Kad Kosovo tuži Srbiju...
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Kad Kosovo tuži Srbiju...

Zainteresovan član nj@nj@ (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2006.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Kad Kosovo tuži Srbiju...

...dobićete odštetu. Ovo je šiptarski advokat rekao mojoj porodici nakon što smo hteli da ga angažujemo za naknadu štete.

Zanima me (znam da nije ista situacija) da li je neko od Srba iz Hrvatske ili Bosne dobio ikakvu nadoknadu za uništenu imovinu?

Za ostale forumaše, da li Kosmet ako dobije nezavisnost ima prava da tuži Srbiju i traži nadoknadu štete?

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Podrazumevano Re: Kad Kosovo tuži Srbiju...

Citat Original postavio nj@nj@
    ...dobićete odštetu. Ovo je šiptarski advokat rekao mojoj porodici nakon što smo hteli da ga angažujemo za naknadu štete.

Zanima me (znam da nije ista situacija) da li je neko od Srba iz Hrvatske ili Bosne dobio ikakvu nadoknadu za uništenu imovinu?

Za ostale forumaše, da li Kosmet ako dobije nezavisnost ima prava da tuži Srbiju i traži nadoknadu štete?
    Nema prava da tuzi Srbiju,ako dobije samostalnost.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Не разумем - да тужиш Србију зато што су ти Шиптари уништили имовину ??? Да ли си то хтео да кажеш ???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Zainteresovan član Sarge (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ma ne be,nego da nas "nezavisno"Kosovo tuzi,ostatak Srbije ,kao Bosna za ratnu odstetu,to mu je rekao Siptar,advokat.
    Gde si bre,eremita?

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio Sarge
    Ma ne be,nego da nas "nezavisno"Kosovo tuzi,ostatak Srbije ,kao Bosna za ratnu odstetu,to mu je rekao Siptar,advokat.
    Gde si bre,eremita?
    И даље НЕ РАЗУМЕМ? Да Србију туже Шиптари зато што су они запалили и порушили на десетине хиљада кућа и протерали преко 200 000 Срба и узурпирали им и опљачкали имовину - а о храмовима непроцењиве историјско-културне вредности и да не говорим.

Или, можда да Шиптари туже Србију - зато ШТО НАС ЈЕ НАТО БОМБАРДОВАО ???

БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    11.04.2006.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio eremita
    Не разумем - да тужиш Србију зато што су ти Шиптари уништили имовину ??? Да ли си то хтео да кажеш ???
    Ne.
    Mi smo tužili privremene kosovske institucije, KFOR i UNMIK za uništenu imovinu, lokalnom sudu na Kosmetu.
    U tužbi smo naveli (upola manji) iznos uništene imovine.
    Dobili smo obaveštenje od suda da su primili tužbu. To je bilo pre 3 godine.
    Kad smo hteli da angažujemo advokata da nas zastupa dobili smo obaveštenje da se neće voditi pojedinačni slučajevi već će, citiram:
    "Kad Kosovo dobije nezavisnost, tužiće Srbiju i dobiće odštetu za uništenu imovinu građana Kosova"

Do dan danas sud ništa nije uradio po pitanju tužbe.

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Ne.
    Mi smo tužili privremene kosovske institucije, KFOR i UNMIK za uništenu imovinu, lokalnom sudu na Kosmetu.
    U tužbi smo naveli (upola manji) iznos uništene imovine.
    Dobili smo obaveštenje od suda da su primili tužbu. To je bilo pre 3 godine.
    Kad smo hteli da angažujemo advokata da nas zastupa dobili smo obaveštenje da se neće voditi pojedinačni slučajevi već će, citiram:
    "Kad Kosovo dobije nezavisnost, tužiće Srbiju i dobiće odštetu za uništenu imovinu građana Kosova"

Do dan danas sud ništa nije uradio po pitanju tužbe.
    Ma samo vas zavlace.Porediti Bosnu i Kosovo je nemoguce.Bosna i Hrvatska su bile medjunarodno priznate drzave koje su drzavnost stekle za vrme rata.Kosovo je deo Srbije jos uvek, i to je razlika.

Zainteresovan član Sarge (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Strasno,sta cu da procitam od sabajle,da moguce je da ce biti neke tuzbe,jos gore sto je na Kosovu bila srpska policija i vojska,na svojoj zemlji,legalno ali ako proglase nezavisnost i priznaju ga,onda nas ceka cimanje.

Učlanjen
    11.04.2006.
    Reputaciona moć
    47

1997-98 kad su Šiptari demonstrirali ulicama Prištine, dozivajući NATO, noseći u rukama vekne hleba (za Nato vojnike) ljudi ostalih nacionalnosti su ih podrugljivo gledali i smejali se celoj farsi. 1999 svi smo govorili kako nema šansi da nas NATO gađa, jer smo suverena zemlja, nemaju pravo da se mešaju u naše unutrašnje stvari, ljudska prava Šiptara nisu ugrožena....
    Jel moram dalje da navodim za šta smo sve govorili nema šanse pa se ipak dogodilo?

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

1997-98 kad su Šiptari demonstrirali ulicama Prištine, dozivajući NATO, noseći u rukama vekne hleba (za Nato vojnike) ljudi ostalih nacionalnosti su ih podrugljivo gledali i smejali se celoj farsi. 1999 svi smo govorili kako nema šansi da nas NATO gađa, jer smo suverena zemlja, nemaju pravo da se mešaju u naše unutrašnje stvari, ljudska prava Šiptara nisu ugrožena....
    Jel moram dalje da navodim za šta smo sve govorili nema šanse pa se ipak dogodilo?
    Nema šanse da je u dnevnim srpskim listovima iz tog perioda objavljivano koliko su pojedinci srpske policije zaradjivali na kontrolnim graničnim punktovima sa Kosovom po automobilu. Što se ugroženosti tiče, mržnjom su zadojene obe strane. To je takva mržnja koja ne postoji ni izmedju pojedinih Srba i pojedinih Hrvata.

Nego, zašto je naveden upola mnaji iznos štete?

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

https://www.youtube.com/watch?v=AXnemyPKsJU
    evo sta su sve albanci palili, unistavali itd. ...itd. ...

Učlanjen
    11.04.2006.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio Iron Lord
    Nema šanse da je u dnevnim srpskim listovima iz tog perioda objavljivano koliko su pojedinci srpske policije zaradjivali na kontrolnim graničnim punktovima sa Kosovom po automobilu. Što se ugroženosti tiče, mržnjom su zadojene obe strane. To je takva mržnja koja ne postoji ni izmedju pojedinih Srba i pojedinih Hrvata.

Nego, zašto je naveden upola mnaji iznos štete?
    Šta hoćeš da kažeš ovim prvim citatom (kakve veze ima sa temom)?

A šteta je stavljena pro forme radi. Sud ionako treba da šalje veštaka koji će dati konačnu procenu.

Učlanjen
    11.04.2006.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio adem_ks
    https://www.youtube.com/watch?v=AXnemyPKsJU
    evo sta su sve albanci palili, unistavali itd. ...itd. ...

Ti ako imaš išta pametno da kažeš na temu (u šta sumnjam) kaži, u suprotnom prestani sa spamovanjem...

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Никакве, јер и да га неке државе признају, неће УН.

Domaćin ben tara (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Ti ako imaš išta pametno da kažeš na temu (u šta sumnjam) kaži, u suprotnom prestani sa spamovanjem...
    U slučaju neprihvatanja opomene šta mu slijedi? Primjena Lexa a la (trenutni) avatar

Učlanjen
    11.04.2006.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio monti7-krstas
    U slučaju neprihvatanja opomene šta mu slijedi? Primjena Lexa a la (trenutni) avatar
    Isto važi i za tebe.
    Jesi li mu ti advokat ili klon?

Domaćin ben tara (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Isto važi i za tebe.
    Jesi li mu ti advokat ili klon?
    Znači isti Lex.

Pa vidiš nj@nj@ pomisli da bi moga biti i advokat. Otvorila si kvazi političku temu a istovremeno tražiš pravni savjet ili lijek po sopstvenoj stvari a ond pričaš o spemovanu....?

Jesi li došla uopšte na ideju da bi ti adem tu možda (preko PP) moga najviše pomoći?
    Manjak instinkta da ti je alternativa na dohvat ruke da sagradiš network i dobiješ više ne mora nadjačati prisutna predrasuda da su svi Šiptari teroristi

Mislim dobrotvorno :-D

Učlanjen
    11.04.2006.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio monti7-krstas
    Znači isti Lex.

Pa vidiš nj@nj@ pomisli da bi moga biti i advokat. Otvorila si kvazi političku temu a istovremeno tražiš pravni savjet ili lijek po sopstvenoj stvari a ond pričaš o spemovanu....?

Jesi li došla uopšte na ideju da bi ti adem tu možda (preko PP) moga najviše pomoći?
    Manjak instinkta da ti je alternativa na dohvat ruke da sagradiš network i dobiješ više ne mora nadjačati prisutna predrasuda da su svi Šiptari teroristi

Mislim dobrotvorno :-D
    Opet ništa o temi, hahaha, a i šta da očekujem kad cg teži da uzurpira srpsku imovinu...
    Gde vide ti da ja tražim pravni savet? :shock:
    Viđu, ja znam da nije pisano maternjim jezikom ali toliko se razumemo.
    A što se Adema tiče eto ti ga pa nek tebi pomaže.
    Da u pravu si, nisu svi Šiptari teroristi (da li tvrdim ja to negde) ali veliki procenat jeste. Eto ti Ademov post pa vidi kako i decu usmeravaju. Malji deca drže dva prsta a misliš li da iko od njih znači šta simbolizuje, i šta znači viktorija (reći će ti da je pop grupa )

Meni ne treba mreža sa Šiptarima a daću ti istinit primer.
    U vreme Nato bombardovanja stari Srbi koji nisu bili regrutovani postavili su straže oko sela i sačuvali živote i imovinu svih komšija Šiptara (bilo je pljačkaša koji su upadali ali starine su uspele da ih sačuvaju jer je pravna država radila).
    Kada je došlo do srpskog egzodusa niko od tih staraca nije hteo da napusti kuće jer su smatrali da će komšije Šiptari imati isti odnos.
    Da li treba da ti u detalje ispričam šta je bilo?

Najžalosnije od svega je da kad mi odemo tamo, komšije Šiptari se kriju. Retki imaju mooda da izađu i znaš šta nam kažu: "Bolje da nam niste čuvali kuće, ovi što su im porušene kuće, dobili veLJike donacije i nove kuće a mi ništa"

E sa takvima ti montikrstašu širi netvork jer trebaće ti pod uslovom da imaš neku imovinu u cg :wink:

bubobubo nije na forumu
    anarhista. ali kako mu to dodje nesto kao don kihot, onda se predstavljam kao liberal.
    Ističe se bubobubo (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    66

srbi su dobili imovinu u bosni, vracaju se stanovi. verovatno je vecina vec vracena. a u hrvatskoj vraca se imovina ili se dobija odsteta.

Učlanjen
    11.04.2006.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio bubobubo
    srbi su dobili imovinu u bosni, vracaju se stanovi. verovatno je vecina vec vracena. a u hrvatskoj vraca se imovina ili se dobija odsteta.
    Hvala na konkretnom odgovoru.

Na Kosmetu je inače urađeno dosta malverzacija sa srpskom imovinom. Išlio se dotle da su se i u katastru srpski vlasnici brisali a pojavljuju se šiptarski vlasnici na osnovu lažnih ugovora sačinjenih u opštinskom sudu u Baru.
    Ali i to će se verujem isterati na čistac, samo treba vremena...

Slične teme

1. Kosovo uskoro priznaje Srbiju!?
    Autor dragosh u forumu Politika
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 10.10.2008., 20:39
  2. Barak obama razume Srbiju i Kosovo!
    Autor 1234 u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.06.2008., 00:50
  3. Kostunica: EU da bira da li hoce Srbiju ili Kosovo
    Autor Jerry Ropero u forumu Politika
    Odgovora: 270