mi neko pomogne
mislio sam staviti i tv karticu ne znam oce li izdrzati
pozdrav gogi
 
Ako mene pitas gogi nesto ti nije uredu sa napajanjem, naime i moj drug je imao takve probleme i to mu se desavalo 3 puta :!: Prvi i drugi put mu se gasilo zbog napajana jer su mu uvalili ciste polovnjake pa nisu radili kako treba, a treci put zato sto mu zabica na napajanju stalno spadala i na kraju mu izgoreo kabl (a zamalo i sve ostalo :cry: ).
 
gogi 77:
meni je napajanje jednom otislo imas li nekog majstora da zna odraditi ovo da odem do njega


Iskreno gogi od majstora nema leba, zato sto nije greska do ugradnje vec do samog napajanja a majstora koji ce da se bakce sa time nema. Preporucio bih ti da nadjes neku radnju gde daju garanciju za napajanje, moj drug je nasao jednog koji daje garanciju godinu dana(sto je previse sobzirom da crkavaju nenormalno) ali on se nalazi u Vrscu, tako da ako nadjes nekog takvog u tvom gradu...
 

Back
Top