Американци поново прете србима

Sorab1

Primećen član
Banovan
Poruka
587
Овог пута Данијел Фрид из Брисела поручује Русији да ће Космет са или без усвојене резолуције СБ бити независан. Русија ако мисли да помогне Србима мора да подржи резолуцију, јер у супротном неће бити гаранција за живот Срба. На састанку су Американци ( Холбрук и Фрид ) изразили наду да ће неке земље ЕУ пратити њихов пример и једнострано признати КиМ
http://news.yahoo.com/s/nm/20070428/wl_nm/kosovo_usa_dc_1
 
Sorab1:
Овог пута Данијел Фрид из Брисела поручује Русији да ће Космет са или без усвојене резолуције СБ бити независан. Русија ако мисли да помогне Србима мора да подржи резолуцију, јер у супротном неће бити гаранција за живот Срба. На састанку су Американци ( Холбрук и Фрид ) изразили наду да ће неке земље ЕУ пратити њихов пример и једнострано признати КиМ
http://news.yahoo.com/s/nm/20070428/wl_nm/kosovo_usa_dc_1

Мене лично каубоји уопште не изненађују - просто то је од њих и очекивано... питање је само ХОЋЕ ЛИ ИКО ТОМ ТИРЈАНСТВУ СТАТИ НОГОМ ЗА ВРАТ ???


 
База Бондстил - беспоговорно мора остати тамо где је - то је интерес кривоногих, и то се не да одржати другачије осим да зависи само од шиптара. Очекивано. Е сад, што рече Еремита, да ли ће се наизглед независне државе западне Европе отарасити каубојског утицаја и почети да поштују међународна правила и супротставе се највећем светском злу ? Не само због нас самих, него и због интереса сопствених нација.

Увек се питам може ли сила бити огољенија, и наравно одговор је потврдан. Из дана у дан. Амерички дебели дебили су научили да једу и преко апетита. Навика је чудо.
 
Ovakva pretnja amerikanaca je kao sto Vitalij Curkin nedavno rece povodom slicne izjave Bernsa, psiholoski atak na SB UN i kao takvog ga i treba posmatrati, kao ocajnickog pokusaja amerikanaca da nekako zaplase Ruse i ostale da prihvate americku inicijativu. Mogu ti americki aparatcici da prete koliko god hoce, ali sta to oni u stvari mogu da urade?

Da usvoje rezoluciju o nezavisnosti u SB UN? Ne mogu zbog Rusije i drugih clanica SB UN...

Da jednostrano priznaju KiM? Kao sto svedski ministar spoljnih poslova Karl Bilt rece, to bi bilo igranje s vatrom i ne verujem da su zaista toliko poludeli jer bi ih to kostalo ruske podrske u krizi sa Iranom, Severnom Korejom ali bi i bio otvoreni poziv Rusima da priznaju Juznu Osetiju i Abhaziju i otvorilo bi pandorinu kutiju. Ne verujem da bas toliko vole Siptare...

Da nas bombarduju? Ne mogu, nije vise rat...

Da nam uvedu sankcije? Ne mogu zbog koliko zbog americkih investicija u Srbiji toliko i zbog toga sto je danas Srbija potpuno integrisana u svet. Sve i da nam jednostrano uvedu sankcije, preziveli bismo, posto nam se ne nalaze medju znacajnijim spoljno-trgovinskim partnerima...

Da nam uskrate pomoc? Vec nekoliko godina smo uskraceni te americke pomoci vredne nekoliko desetina miliona dolara godisnje i koliko vidim napredujemo bas fino i bez nje...

Dakle, ko **** tu americku stoku...
 
Nekako sam se i navikao na izjave i delovanja zapadnih sila. Nas neprijatelj nije Amerika vec korporacije koje kontrolisu cirtavu planetu ciji su vlasnici Jevreji. Od naftnih giganata do prodavaca pomfrita. Ne biraju sredstva da prosire trziste. :D I to mi je postalo i simpaticno. Nekako smatram da mi Srbi ne treba da se nerviramo nego da jednostavno kao Seneka bez potresanja prihvatimo sudbinu koja nas ceka. A to je rasparcavanje Srbije. Sta da radimo. I Jevreje su progonili vekovima pa su nekako na kraju uspeli da formiraju svoju drzavu. Valjda je i na nas dosao red da nas proganjaju iz cista mira.

Ono sto je zalosno jeste da je na strani americkog expanzionizma najuticajniji jevrejski lobi. Jevreji koji su zaboravili kako je to kada si nepravedno progonjen i sada su usli u stadijum proganjanja drugih naroda !!! A mi zajedno sa Iracanima, Irancima predstavljamo njihovu metu.

Jasno je da je uzrok svih srpskih problema americki Jevrej. A ne Amerikanac... jer Amerikanac je prilicno ogranicen za tako nesto.
 
Ne verujem da stvari idu tako, ali sigurno je lose sto se prema Srbiji EU i SAD ponasaju kao prema najvecim nistarijama- prvo su nas bombardovali zbog Racka koji je bio cista namestaljka, pomagali su teroriste, a sve sa ciljem da otmu teritoriju, a sada su dovoljno licemerni i kazu da je to i za dobro Srbije, a cak i za Srbe koji zive na Kosovu, jer ce u suprotnom doziveti strasnu sudbinu- bezobrazna pretnja; Kostunica je jasno rekao sta je trebalo, ali mi ne mozemo mnogo...
Videcemo sta ce biti.
 
Cossack:
Ne verujem da stvari idu tako, ali sigurno je lose sto se prema Srbiji EU i SAD ponasaju kao prema najvecim nistarijama- prvo su nas bombardovali zbog Racka koji je bio cista namestaljka, pomagali su teroriste, a sve sa ciljem da otmu teritoriju, a sada su dovoljno licemerni i kazu da je to i za dobro Srbije, a cak i za Srbe koji zive na Kosovu, jer ce u suprotnom doziveti strasnu sudbinu- bezobrazna pretnja; Kostunica je jasno rekao sta je trebalo, ali mi ne mozemo mnogo...
Videcemo sta ce biti.

Dobro reče - mi ne možemo mnogo, samo da verujemo kako ogoljena sila ne može do veka deliti pravdu. Do tada, sve što silom bude sprovedeno Srbija ne sme priznati, ne samo zbog Kosova, već zbog budućnosti same Srbije. Priznati da nam se otme jedan deo, bio on 5, 10 ili 15 % znači pristati na još koji postotak...

Jednom kad daš, nema nećeš više...
 
Србија треба да прави планове о мирној реинтеграцији Косова и Метохије у свој састав.Дакле,радити на повратку суверенитета над својом покрајином.Не постоји ни један акт који би то могао да спречи.Тај процес је спор али једини могућ.
 
Tako je,Amerika je zla i hoce da sve to proda pokvarenim Siptarima umesto Cestitim Srbima koji bi ponovo nosili kalasnjikove u lovackom stilu kroz albanska naselja,zaduzili svakog oficira DB-a za jedan albanski kvart i napravili humano drustvo na Kosovu kao sto su ga pravili od 1912... Tako je,sila je na njihovoj,ali je pravda na nasoj strani...
Daj stvarno prestanite da toliko subjektivno gledate na Kosovo...

Mislim,sila mozda i jeste na njihovoj,ali pravda svakako nije na nasoj strani.
 
kami83:
Tako je,Amerika je zla i hoce da sve to proda pokvarenim Siptarima umesto Cestitim Srbima koji bi ponovo nosili kalasnjikove u lovackom stilu kroz albanska naselja,zaduzili svakog oficira DB-a za jedan albanski kvart i napravili humano drustvo na Kosovu kao sto su ga pravili od 1912... Tako je,sila je na njihovoj,ali je pravda na nasoj strani...
Daj stvarno prestanite da toliko subjektivno gledate na Kosovo...

Mislim,sila mozda i jeste na njihovoj,ali pravda svakako nije na nasoj strani.

...a sad je tamo kao stigla demokratija :)
 

Back
Top