Kako prevazici razvod

Da skratim ....Razvod je rezultat slabih osoba lpji nisu u stanju da sagledaju stvarnost i beze od samog sebe...Sve se vraca....i Bumerang kad ga bacis vrati se ...i seme biljke koje nema vise lepotu cveta , kad ga bacis u zelju opet se u zivot vrati i procveta...tako da se i kod razvoda to desava...opet cete ploviti istim brodom ...mozda drugim mirnijim vodama...to zavisi od vas...z:) Glavu gore i budimo malo ponosni na to sto vas je snaslo jer taj nacin zivota koji ste vodili nije isao ali zato ocekujte bolje dane ....bolje vode ukoje ce zaploviti vas brod s porodicom. Neke izmene mora da se odigraju u vasim glavama Ne gubite nadu ...vase misli su dovoljne da vrate izgubljeno...Veliki pozdrav!!!
 
Da skratim ....Razvod je rezultat slabih osoba lpji nisu u stanju da sagledaju stvarnost i beze od samog sebe...Sve se vraca....i Bumerang kad ga bacis vrati se ...i seme biljke koje nema vise lepotu cveta , kad ga bacis u zelju opet se u zivot vrati i procveta...tako da se i kod razvoda to desava...opet cete ploviti istim brodom ...mozda drugim mirnijim vodama...to zavisi od vas...z:) Glavu gore i budimo malo ponosni na to sto vas je snaslo jer taj nacin zivota koji ste vodili nije isao ali zato ocekujte bolje dane ....bolje vode ukoje ce zaploviti vas brod s porodicom. Neke izmene mora da se odigraju u vasim glavama Ne gubite nadu ...vase misli su dovoljne da vrate izgubljeno...Veliki pozdrav!!!

Нисам разумела.
Разводе се само слабе особе које беже саме од себе и нису у стању да сагледају стварност???
 
kada je mene moja beybe ostavila, shvatio sam koliko je inace volim:) do tada nisam ni znao da je jos uvek toliko volim, a kada sam primetio da je gubim osecao sam se kao da mi se telo kida i dusa iz dana u dan vise boli. nisam mogao da verujem da TA ZEna da ona mene ostavlja. Plakala je molila je da se menjam godinama. i trcala je zamnom. Izgubio sam je na neko vreme. ali posto sam fach-MAN :) vratio sam je. ALi sada imam Problem neda mi da mrdnem:)) sto znaci nesmem ni na pice da izadjem sam. tako da ce se prica zavrsiti tuzno jer cu je ja ostaviti. Volim je i sto vise je gledam to vise me boli da uskoro nece biti pored mene. ali gusi me neda mi vazduh da disem. Netrazim joj puno, njena ljubomora je uzasna i njeno ne poverenje. zivimo u inostranstvu imamo sve hvala bogu. mladi smo.
Nisam je nikada prevario do sada. jesam punmo izlazio sam naravno i zajedno, ali ok preterivao sam nekih godina i ostajao po kafanama do zore, jbg kad volim drustvo i zajebanciju sve u svemu drustvo joj je bilo poznato, milim nije bilo da niej znala gde sam skim sam.
I mometalno mi kaze, da nesmes nijednom da izadjes sam vise ili IDI zauvek :(((((( pokusavao sam da joj objasnim da puno radim da sam jos mlad da mi makar jednom treba drustvo da se opustim popijem koje, jednostavno zajebavam smejem lomim skacem vicem psujem itd. mozete li da verujete da zena kaze da me Uzasno voli ali ce me napustiti ako ne budem samo kuci++++ ovo ne da je za smejanje vec i plachem i kukam i zelam i smejem se.
 
Zaista je tako, neznam na koji nacin da joj dokazem,. da ona meni nemoze da zabrani ili preti ostavkom da ako jos jednom izadjem sam. Mislim neznam koji nacin da nadjem da stekne poverenje u mene. Tvrdoglava je do daske. imamodecu koja su jos mala. I u stanju je da srusi porodicu samo sto joj smeta ako se jedom zelim opustiti sa prijateljima. Neznam zaista koji nacin da pronadjem. Neznam dali zaista treba covek da se odrekne svemu i kaze ok zbog ljubavi familije i prema deci bitnije mi je da sacuvam porodicu. na drugoj strani gusi me to i povraca mi se sto je takva. Radim kao crnac sve imamo. ovo je Luksuzni Problem, jos nece shvatiti kojih problema imaju ljudi sa porodicom te financijeske krize ne kocka droga alkohol, ja mislim kao familijaran otac da ne zahtevam nesto previse. UZAS.
 
Razveo sam se pre pet meseci i nikako da se vratim u neki normalan zivot,u braku sam bio 12 god. mozda je navika u pitanju,uglavnom jos uvek imam neki smarajuci osecaj povezanosti,nemam pojma sta je u pitanju.Rado bi pokupio neki savet ako je neko imao slicna iskustva.Pozdrav

Normalno da imas "smarajuci" osecaj,nemozes tek tako izbrisati godine zajednickog zivota.Malo dublje "zaviri" u sebe pa ces shvatiti da je to vise navika,inace se ne bi razveli,pretpostavljam,ne razvodi se tek tako olako.
Nema tu saveta,svako prozivljava na svoj nacin i onako koliko je sposoban da izvuce pouke i nastavi dalje zivot.
Jedno vreme je tesko,pa sve lakse,i najzad shvatis da si uradio pravu stvar(bar ja jesam i tako mislim),oslobodila se tereta,jer vise nismo mogli zajedno da zivimo,a i bivsi se isto oslobodio tereta. Bolje tako nego ziveti u "lancima",bolje i za decuSve prodje,na kraju,se secas samo lepih stvari:)
 
Svaka ti cast na hrabrosti i pozitivnim stavovima,mene upravo drzi u braku strah od svih procedura,deca koja treba da se naviknu na novonastale uslove,porodica koja sigurno nece ostati ravnodusna i najveci strah je da cu se emotivno totalno slomiti i necu uspeti da budem dobar roditelj deci:sad2:
 
Svaka ti cast na hrabrosti i pozitivnim stavovima,mene upravo drzi u braku strah od svih procedura,deca koja treba da se naviknu na novonastale uslove,porodica koja sigurno nece ostati ravnodusna i najveci strah je da cu se emotivno totalno slomiti i necu uspeti da budem dobar roditelj deci:sad2:

Ako ni jedan drugi razlog nemaš zašto bi ostala u braku osim ovih koje si navela ti si zrela za razvod. Čim razmišljaš o razvodu nećeš se emotivno slomiti jer te emotivna neispunjenost i verovatno još mnogo toga i tera na razmišljanje o razvodu. Naravno da taj proces nije bezbolan i nemoj ni bežati od bola. Pusti da taj bol osetiš da prodje kroz tebe a onda će moći i da prodje. To je jedini zdrav način da preboliš nešto.
Koliko god ti mislila da će deci biti teško a hoće jedno vreme, ipak se brzo prilagode novonastaloj situaciji, mnogo brže nego mi matori. Izdrži i pritisak porodice vremenom će i to popustiti jer ipak samo ti znaš kroz šta prolaziš. Najveći neprijatelj je strah od samoće jer navika da imamo nekoga pored sebe pa bio taj čak i loš je čudo. Ali zapamti bolje je biti i sam nego provesti ceo život pored nekoga ko nas ne usrećuje, čak naprotiv.......
 
Kada dođeš do tačke da se sa partnerom ne slažeš ni u jednom pogledu,da je ono što ste nekad imali nestalo i da predstavljate teret jedan drugome šta preostaje?Glumatanje srećne porodice zbog okoline?Deca će biti sretnija kad gledaju roditelje koji komuniciraju radi reda a žive svako svoj život?Sumnjam.Život se živi i ne daje nikakve garancije tipa sve će biti uredu.Suština je prelomiti i nastaviti dalje bez obzira na sve.Biće teško,biće stresno ali mnogo manje nego živeti sa nekim koga više ne voliš i predstavljati ti teret u svakom smislu.Sebično,možda za nekog ko se nije našao u sličnoj situaciji.Deca nisu i nebi trebalo da budu izgovor za ovakve situacije jer više pate gledajući roditelje koji u stvari više to i nisu nego nešto nalik roditeljima.
 
Ja Sam bila 6 godina u braku Imam DVA Sina iz braka ,brak mi je poceo da se kida Jos kada se prvi sin rodio mislila Sam da je to jedna Kriza u da ce proci nakon godinu Dana te krize in je poceo Jos gori da Bude u medju vremenu Sam i sa drugim ostala trudna porodila se i nista se Nije menjalo ipak me je nada neka drzala da ce biti bolje kada Sam videla da se dopisuje i da ga druge interesuju i da njegova familija to podrzava Jako mi je palo Tesko Nisam znala Kako da se nosim satom situacijom predala Sam za razvod braka i razveli se sada me ubija Kako cu to finansiski i zdrastveno to da izdrzim nemam nikakav oslonac njega deca nezanimaju uposte njegovi govore da ga ostavim na miru ja neznam odakle da pocnem daj te mi neki savet hvala unapred
 
Kada si vec prozvala temu, ne secam se da sam ranije nesto pisao na ovoj temi.

Dakle, razvod zavisi od mnogih faktora, a najvise od toga kako je brak poceo,

ako je poceo iz ljubavi i jos ukrasen decom, razvod je uvek tezak i dugotrajan

u smislu prevazilazenja i cesto su potrebne godine, a neko ga nikad ne prevazidje.

Ne postoji sablon, tacnije, svaki sablon je greska jer kada izadjemo iz braka

emotivno smo nestabilniji nego pre ulaska u brak. Da li se drzati povuceno ili jurnuti u zivot,

sasvim je individualna stvar, ali je sigurno jedno novi brak u tom periodu nema sanse da prezivi.
 
Ako su u braku rodjena i deca, ne razvedu se nikad oboje. Razveden je onaj koji je bez dece, ima 24h dnevno na raspolaganju samo za sebe, moze da pozove, ili ne, decu i onog drugog. Spava celu noc mirno. On-ona je r a z v e d e n.
Onaj kod kojeg su deca em ima decu, em nikad nije"skinuo sa vrata onog drugog". Onaj drugi sebi uzima slobodu da pozove i mesa se kad god hoce, il kad god mu naidje. Nikad ne navali da se mesa dobrotom, finansijama, uzimanjem dece na duze, cast izuzecima, ali kod razvoda, gde ima dece, jedan je samo razveden. Drugi, bar do punoletvstva dece ne moze skroz otkaciti gdina il gdju "%+*%#"
Naravno, ima i normalnih, ali retkost.

Ali pretpostavljam nije tema kako prevazici razvod sa onim ko i dalje gnjavi, nego kako prevazici razvod a u glavi ostala rutina i navike dugogodisnje veze. E jbg, neko to pretrne u cugu, a neko nikad. Ima ko se nikad nije "osamostalio" posle. Nit ima pravila, nit saveta. Do tebe je.
 
Poslednja izmena:
_20180818_205831.JPG
 
@ Tema.
Apsolutno individualna stvar. Nema jedinstvenog recepta.
Nema.

Ali... ima nešto što svi treba da znaju.

1. Razvod nije smak sveta. I ja sam moj razvod doživeo kao da je smak sveta, ali me je vreme, novi ljudi koje sam upoznao i.. ima toga još... ubedilo da sam u krivu i da treba živeti dalje.

2. Moramo biti jaki zbog dece (ako ih ima). Ne smeju da vide da smo slabi, disfunkcionalni, dezorjentisani. Prilikom razvoda psihijatrica koju sam posetio mi je rekla sledeće: "Ja ne bih volela da moj muž kaže da ne može da živi bez mene. Šta je on onda? Slabić? Pa ja ne želim da budem sa slabićem. Trebaš biti zadovoljan svojim životom. Ako nisi zadovoljan svojim životom, tj. sobom, onda niko ne može biti zadovoljan tobom. A ti si taj koji treba da da primer svojoj deci, Da bi rasla normalno moraju imati roditelje kojim su zadovoljni, a to je moguće samo ako su roditelji zadovojni sobom.".

3. Nikada, ali nikada, ne treba pričati ružnu o drugom roditelju. Koliko god da te je povredio/la, deca treba da ga/je vole, kao što vole i tebe. Ako osoba koju vole priča ružno o osobi koju vole, to onda može da izazove osećaj zbunjenosti i nesigurnosti kod dece, što negativno utiče na razvoj.

Sve je to teško. Vrlo dobro znam jer sam razvod prošao i kao dete razvedenih roditelja i kao roditelj koji se razveo. Lako je pričati i davati savete, ali kada se nađeš u "nebranom grožđu" sam moraš da tražiš svoj individualni put ka izlazu iz tog lavirinta. A to je put posut trnjem. Samo treba biti svestan da će sve to proći i da će sve na kraju doći na svoje mesto.
 

Back
Top