Zasto volim Smederevo?

zato shto sy y njemy moje naj garitze i moji ponekad smorni roditelji ;p i svi ostali koje volim...jedino je jedna shygava zgrada y njemy...fakin' gimn ;p
poneka mitza :) i dosta dobre zabave :)
blah...ovo garant pricham zato shto ovde netjy biti neko vreme...
nedostajatje mi moje sd :(
 
_Grof_DracuLLa_:
Zato sto je lep i dunav mu daje poseban sarm :) A trdjava je zakon :) Ja sam inace rodjen Smederevac,ali ne zivim u njemu vec 15 godina.

Mozda je tako najbolje... Voleti ga,ali za vikend... No salim se...

Smatram da na Smederevu treba dosta raditi jer kome se svidja onakvo kakvo je,onda ima ozbiljne probleme sa vidom (bez uvrede)... Ne samo spolja,spoljasnost je samo izraz naseg mentaliteta u ovom gradu...

Smederevom nikad nisam zadovoljan,jer smatram da ono moze uvek bolje da izgleda... Pa idite u Tvrdjavu... Pre je bila mnogo lepsa i bila je uredjena. Sad je katastrofa. Zeleznicka,autobuska,bazen,sportska hala,staro pristaniste,stadion itd itd... A pre svega sami ljudi koji u SD-u zive, samo neke su od rak rana koje ovaj grad ima... Onakve stvari sa poplavama prosle godine su sramota za Smederevo i Smederevce... Odvratan je nemar koji se vidi na svakom koraku... :evil:

I ne pricam ovako zato sto ne volim svoj grad,bas naprotiv,volim ga najvise na svetu,bas zato ga treba menjati na bolje... Ovo danas je daleko od dobrog... I vecina vas ga voli samo zato sto u njemu ima neku rodbinu,neku sentimentalnost za nekim deckom/devojkom...To je uglavnom sve...Tek kad ljudi pocnu da vole grad samo i iskljucivo zarad njega samog,onda mozemo da kazemo da je nase Smederevo OK mesto za zivot...

Ja bih pre rekao da Smederevo BI mogao da bude najlepsi grad u zemlji... Ima potencijale za to... samo jos kad bi ljudi iz SD-a postali svesni toga...
 
Saint Andrew:
Mozda je tako najbolje... Voleti ga,ali za vikend... No salim se...

Smatram da na Smederevu treba dosta raditi jer kome se svidja onakvo kakvo je,onda ima ozbiljne probleme sa vidom (bez uvrede)... Ne samo spolja,spoljasnost je samo izraz naseg mentaliteta u ovom gradu...

Smederevom nikad nisam zadovoljan,jer smatram da ono moze uvek bolje da izgleda... Pa idite u Tvrdjavu... Pre je bila mnogo lepsa i bila je uredjena. Sad je katastrofa. Zeleznicka,autobuska,bazen,sportska hala,staro pristaniste,stadion itd itd... A pre svega sami ljudi koji u SD-u zive, samo neke su od rak rana koje ovaj grad ima... Onakve stvari sa poplavama prosle godine su sramota za Smederevo i Smederevce...

I ne pricam ovako zato sto ne volim svoj grad,bas naprotiv,volim ga najvise na svetu,bas zato ga treba menjati na bolje... Ovo danas je daleko od dobrog... I vecina vas ga voli samo zato sto u njemu ima neku rodbinu,neku sentimentalnost za nekim deckom/devojkom...To je uglavnom sve...

Ja bih pre rekao da Smederevo BI mogao da bude najlepsi grad u zemlji... Ima potencijale za to... samo jos kad bi ljudi iz SD-a postali svesni toga...
U potpunosti se slazem sa tobom...bolje bi mi bilo da danas nisam otisla na Jugovo...trulez na sve strane :-(
 
makitza88:
U potpunosti se slazem sa tobom...bolje bi mi bilo da danas nisam otisla na Jugovo...trulez na sve strane :-(

Ma zapusteno... Umesto da Jugovo postane rekreativni centar i mirna oaza grada (uz nesto blizi veslacki) mi tamo danas nemamo porakticno nista... One vikend kucice istrulile... Nemar u gradu me najvise nervira. Intrersuje me da se nekako dogovorimo pa da pocnemo nesto da radimo,ljudi moji,grad ce propasti...A nije da nema sta da se radi... Da napravimo od SD-aizmedju ostalog i pozeljnu destinaciju za turiste,sto da ne? Mnogi zlobni ljudi se smeju tome,ali sto da ne? Ja bas mislim da bi upalilo,i da bi grad mogao da poboljsa svoj nivo usluga... ne bi bio turisticki boom,ali bi svakako povecalo interesovanje za gradom... A pre svega toga, sredjivanje... I pozuriti sto pre,sve je manje ljudi u gradu koji bi nesto korisno uradili za njega...
 
Na sledecim lokalnim izborima,kada se Smederevo oslobodi nesposobnih ljudi,mislim na Sasu Radosavljevica i njemu slicnim,i ako dodju ljudi koji Smederevu zele dobro,Smederevo ima sanse da postane turisticki i privredni bum,a mislim da ce i VI ( cak sam siguran)ispuniti obecanja koja je dao gostujuci na TV JERINI.
p.s. Mora da se oslobodi i Sormaza,koji trenutno upravlja Smederevom,Colica pa i Umicevica,koji kao narodni poslanici nisu uradili nista za Smederevo.Ja sam siguran da ce Velimir Ilic ispuniti svoja obecanja koja je dao gostujuci kod mene u emisiji SUBJEKAT na TV JERINI.
 
drbob:
Na sledecim lokalnim izborima,kada se Smederevo oslobodi nesposobnih ljudi,mislim na Sasu Radosavljevica i njemu slicnim,i ako dodju ljudi koji Smederevu zele dobro,Smederevo ima sanse da postane turisticki i privredni bum,a mislim da ce i VI ( cak sam siguran)ispuniti obecanja koja je dao gostujuci na TV JERINI.
p.s. Mora da se oslobodi i Sormaza,koji trenutno upravlja Smederevom,Colica pa i Umicevica,koji kao narodni poslanici nisu uradili nista za Smederevo.Ja sam siguran da ce Velimir Ilic ispuniti svoja obecanja koja je dao gostujuci kod mene u emisiji SUBJEKAT na TV JERINI.

Ma nista dok se ljudi sami ne organizuju... Promena vlasti u gradu je samo jedna stvar,cisto usled nedostatka entuzijazma stanovnistva ovde,da dodje neko koji ce bar da pokrene ljude odavde da se nesto radi... Ja hocu da menjam grad na bolje i veruj mi da mi dodje da pocnem da skupljam ljude po gradu da krenemo vec jednom...

P.S : Doticnoj personi Velji Ilicu ne verujem nista,osim ako ne radi u korist svojih interesa...
 
Sanja92:
SMEDEREVO JE jako lep grad...mnogo volim SD,tamo se uvek osecam ko u svom stanu u BG-u!

Eeee,Sanjuska, ili ne dolazis mnogo ili ti je neki decko odavde smotao,pa od njega ne vidis kakav je grad... Ili posto si iz BG-a nas malo zekis,ali dobro...

Vecina ljudi koja uopste i dodje sa strane,koji su istovremeno i najbolji pokazatelj koliko je SD lepo i ima sta da ponudi,kaze da je Smederevo najgore uredjen grad,sav zbrda zdola projektovan,nijednog ljudskog trga (mada imamo jedan jedini koji nesto valja),uske ulice,usluga nikakva... A ja koji zivim ovde se zaista slazem sa njima,a ima ih jos mnogo koji dele isto misljenje. Jedan drugar iz Sokobanje mi je rekao sledece o Smederevu,posle posete (izvinjavam se na njegovom vokabularu) : J.bem ti ja to tvoje Smederevo koje toliko velicas,na sta vam lici autobuska,zeleznicka... Pored staza trava do lakta i smrdi,kao da je nesto crklo u njoj... Za Jugovo me pitao gde sam ga to doveo... Mene je bilo blam,jer zaista sve sto je rekao,istina je,da stvar bude gora. Zapusten grad totalno...
 
Jeste da je zapusten grad,nije ni slican Beogradu uopste,ali je ipak lepo...svaki grad ima neke svoje lepe strane,a neke ruzne.Nije SD mnogo lep,i da to mi se ne svidja,sto nema mnogo parkova kao u BG,Beograd je pun parkova,a SD nije,ali ipak,svidja mi se jer stalno imaju neki vasari,Smederevska jesen....ne znam bas ni ja,razna desavanja i dogadjaji,a Beograd je tako dosadan,ubrzan!
 

Back
Top