Konvertovanje video fajlova

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
naucio sam da skidam video sa youtube i sl. e sada se pojavila zelja da ja tamo posaljem "nesto" i tu nastaje problem... ako preko TV-kartice preuzmem sa videa 5-6 m. materijala i prebacim na H-disk on mi zauzme oko 3gb. [tako da ako uzmem vise "spotova" onda...] kako to da smanjim i kada ? da li prilikom "recorda" sa video ili prilikom "save as" ili kada? 5-6 m.sa you-tube "tezi" 20-tak mb a isto to sa videa 2-3 gb.
 
ako odem u setings, [nakon instalacije "TV Card WDM Video Capture"] mogu da biram video format MPG1, MPG2, VCD[352x288], SVCD [480x576], DVD [720x576] i AVI, ali nema DIVX format, ili to treba da uradim tokom instalacije.. ???
 
adem_ks:
onda ne znam u cemuje problem... sada sam proverio setings, na AVI snimim 4 m. i to mi uzme 2,21gb, bit rate 1411kbps, dimenzije 352x288 mozda sada neko vidi gde je problem. AVI file se otvara sa Media Player
pročešljaj malo forum multimedija siguran sam da ćeš naći nešto
da ti reši problem i ne nevidi se iz gore priloženog u čemu je problem
samo se vidi u čemu nije bit rate bi verovatno trebalo da je malo niži a dimenzije malo veće
ali to je minorno prema veličini fajla
 
procesljao sam sve i probao vise mogucnosti i napredak je bio mali ovako... snimim sa videa 4 m. i dobijem snimak od 2,2 gb onda to otvorim sa WMP pa posle ponovim "save" u "my documents" i kada posle tamo otvorim file [ Iv01.wmv, ili Iv01.avi ] sa WMP ili MP onda je OK. dobijem "spot" sa manje od 3 mb znaci OK. ali.... ne uspevam svaki put,mislimcesto se materijalotvori 10 - 20 sek. i posle je sve crno i svi "spotovi" su bez zvuka. nadam se da nisam dosadan previse. hvala
 
adem_ks:
procesljao sam sve i probao vise mogucnosti i napredak je bio mali ovako... snimim sa videa 4 m. i dobijem snimak od 2,2 gb onda to otvorim sa WMP pa posle ponovim "save" u "my documents" i kada posle tamo otvorim file [ Iv01.wmv, ili Iv01.avi ] sa WMP ili MP onda je OK. dobijem "spot" sa manje od 3 mb znaci OK. ali.... ne uspevam svaki put,mislimcesto se materijalotvori 10 - 20 sek. i posle je sve crno i svi "spotovi" su bez zvuka. nadam se da nisam dosadan previse. hvala

TV Card WDM Video Capture ti najverovatnije nije podešen kako treba
preporuka nadji nekog ko zna da ga podesi
po mome to će te čekati kad tad
ja ti u tome nemogu pomoći, jedino da se dovezem do tebe pa da sednem za računar a ovako neumem a ni u kola mi se neseda

možeš snimak od 2,2gb konvertovati sa nekim od mnogobrojnih konvertera
ili ga sa nero visionom exportovati na hard
VMP (pretpostavljam da misliš na Windows Media Player dakle WMP) baš i nije program koji bih za to koristio
 
T i h i:
TV Card WDM Video Capture ti najverovatnije nije podešen kako treba
preporuka nadji nekog ko zna da ga podesi
po mome to će te čekati kad tad
ja ti u tome nemogu pomoći, jedino da se dovezem do tebe pa da sednem za računar a ovako neumem a ni u kola mi se neseda

možeš snimak od 2,2gb konvertovati sa nekim od mnogobrojnih konvertera
ili ga sa nero visionom exportovati na hard
VMP (pretpostavljam da misliš na Windows Media Player dakle WMP) baš i nije program koji bih za to koristio
ma nisam hteo da budem dosadan, stvar je bila u podesavanju, ako se ide na default sve je u redu [on snima na MPEG1] i sve je OK. a ja sam snimao odmah na AVI i otuda greska. doduse jos imam problema sa zvukom ali mislim da cu i to resiti. sve u svemu hvala svima na pomoci.
 
adem_ks:
ma nisam hteo da budem dosadan, stvar je bila u podesavanju, ako se ide na default sve je u redu [on snima na MPEG1] i sve je OK. a ja sam snimao odmah na AVI i otuda greska. doduse jos imam problema sa zvukom ali mislim da cu i to resiti. sve u svemu hvala svima na pomoci.
Na nisi bio dosadan samo si trebao biti precizniji
i malo više obratiti pažnju na pisanje skraćenica
kad upišeš 4m to ti je 4 metra
a kad upišeš VMP nisam načisto (a verovatno ni drugi) dal je to neki novi program ili pogrešno upisana skraćenica za Windows Media Player
unosi zabunu
pozzzdrv :)
 
dvr_liberty:
I sad kad snimaš bez određenog AVI formata,snima ti u manjoj veličini?
znaci kada snimim sa default [mpeg1] je normalno, par minuta oko 35 mb. znaci to je OK. ali problem je sa zvukom, nema ga. i kada sam pogledao "tvrSfile"
CaptureFile=D:\Program Files\Captured
TimeShiftFileRoot=D:\Program Files\Captured\TimeShift.mpg
UseFullScan=FALSE
AnalogVStandard=4
WantPreview=1
CaptureStreamSize=352x288
CompressFormat=VCD
CaptureAudio=0
CaptureBitRate=4000000
AddItem=lv01.dat
[TVTuner]
FMChannel=875
TVChannelAir=8
TVChannelCable=90
TVChannel=90
recallcable=91
[VideoProcAmp]
znaci tamo je audio =0.
desetak puta sam deinstalirao, pa instalirao i nikako da dobijem zvuk. a ona prva greska je jer u drugom formatu TV slika je bila kvalitetnija i zato sam tako snimao i nastajao je taj problem sa gbitima. cak mi se sada pojavljuje drugi problem kada pritisnem "rec" pojavi
se " Cannot render audio capture stream" sto do sada nije bio slucaj. eto to je to.
 
adem_ks:
u moj PC sam instalirao "magic video conventer", "total video conv.", "winAVI video conv." "windows media player" "realpalyer" "nero" misleci da je do njih greska. sta da izbrisem???
Kao što ti je rekao dvr_liberty ne treba ti toliko konvertera
izaberi koji ti od njih najviše odgovara ostale unistališi nemoj da ih brišeš razlika nekad zna da bude ogromna
možeš da instaliraš K-lite Codec Pack
možda i sredi problem sa zvukom
u tom slučaju ti više neće trebati ni realplayer
 
Sve je u redu sa tvojom TV karticom, one toliko kidaju HDD... A u ostalom šta će ti skidanje sa tv-a kada možeš sa youtube da skineš svaki spot koji ti srce zaželi i pamet osmisli... Evo, na primer meni za prosečan spot (npr. sa MTV-a) uz pomoć TV kartice, rebne jedno 100 MB...
 
AltF4:
Sve je u redu sa tvojom TV karticom, one toliko kidaju HDD... A u ostalom šta će ti skidanje sa tv-a kada možeš sa youtube da skineš svaki spot koji ti srce zaželi i pamet osmisli... Evo, na primer meni za prosečan spot (npr. sa MTV-a) uz pomoć TV kartice, rebne jedno 100 MB...
pa tolika je veličina zglavnih spotova i na netu
ako hoćeš čist stereo zvuk + kristalnu sliku normalno da je veličina video fajla tolika
 
adem_ks:
pa ovaj "problem' je nastao zato sto imam neki materijal na video traci [ vhs] i sada pokusavam da ga prebacim na DVD ili CD i da ga tako sacuvam....
ps. kada preuzmem javicu se sa rezultatom.
pri instalaciji će ti tražiti brisanje starih kodeka i koliko se sećam restart sistema
to obavezno prihvati
a imaćeš negde i opciju za biranje režima rada tu obeleži "recommendatory"
u prevodu preporučljiv 8-)
 
pre nego kazem hvala... zaista se divim nekim ljudima koji imaju vremena [citaj nerava] da se "bakcu" sa amaterima. ali naucio sam par stvari...
Sirovi podaci-konvertuj u divx format.
treba samo pazljivo pratiti upustvo...
ostale unistališi nemoj da ih brišeš razlika nekad zna da bude ogromna
meni je bilo "lakse" da brisem, pa sam primetio da posle ostane nesto sto vise ne mozes nikako izbrisati... znaci od sada "uninstalation"
Kao što ti je rekao dvr_liberty ne treba ti toliko konvertera
preopterecen kompjuter....
kad upišeš 4m to ti je 4 metra
nikako da "potrefite" sta mislim, [malo telepatije nije na odmet] vec citate sta pise
itd. itd....
e sada sam dosao na ideju da sam formatizujem PC i posto "znam" kako i gde da nadjem neke "sitnice" i koje, a gde je i pomoc, [ako i dalje neko ima "vremena"] ajde da to uradim. ...
cekam upustvo ili putokaz gde je to upustvo na kojem podforumu.
h v a l a
 
adem_ks:
e sada sam dosao na ideju da sam formatizujem PC i posto "znam" kako i gde da nadjem neke "sitnice" i koje, a gde je i pomoc, [ako i dalje neko ima "vremena"] ajde da to uradim. ...
cekam upustvo ili putokaz gde je to upustvo na kojem podforumu.
kreneš od podforuma operativni sistemi, tu bi trebalo da nadješ temu instaliranje XP-2
pa se uključi
a uvek postoji i google
 

Back
Top