ГЛАС ЗА БЕОГРАД !

MilojkoTheGreat

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
116
Не знам како је у другим градовима у Србији , али на улазима у нашу престоницу сам прошлог маја затекао једну велику провокацију , издају и изазов !

Питате се шта . Многи ће рећи неважно . Издајници ће рећи супер .

А прави СРБИН .

Једноставно МЕЊАЈ .

Табле на улазима у БЕОГРАД не пишу као што рекох ...на њима стоји

BELGRADE !!! ???

Дали је окупатор толико дрзак , полтрони толико додворички расположени или одговорни толико отупели ..углавном наша престоница на самим њеним прилазима се не зове више БЕОГРАД .

Ево и мог мишљења о томе .

http://www.thepetitionsite.com/takeaction/558206088?z00m=9425596

На вама остаје да дате своје .

Живи Били

Милојко
 
MilojkoTheGreat:
Не знам како је у другим градовима у Србији , али на улазима у нашу престоницу сам прошлог маја затекао једну велику провокацију , издају и изазов !

Питате се шта . Многи ће рећи неважно . Издајници ће рећи супер .

А прави СРБИН .

Једноставно МЕЊАЈ .

Табле на улазима у БЕОГРАД не пишу као што рекох ...на њима стоји

BELGRADE !!! ???

Дали је окупатор толико дрзак , полтрони толико додворички расположени или одговорни толико отупели ..углавном наша престоница на самим њеним прилазима се не зове више БЕОГРАД .

Ево и мог мишљења о томе .

http://www.thepetitionsite.com/takeaction/558206088?z00m=9425596

На вама остаје да дате своје .

Живи Били

Милојко

Milojko, na pomenutoj internet lokaciji ima i anketa protiv i za nezavisnost Kosova. Takodje ima za zaštitu delfina i za pooštravanje kazni onima koji tuku kučiće.

Poznata je žvaka da ako bude 50.000 potpisnika peticije, Američki senatori razmatraju predlog. Dakle, potrebno je da prikupiš 50.000 mail adresa i predaš ih senatorima. Tada će se BELGRADE sigurno promeniti u BEOGRAD. Takodje, razmisli o ovome: da dobiješ samo 1 euro po dobijenoj mail adresi na black listama spamera, voleće te sve ribe iz Beograda.

Iron
 
КАО ШТО САМ И РЕКАО , НА ВАМА ЈЕ ДА ОДЛУЧИТЕ .

Тему нисам поставио да бих дискутовао оно што није ѕа дискусији већ да бих пренео информацију .

Одлука је на онима који прочитају да дају свој глас за или не .

Ја сам га дао без двоумљења .

Живи Били
 
Гласао сам наравно да се то промени, уколико је тачно.

Иpак мислим да за то НИЈЕ потребна петиција - већ је потребно да неки адвокат срочи и напише акт којим захтева од Дирекције за путеве (или ко је већ надлежан) ДА ПОШТУЈУ ЗАКОН И ДА ОДМАХ ИЗВРШЕ ИЗМЕНУ.

По Уставу и закону Србије ПРВО БИ ТРЕБАЛО ДА СТОЈИ ЋИРИЛИЧНИ НАТПИС - А ИСПОД МОЖЕ ДА СТОЈИ НА ЕНГЛЕСКОМ... и све ће бити у реду, дакле:

Београд
Belgrade
 
Eto bas tuzna prica mlado momce iz provincije puno nade i ushicenja prvi put krenulo put prestonice kad nes ti na samom ulazu u istu takav udar na samo njegovo nacionalno bice eto ti razocarenja i nesrece a nije jos ni nogom krocio na asfaltni trotoar:( bas tuzno ko u onoj Dzejevoj pesmi.
 
svetolik trpkovic:
Eto bas tuzna prica mlado momce iz provincije puno nade i ushicenja prvi put krenulo put prestonice kad nes ti na samom ulazu u istu taklav udar na samo njegovo nacionalno bice eo ti rzocarenja i nesrece a nije jos ni nogom krocio na asfaltni trotoar:( bas tuzno ko u onoj Dzejevoj pesmi.

Па и ти си из провинције...... :evil:
 
Ja nisam kad smo mi imali Maticu Srpsku ,biblioteku,citaonicu,Srpsko Narodno Pozoriste , pravoslavnu gimnaziju ...u prestonici je jos sedeo aga a o ostatku drzave da i ne govorim.Al ne kazem ja nesto lose o provinciji nego mi je smesno da neko od celog Beograda stekne utisak o tabli a ulasku i to pogresan jer ja idem dosta cesto i koliko znam pise i na srpskom i na engleskom .
 
Obersturmfuehrer:
pise i Beograd i Belgrade...
ako me put nanese, slikacu ti za koji dan...
Можда негде и пише. Али кад се долази од НС, с ауто пута стоји само "Belgrade". (Tо врло добро знам јер често пролазим, и увек коментаришем како је глупо).

Наравно, немам ништа против "Belgrade".

Али да је прво табла "Београд", ћирилицом.
 
Господо Поштована ,

Ја сам улазио у град од стране Панчева , од Аеродрома , од Ибарске ....и на сваком улаѕу је била велика табла са натписом писаним великим словима

BELGRADE

испод тог натписа писало је неколико пута мањим словима

добродошли у београд и welcome to belgrade


Нигде нисам видео засебну таблу на којој пише

БЕОГРАД

А тако треба да пише на улаѕу у сваки град у СРБИЈИ , ћирилицом и великим словима .

Ја лично бих после тога ставио на јапанском

и обавезно ХВАЛА ЈАПАНУ

Зашто ?

Јапан је послао 100 аутобуса као помоћ после дивљачког бомбардовања земље и престонице .

После тога на Руском ....па не енглеском ....и тако даље ....

идеја може бити и да се ставе на овим језицима један испод другог натписи

добродошли у београд

Ако тај странац није довољно виспрен и писмен да научи барем име престонице на

ЈЕЗИКУ ДОМАЋИНА онда боље нек не долази ....:-))

Али ...ПРВО ИДЕ ПРВО

Б Е О Г Р А Д

Живи били
 
Obersturmfuehrer:
a sto onda na japanskom i ruskom? ako nisu dobvolljno vispreni da nauce ime, bolje da ne dolaze!
i stvarno, sto na ruskom? pa oni nam nisu da li ni trotinet?

Па јес стварно, што на руском, кад су нам Енглези и Амери "дали" на хиљаде бомби, нису штедели ни на осиромашеном уранијуму, а Руси нам ни једну једину бомбицу нису дали... :roll:
 
Милојко је србин фром Америка.Слажем се да би путокази на првом месту требали да имају ћириличне натписе имаена наших градова,а све остало испод/поред тога.8-)
 

Back
Top