Osmeh...(kao odbrambeni mehanizam)

smejem se skoro uvek i skoro u svim situacijama...

ono sto je glasilo <lepa rec i gvozdena vrata otvara>, otprilike se preimenovalo sa osmeh otvara ta "gvozdena" vrata!

u sustini svi volimo da vidimo nekog ko je dobro raspolozen a ne depresivce... (nadam se da se slaze neko samnom, izvinjavam se sto genarizujem)
 
moonja:
pa da...samo što kod konstantno iskeženih....i kod onih koji u trenutku kada sretnu nekog se pretvore u toliku srdačnost....ne da imam otpor....nego, bre......... ti ljudi.....nemaju uslovni refleks...već macilofacijalni grč.......njima je baš teško..........
ma ni ja ne volim one koji se isfolirano tj vestacki smeju to se vidi i bas se grozim ljudi koji se foliraju...
 
piskaralo:
ma ni ja ne volim one koji se isfolirano tj vestacki smeju to se vidi i bas se grozim ljudi koji se foliraju...
Često se smijem i volim zajebanciju. Da li mi to koristi kao odbrambena meanika, pojma nemam. Možda. Baš ću malo da razmišljam o ovome i samoposmatram se.
Mada mi ovo liči na ono otrcano "rad na sebi" ne vjerujem u tu vrstu rada, kao što sam skeptičan i prema svakom drugom radu. Znate ja sam vam iz Crne Gore :-D
Ne radiš ništa, stalno se :grin: :grin: :grin: rijetko planeš, ma divota :wink:
 
Kao odlican odbrambeni mehanizam! Meni i vestacki smile brzo predje u pravi... smesna sam sebi s njim :) S tim sto ponekad nece da se ukljuci... kad ga nesto isuvise blokira... neki drugi mehanizmi prorade... srecom oni se brzo pokvare.. a ovaj nasmejani brzo profunkcionise :)
 
Meni je to već problem... osmeh bukvalno koristim kad god ne znam šta bih drugo (neugodne, nove situacije). Tek u online komunikaciji ukapiram da sam gotovo zaboravila da se služim rečima, da mi facijalna ekspresija zamenjuje mnogo toga (ok, to je negde i normalno, ali u kojoj meri?). Smajlići su glupost...
Ne znam.. baš se trudim da se iskorigujem. Ali to ne znači da više neću koristiti osmeh kao štit, ili štaku ili kako god.
 
И мене нервирају ови што имају "максилофацијални грч" на лицу.

Највише ме нервира што мисле да су ме купили тим осмехом. Зато -- што се они више смеше, то их ја оштрије гледам, као да кажем: "Еј, скини тај лажњак с лица, па да разговарамо као људи." Понекад то заиста и кажем.

Али, у последње време, мало сам попустила у томе. Схватила сам да људи не могу унапред (док ме не упознају) да знају да им код мене не треба одбрана, да ја немам намеру да их повредим. Треба времена да људи то схвате и поверују.
 
Можда, можда, али и ја се лоше осећам кад хоћу с неким да разговарам озбиљно а он ми баца у лице тај "осмех бр. 5". Као да сам дете с којим треба бити снисходљив а не озбиљан. То ме мало вређа.

ПС: Не нервира мене "све". Баш напротив, врло мало ствари ме нервира. :D
 

Back
Top