Kad Kosovo tuži Srbiju...

nj@nj@

Zainteresovan član
Poruka
483
...dobićete odštetu. Ovo je šiptarski advokat rekao mojoj porodici nakon što smo hteli da ga angažujemo za naknadu štete.

Zanima me (znam da nije ista situacija) da li je neko od Srba iz Hrvatske ili Bosne dobio ikakvu nadoknadu za uništenu imovinu?

Za ostale forumaše, da li Kosmet ako dobije nezavisnost ima prava da tuži Srbiju i traži nadoknadu štete?
 
nj@nj@:
...dobićete odštetu. Ovo je šiptarski advokat rekao mojoj porodici nakon što smo hteli da ga angažujemo za naknadu štete.

Zanima me (znam da nije ista situacija) da li je neko od Srba iz Hrvatske ili Bosne dobio ikakvu nadoknadu za uništenu imovinu?

Za ostale forumaše, da li Kosmet ako dobije nezavisnost ima prava da tuži Srbiju i traži nadoknadu štete?
Nema prava da tuzi Srbiju,ako dobije samostalnost.
 
nj@nj@:
...dobićete odštetu. Ovo je šiptarski advokat rekao mojoj porodici nakon što smo hteli da ga angažujemo za naknadu štete.

Zanima me (znam da nije ista situacija) da li je neko od Srba iz Hrvatske ili Bosne dobio ikakvu nadoknadu za uništenu imovinu?

Za ostale forumaše, da li Kosmet ako dobije nezavisnost ima prava da tuži Srbiju i traži nadoknadu štete?

Не разумем - да тужиш Србију зато што су ти Шиптари уништили имовину ??? Да ли си то хтео да кажеш ???
 
Sarge:
Ma ne be,nego da nas "nezavisno"Kosovo tuzi,ostatak Srbije ,kao Bosna za ratnu odstetu,to mu je rekao Siptar,advokat.
Gde si bre,eremita?

И даље НЕ РАЗУМЕМ? Да Србију туже Шиптари зато што су они запалили и порушили на десетине хиљада кућа и протерали преко 200 000 Срба и узурпирали им и опљачкали имовину - а о храмовима непроцењиве историјско-културне вредности и да не говорим.

Или, можда да Шиптари туже Србију - зато ШТО НАС ЈЕ НАТО БОМБАРДОВАО ???

:roll: :roll: :roll:
:roll: :roll:
:roll:
 
eremita:
Не разумем - да тужиш Србију зато што су ти Шиптари уништили имовину ??? Да ли си то хтео да кажеш ???

Ne.
Mi smo tužili privremene kosovske institucije, KFOR i UNMIK za uništenu imovinu, lokalnom sudu na Kosmetu.
U tužbi smo naveli (upola manji) iznos uništene imovine.
Dobili smo obaveštenje od suda da su primili tužbu. To je bilo pre 3 godine.
Kad smo hteli da angažujemo advokata da nas zastupa dobili smo obaveštenje da se neće voditi pojedinačni slučajevi već će, citiram:
"Kad Kosovo dobije nezavisnost, tužiće Srbiju i dobiće odštetu za uništenu imovinu građana Kosova":confused:

Do dan danas sud ništa nije uradio po pitanju tužbe.
 
nj@nj@:
Ne.
Mi smo tužili privremene kosovske institucije, KFOR i UNMIK za uništenu imovinu, lokalnom sudu na Kosmetu.
U tužbi smo naveli (upola manji) iznos uništene imovine.
Dobili smo obaveštenje od suda da su primili tužbu. To je bilo pre 3 godine.
Kad smo hteli da angažujemo advokata da nas zastupa dobili smo obaveštenje da se neće voditi pojedinačni slučajevi već će, citiram:
"Kad Kosovo dobije nezavisnost, tužiće Srbiju i dobiće odštetu za uništenu imovinu građana Kosova":confused:

Do dan danas sud ništa nije uradio po pitanju tužbe.
Ma samo vas zavlace.Porediti Bosnu i Kosovo je nemoguce.Bosna i Hrvatska su bile medjunarodno priznate drzave koje su drzavnost stekle za vrme rata.Kosovo je deo Srbije jos uvek, i to je razlika.
 
Strasno,sta cu da procitam od sabajle,da moguce je da ce biti neke tuzbe,jos gore sto je na Kosovu bila srpska policija i vojska,na svojoj zemlji,legalno ali ako proglase nezavisnost i priznaju ga,onda nas ceka cimanje.
 
1997-98 kad su Šiptari demonstrirali ulicama Prištine, dozivajući NATO, noseći u rukama vekne hleba (za Nato vojnike) ljudi ostalih nacionalnosti su ih podrugljivo gledali i smejali se celoj farsi. 1999 svi smo govorili kako nema šansi da nas NATO gađa, jer smo suverena zemlja, nemaju pravo da se mešaju u naše unutrašnje stvari, ljudska prava Šiptara nisu ugrožena....
Jel moram dalje da navodim za šta smo sve govorili nema šanse pa se ipak dogodilo?
 
nj@nj@:
1997-98 kad su Šiptari demonstrirali ulicama Prištine, dozivajući NATO, noseći u rukama vekne hleba (za Nato vojnike) ljudi ostalih nacionalnosti su ih podrugljivo gledali i smejali se celoj farsi. 1999 svi smo govorili kako nema šansi da nas NATO gađa, jer smo suverena zemlja, nemaju pravo da se mešaju u naše unutrašnje stvari, ljudska prava Šiptara nisu ugrožena....
Jel moram dalje da navodim za šta smo sve govorili nema šanse pa se ipak dogodilo?

Nema šanse da je u dnevnim srpskim listovima iz tog perioda objavljivano koliko su pojedinci srpske policije zaradjivali na kontrolnim graničnim punktovima sa Kosovom po automobilu. Što se ugroženosti tiče, mržnjom su zadojene obe strane. To je takva mržnja koja ne postoji ni izmedju pojedinih Srba i pojedinih Hrvata.

Nego, zašto je naveden upola mnaji iznos štete?
 
Iron Lord:
Nema šanse da je u dnevnim srpskim listovima iz tog perioda objavljivano koliko su pojedinci srpske policije zaradjivali na kontrolnim graničnim punktovima sa Kosovom po automobilu. Što se ugroženosti tiče, mržnjom su zadojene obe strane. To je takva mržnja koja ne postoji ni izmedju pojedinih Srba i pojedinih Hrvata.

Nego, zašto je naveden upola mnaji iznos štete?

Šta hoćeš da kažeš ovim prvim citatom (kakve veze ima sa temom)?

A šteta je stavljena pro forme radi. Sud ionako treba da šalje veštaka koji će dati konačnu procenu.
 
nj@nj@:
...dobićete odštetu. Ovo je šiptarski advokat rekao mojoj porodici nakon što smo hteli da ga angažujemo za naknadu štete.

Zanima me (znam da nije ista situacija) da li je neko od Srba iz Hrvatske ili Bosne dobio ikakvu nadoknadu za uništenu imovinu?

Za ostale forumaše, da li Kosmet ako dobije nezavisnost ima prava da tuži Srbiju i traži nadoknadu štete?

Никакве, јер и да га неке државе признају, неће УН.
 
nj@nj@:
Isto važi i za tebe.
Jesi li mu ti advokat ili klon? :roll:

Znači isti Lex.

Pa vidiš nj@nj@ pomisli da bi moga biti i advokat. Otvorila si kvazi političku temu a istovremeno tražiš pravni savjet ili lijek po sopstvenoj stvari a ond pričaš o spemovanu....?

Jesi li došla uopšte na ideju da bi ti adem tu možda (preko PP) moga najviše pomoći?
Manjak instinkta da ti je alternativa na dohvat ruke da sagradiš network i dobiješ više ne mora nadjačati prisutna predrasuda da su svi Šiptari teroristi ;)

Mislim dobrotvorno :-D
 
monti7-krstas:
Znači isti Lex.

Pa vidiš nj@nj@ pomisli da bi moga biti i advokat. Otvorila si kvazi političku temu a istovremeno tražiš pravni savjet ili lijek po sopstvenoj stvari a ond pričaš o spemovanu....?

Jesi li došla uopšte na ideju da bi ti adem tu možda (preko PP) moga najviše pomoći?
Manjak instinkta da ti je alternativa na dohvat ruke da sagradiš network i dobiješ više ne mora nadjačati prisutna predrasuda da su svi Šiptari teroristi ;)

Mislim dobrotvorno :-D

Opet ništa o temi, hahaha, a i šta da očekujem kad cg teži da uzurpira srpsku imovinu...
Gde vide ti da ja tražim pravni savet? :shock:
Viđu, ja znam da nije pisano maternjim jezikom ali toliko se razumemo.
A što se Adema tiče eto ti ga pa nek tebi pomaže.
Da u pravu si, nisu svi Šiptari teroristi (da li tvrdim ja to negde) ali veliki procenat jeste. Eto ti Ademov post pa vidi kako i decu usmeravaju. Malji deca drže dva prsta a misliš li da iko od njih znači šta simbolizuje, i šta znači viktorija (reći će ti da je pop grupa :))

Meni ne treba mreža sa Šiptarima a daću ti istinit primer.
U vreme Nato bombardovanja stari Srbi koji nisu bili regrutovani postavili su straže oko sela i sačuvali živote i imovinu svih komšija Šiptara (bilo je pljačkaša koji su upadali ali starine su uspele da ih sačuvaju jer je pravna država radila).
Kada je došlo do srpskog egzodusa niko od tih staraca nije hteo da napusti kuće jer su smatrali da će komšije Šiptari imati isti odnos.
Da li treba da ti u detalje ispričam šta je bilo?

Najžalosnije od svega je da kad mi odemo tamo, komšije Šiptari se kriju. Retki imaju mooda da izađu i znaš šta nam kažu: "Bolje da nam niste čuvali kuće, ovi što su im porušene kuće, dobili veLJike donacije i nove kuće a mi ništa"

E sa takvima ti montikrstašu širi netvork jer trebaće ti pod uslovom da imaš neku imovinu u cg :wink:
 
bubobubo:
srbi su dobili imovinu u bosni, vracaju se stanovi. verovatno je vecina vec vracena. a u hrvatskoj vraca se imovina ili se dobija odsteta.

Hvala na konkretnom odgovoru.

Na Kosmetu je inače urađeno dosta malverzacija sa srpskom imovinom. Išlio se dotle da su se i u katastru srpski vlasnici brisali a pojavljuju se šiptarski vlasnici na osnovu lažnih ugovora sačinjenih u opštinskom sudu u Baru.
Ali i to će se verujem isterati na čistac, samo treba vremena...
 

Back
Top