Poklon za nezaborav

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Koji je najoriginalniji poklon koji ste nekome dali ili od nekoga dobili? I zašto?
I način na koji vam je bio uručen - i to možete da napišete - da li je to važno, koliko, da li je bilo nekih zanimljivih primopredaja...
 
Najoriginalniji poklon koji sam ikada nekome poklonila je bio za moju najbolju drugaricu...
Kupila sam joj balon sa helijumom, mali plavi meda, za njega sam zakacila kesicu sa poklonom...
Zvala sam je da izadje na terasu, zivi na 2. spratu, i kada je izasla ja sam joj pustila balon...A u kesici su bili brus i gacice, jako slatke roze, i poruka:"Dobro ih iskoristi!!!"
Sta mislite??? ;) ;) ;)
 
mawetzka:
Pa verovatno su gacice bile zaista lepe...
a041.gif
:roll:

Definitivno poklon za nezaborav sto se mene tice je el. gitara koju mi je calac kupio...
Urucenje nije bilo originalno kao ovo kod mawetzke ali kako-god, poklon je za nezaborav...
Jednoj drugarici smo za 18. rodjendan poklonili pomorandzu i zapakovan dinar...To se desilo spontano...Posto nas islo mnogo trebalo je da skupimo kintu i da joj damo ali neki nisu dosli pa smo resili da joj novac damo sutradan a nismo smeli da dodjemo praznih ruku i svratili u neku prodavnicu, kupili pomorandzu a kusur joj poklonili...
Isti trip mi se ponovio jos jednom samo sto nije bila u pitanju pomorandza vec kifla...

Pozdrav !!!
 
Pozdrav i tebi. :)
Ovo kod mawecke je bilo stvarno genijalno.
Ja sam kupila mami jedne godine daire za rođendan, a ove sam joj uzela zvezdice za sobu što se lepe na plafon i zidove - pošto sam bila prethodnih dana loše volje, a ona mi je rekla kako bi mi i zvezdu skinula da se osećam bolje, samo ne može da nađe gde se to prodaje.
Pa sam joj stavila posvetu: ''Ja tebi skinuh kosmos''. :)
Inače sam čula da u Beogradu može da se u ''Planetarijumu'' kupi nekome zvezda - to, naravno, nema nikakvog pravnog značaja, samo se dobija sertifikat, ali tako uramljen na zidu, zaista može biti veoma simpatičan poklon.
Čula sam od komšinice koja je prošle godine maturirala kako su njihovom razrednom skupili novac za put u Egipat za dve osobe - čoveka, kažu, nisu mogli od šoka da oporave... Jedva nekako otišao... :)
Jednom momku sam poslala picu na kućnu adresu - naravno, najela se cela familija i... tol'ko mu beše... :)
Samo me je jedan poklon meni dat oborio s nogu...
 
I ovo sa pomorandžom i kiflom je slatko...
Ja znam da su neki momci jednom drugaru kupili mleko u tetrapaku i med, uz poruku da promeša i život će mu biti med i mleko.
U srednjoj školi nam je jedna profesorka, kad bismo joj mi rekli da hoćemo tu i tu ocenu, odgovarala: ''I ja hoću beli mercedes, ali nema''. Na kraju jedne godine smo joj ga kupili - igračku - sa baterijama i upravljačem. A kako je predaja tek bila originalna... Većina je kasnila, a svako je pričao kiako je gužva u saobraćaju... pa kako je neko parkirao beli mercedes ispred škole... dok je nismo totalno zbunili... a poslednji je onda doneo pravi poklon...
Jednoj druagrici želim da poklonim slagalicu - ona to obožava - ali da to bude neka naša slika - još uvek ne znam kako ću to da izvedem. Kad bih našla nekog ko to može da mi napravi, bilo bi idealno. Onda bih joj predala bez jednog dela, a da ona to ne zna. A taj jedan deo dala bih joj tek onda kada bi mi se požalila da joj nedostaje sa posvetom - ''Vidiš da bez jednog jedinog dela nema dragocene celine''. Čisto da bude poklon malo i didaktički... :)
Inače najviše volim poklone bez povoda... Tek onako da mi neko nešto da... A definitivno više volim da poklanjam... I vrlo često to činim...
 
Pa zato što sumnjam da je bio od srca... na žalost... i to svakim danom sve više i više... više kao da sam ga dobila, jer sam to zaslužila... prethodnim priređivanjem svojih iznenađenja za tu osobu...
Zato ga i pominjem samo tako, uzgred... :(
No, dobro, imate li vi koji ovde posećujete šta da se pohvalite?
Može i nešto što se čuli...
UIli čak - šta biste priredili nekome, poklonili... ali vas nešto sprečava... finansije ili bilo šta što može biti prepreka...
 
Sokolica_M:
Pa zato što sumnjam da je bio od srca... na žalost... i to svakim danom sve više i više... više kao da sam ga dobila, jer sam to zaslužila... prethodnim priređivanjem svojih iznenađenja za tu osobu...
Zato ga i pominjem samo tako, uzgred... :(
No, dobro, imate li vi koji ovde posećujete šta da se pohvalite?
Može i nešto što se čuli...
UIli čak - šta biste priredili nekome, poklonili... ali vas nešto sprečava... finansije ili bilo šta što može biti prepreka...
Ma ja bih nekome skinula i zvezdu sa neba...ali ne moze...
 
27.12. 3 ujutru, ja perem presvlake za auto, ceo dan radim sa burazom neki honorarni posao da bih imao za benzin, dolazim kuci oko 18h, perem i usisavam auto i ujedno drhtim od hladnoce, dan pre toga sam kupio smrznute jagode u maXiju posto ih oko Nove Godine bas i nema u bastama, spremam se i krecem za Beograd posto zivim nekih 30 km od doticne, u ponoc dolazim pred njenu kucu drzim u jednoj ruci jagode sa slagom (i svecicom u njima) u drugoj disko kuglu (jer ju je oduvek zelela) i u ustima koverat sa pesmom posvecenom njoj......i ona nije kod kuce....
 
DecakIz3Vode:
27.12. 3 ujutru, ja perem presvlake za auto, ceo dan radim sa burazom neki honorarni posao da bih imao za benzin, dolazim kuci oko 18h, perem i usisavam auto i ujedno drhtim od hladnoce, dan pre toga sam kupio smrznute jagode u maXiju posto ih oko Nove Godine bas i nema u bastama, spremam se i krecem za Beograd posto zivim nekih 30 km od doticne, u ponoc dolazim pred njenu kucu drzim u jednoj ruci jagode sa slagom (i svecicom u njima) u drugoj disko kuglu (jer ju je oduvek zelela) i u ustima koverat sa pesmom posvecenom njoj......i ona nije kod kuce....
Divan poklon...
Ti si romantican, kao ja...Ali nam ne valja to...
 
ideje su vam preslatke, samo nastavite da pisete, sto vise.
Mozda i pokupimo neke i iskoristimo :)

moj decko mi cesto pise pisma, a sto se tiče poklona, za rodjendan mi je na zgradi nacrtao grafit sa porukom "naco, srećan đ" gde je o ustvari srce. Ceo grafit je plavo royi, moje 2 omiljene boje. I veliki je.
Za sledeći rođendan, mi je pokloni veliku kutiju u kojoj je bilo skoro sve što volim: čokoladice, bombonice, gumice za kosu, čaj od hibiskusa( koji jedini volim), šnalice, sok od pomorandže, moj omiljeni... još mnogo stvari koje volim i predivnu čestitku.

Za novui godinu, je skupio 5 drugara gde su on pevao, drugovi svirali bas, gitaru, klavijature i bubnjeve, a 5. drug je snimao. Da skratim, oni su meni snimili spot, za pesmu "Te amo corazon" od Princa. Predivni su bili! CD je stavio u kutiju za CD, a CD je zavezao za konpčić koji je zavezao za balon i obesio ga za luster. Preslatko!
 
Ma nasao sam je ja kasnije, ali...mislim devojka nije ocekivala da cu joj uopste cestitati rodj, a ja se pojavio sa svim tim stvarcicama i obozavam kada na njenom licu vidim da je jednostavno ostala bez teksta ali uvek postoji ono ali!

Kako je jednom rekao Momo Kapor:"Svi u gradu su spavali sa njom (iako to nije bio narocito veliki grad) i imali je kad god su hteli, samo njemu nije dozvoljavala cak ni da je poljubi jer je znala da je godinama slepo obozava i da veruje da je bolja od onog sto se o njoj prica.
 
Pazi sad ovo! Upoznao sam cicu juce u skc-u na Cubismu, dopala mi se, ja se ponudio da je ucim salsu, dao joj broj telefona i ona me danas pozove da se vidimo! Jeee! Al' ne lezi vraze, ispostavi se da je 5 godina starija od mene i ono....sta ce selo da kaze....koji sam ja baksuz...
 
DecakIz3Vode:
Pazi sad ovo! Upoznao sam cicu juce u skc-u na Cubismu, dopala mi se, ja se ponudio da je ucim salsu, dao joj broj telefona i ona me danas pozove da se vidimo! Jeee! Al' ne lezi vraze, ispostavi se da je 5 godina starija od mene i ono....sta ce selo da kaze....koji sam ja baksuz...
Pa nema veze, bar si mastovit...
Vecina momaka bi joj uzeli broj fona i zvali je na pice, smarali je glupostima...
Ti si im za primer...
 
ja sam (bivshem) dechku za rodjendan poklonila vishe stvarchica i medju njima je bio jedan veliki hamer papir. on je inache vaaatreni navijach zvezde pa sam na hameru nacrtala zvezdin grb i izlepila moje slichice u zvezdinom dresu, i nashe slichice neke, napisala mu pesmu i napisala u uglu SRETJAN TI RODJENDAN, JUBAVI! TVOJA BEBICA TJE UVEK DA TE VOLI! to mu je stajalo na zidu dok nismo raskinuli.... :-?
josh jedan poklon je ishao uz to, ali ga nije dobio bash tog datuma, a to sam ja =) bio mi je prvi ;)
za nashu godishnjicu sam kupila veliku tortu u obliku srca i stavila svetjicu 1 (nash prvi rodjendan :) ) i na torti je bila kutijica u obliku srca i unutra dve polovine srca(privesci) - jedna meni jedna njemu.....vezala sam mu ochi i stavila tortu idpred njega
on mi je kupio jednom privezak na kome je slovo M i srce...i to je rekao da znachi: TVOJ MEDA (M) TJE UVEK DA TE VOLI (SRCE)


jbg...gotoNo...... :sad:
 
Ja sam svog Smrada za rodjendan ostavila u kaficu (kasnije se ispostavilo - bez para 8-) ) i zbrisala "na 5 min " da obavim nesto :roll:
Onda sam obisla Maxi, C market, jednu poslasticarnicu u kojoj sam par dana ranije narucila tortu, i pri tom kupila sve sto mi je ikada rekao da voli. Zatim sam svratila u hotel i narucila dve karadjordjeve snicle, viski i stok. To je potrajalo maaalo duze od 5 min. tako da, kada sam se na kraju vratila - na ulazu u kafic su stajala dva grmalja i obezbedjivala odstupnicu :D
Kada sam se nekako provukla izmedju njih, izmedju punih kesa nekako izvukoh belu ruzu... odusevio se.
Kada smo stigli u hotel, odmah sam ga spakovala u WC, da saceka dok ja ne postavim svece, poklon (komplet Pino silvestre koji je dugo trazio) i sve sto sam kupila u svom poduhvatu po prodavnicama.
Najsmesnije mi je bilo sto se nacisto zbunio, nije znao ni na koju stranu da se okrene, ni za sta da se uhvati :mrgreen:
 
eh,ja imam lude ideje...
decku sam poklonila kasetu,ali ne obicnu..na traci sam ispisala svasta,i pesmu koju sam sama smislila...traku ponovo ubacila u kasetu...celu je iscrtala lakovima,izlepila sitnicama koje nam znace..i kada okrece onaj kruzic kojim se premotava kaseta,dole rec po rec izlazi ono sto sam napisala...odusevio se...
a prosle godine sam tadasnjem decku (inace moja prva ljubav) za rodjendan kupila srebrni prsten koji je zeleo da ima,ubacila ga u kutiju sa raznobojnim papiricima 0,5X0,5 cm ,a na svakom papiricu je bilo nacrtano srculence i napisano par slatkih reci...tog dana sam ga odvela na nase omiljeno mesto,na jedno brdo,vetar je bas jako duvao,a mi smo lezali kada sam mu rekla da zazmuri...kada je video samo se srucio..bio je neverovatno srecan...
i sada ko mi kaze da nisam nepopravljivi romantik,taj neko je definitivno lud!!
paaa,sta mislite?
 
imp:
eh,ja imam lude ideje...
decku sam poklonila kasetu,ali ne obicnu..na traci sam ispisala svasta,i pesmu koju sam sama smislila...traku ponovo ubacila u kasetu...celu je iscrtala lakovima,izlepila sitnicama koje nam znace..i kada okrece onaj kruzic kojim se premotava kaseta,dole rec po rec izlazi ono sto sam napisala...odusevio se...
a prosle godine sam tadasnjem decku (inace moja prva ljubav) za rodjendan kupila srebrni prsten koji je zeleo da ima,ubacila ga u kutiju sa raznobojnim papiricima 0,5X0,5 cm ,a na svakom papiricu je bilo nacrtano srculence i napisano par slatkih reci...tog dana sam ga odvela na nase omiljeno mesto,na jedno brdo,vetar je bas jako duvao,a mi smo lezali kada sam mu rekla da zazmuri...kada je video samo se srucio..bio je neverovatno srecan...
i sada ko mi kaze da nisam nepopravljivi romantik,taj neko je definitivno lud!!
paaa,sta mislite?
Mislila sam da su romantici kao ja ugrozena vrsta...ali ima ih jos...ti si tu...
Pokloni su super cool, nemam reci...Ako mi ponestane ideja, mogu tebe da kontaktiram? ;)
 
da naravno....:)
iskreno,mislim i da jesmo ugrozena vrsta...mnogo ljudi ne shvata to sto mi radimo.meni je mnogo lepse da sama nesto napravim nego da odem i kupim.kada se nesto kupi onda to isto moze da ima jos neko,a kada sama nesto napravim onda ce tu stvar imati samo on,,,i to je car,tako se dokazuje da je stalo nekome...
 
Ja sam zaljubljeni tinejdzer(iako sam verovao do pre godinu danada to ne postoji! :D ) i treblo bi mi par saveta o nekom romanticnom poduhvatu, po mogucstvu od zenske osobe, ali koliko vidim ovde ima jako originalnih ljudi, pa nije ni bitno.. :)) Hvala unapred!
 

Back
Top